آخرین اخبار سیاسی

آزادارمکی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آزادارمکی : اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکایی به معنای همراهی آنان با دولت ایران نیست

آزادارمکی جامعه‌شناس در تحلیل خود از واکنش مقامات ایرانی به اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکا و اعرام بورسیه دانشجویان اخراج شده، به…

نماینده مجلس: مردم به ما اعلام می کنند که خواستشان بررسی لایحه حجاب نیستنماینده مجلس،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
نماینده مردم خلخال در مجلس با اشاره به لایحه  عفاف و حجاب، گفت: اصل ۸۵شدنی لایحه عفاف و حجاب برخلاف قانون اساسی و اختیارات نمایندگی است. نمایندگان نمی توانند اختیارات خودشان را به دیگری واگذار کنند. رسم غلطی در این مجلس باب شده است که هر لایحه و طرحی را برخی از متنفذین مجلس می خواهند به نتیجه برسد را اصل ۸۵می کنند. بعد مخالفین را نیز تحت فشار قرار می دهند  که مبادا در مخالفت صحبت کنند. در بدترین موقع هم رای گیری برای این کار صورت می گیرد مثلا در هنگام رای گیری برای اصل ۸۵این لایحه، هفت نماینده اردبیل در دیدار با مقام معظم رهبری بودیم و هیچ کدام در جلسه علنی مجلس حضور نداشتیم که رای بدهیم. 

سید غنی نظری با بیان این مطلب به عصر ایران در گفت: اینکه قانون اساسی اجازه اصل ۸۵ طرح ها و لوایح را داده  است در شرایط اضطرار، خاص و ویژه است که در کمیسیون تخصصی به دلیل اضطرار موضوع مطرح و بررسی می شود ما با اصل ۸۵شدنی لایحه عفاف و‌حجاب مخالف هستیم. حتی  یک نفر از مردم پیامک نداده است که که این لایحه به صورت ۸۵بررسی  شود یا نشود. 

 

وی ادامه داد:  در شرایط فعلی که وضعیت معیشتی مردم نامناسب است و اولویت دولت باید اقتصاد و معیشت باشد اصل این لایحه ضرورتی ندارد. لایحه با دید حقوقی، منطقی جدی تنظیم نشده است و خیلی ضعیف است. خنده دارتر این است که حامیان این لایحه می گویند ما این جرایم را برای اشتغال و ازدواج اختصاص می دهیم مثلا از خواهر من پول می گیرند به برادر من می دهند که این کار غلطی است. اینکه حکم خداوندی را با پول رد و بدل کنیم درست نیست. پروین اعتصامی در شعری می گوید« کار دین کار درهم و دینار نیست». خیلی کار بدی است که اگر فلان خانم موهایش باز باشد این مقدار جریمه پرداخت کند اگر این باب شود برخی می گویند ما وضعمان خوب است یکسال جریمه مان چه میزان است تا آنرا پرداخت کنیم و ایام سال آزادانه زندگی کنیم.

 

غنی نظری گفت: ما در قانون مجازات اسلامی برای حجاب قانون داریم ‌و‌در ماده ۶۳۹مجازات مشخص است. شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی مصوباتی برای عفاف و حجاب دارند. در حالیکه ۳۴دستگاه باید در حوزه عفاف و حجاب فعالیت کنند ما همه را رها کردیم و چسبیدیم به نیروی انتظامی. نیروی انتظامی که وظیفه امنیت کشور را به عهده دارد، در این قانون تکالیف زیادی عهده دار می شود این در حالی است که سایر تکالیف را از روی دوش دستگاه ها برداشتیم.

 

وی افزود: به دستگاه های متولی فرهنگی که میلیاردها بودجه و پول می گیرند و یک هفته هم بودجه شان دیر شود جیغ و دادشان بلند می شود گفته ایم بروید بخوابید و کار فرهنگی نکنید و همه کارها را نیروی انتظامی انجام دهد. حلقه آخر که نیروی انتظامی است را درگیر کرده ایم، قطعا کار نیروی انتظامی زیاد می شود و این موضوع باعث می شود بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مواد مخدر و دزدی و سرقت کمرنگ شود. وقتی کلانتری ۱۵نیرو دارد و ده نفر را برای گشت های مربوط به عفاف و حجاب بفرستد قطعا برای مقابله با سرقت و‌قاچاق نیرو کم می آورد.

 

وی تصریح کرد: با این اقدامات مردم را در تقابل با  نیروی انتظامی قرار می دهند. در بحث حجاب ما نیاز به اقدامات فرهنگی داریم چراکه این اقدامات موثر و مفید است. باید فرهنگ سازی از طریق دستگاه های تبلیغی و رسانه ای صورت گیرد. مردم با پیامک به ما اعلام می کنند که با این لایحه مخالف هستند و خواستشان بررسی لایحه نیست چراکه قانون کافی در این زمینه وجود دارد.

 

نماینده مردم خلخال در مجلس گفت:  در کمیسیون قضایی که قرار است این لایحه بررسی شود افراد خاصی هستند و معلوم نیست چه از آن بیرون می آید. همان افرادی  که در طرح صیانت موفق نشدند به اهدافشان برسند حامیان لایحه عفاف و حجاب هستند و این به ضرر دولت و مجلس است چراکه اولویت های ضرورتری داریم. حجاب حکم خداست مردم هم مسلمان هستند و رعایت می کنند و‌نیازی به نوشتن قانون نیست.

 

وی خاطر نشان کرد: با تذکر و ارشاد این موضوع قابل حل است اینکه جوانی ناخواسته بی حجاب شده است بعد برایش پرونده و سابقه کیفری درست شود و در آینده اش مشکلی ایجاد شود برای برخورد کنندگان راحت تر از این است که با تساهل و کار فرهنگی بخواهند اقدامی انجام دهند.

 

***

 

توانگر، نماینده مجلس: از نفوذی‌های مدعی حجاب وحشت دارم

مجتبی توانگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار متنی که در حساب کاربری خود در توئیتر به موضع نمایندگان در قبال حجاب پرداخت و نوشت: 

 

«دو گروه در مجلس درباره موضوع عفاف و حجاب فعال‌اند.

 

گروه اول معتقدند جزای نقدی سنگین باید بجای گشت ارشاد بنشیند و بی‌حجابی و بدپوششی جرم باشد نه تخلف.

 

گروه دوم معتقدند روش‌های قبلی (گشت ارشاد، برخورد‌های خیابانی و..) بماند با جزای نقدی سبک و تخلف بجای جرم.

 

جالب این‌جاست جلوی مجلس عده‌ای تجمع کرده‌اند و می‌گویند تخلف نباشد و مجازات‌ها سنگین‌تر باشد، ولی از گروه دوم حمایت می‌کنند و به گروه اول فحش می‌دهندِ سیاست اینگونه استحمار می‌کند.

 

البته اینکه موضوع حجاب با این دو دسته نگاه حل می‌شود یا نه؟ محل تامل است.  

 

من از «نفوذی‌های مدعی حجاب» وحشت دارم.»

 

نماینده مجلس،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسیکالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------