آخرین اخبار سیاسی

آزادارمکی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آزادارمکی : اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکایی به معنای همراهی آنان با دولت ایران نیست

آزادارمکی جامعه‌شناس در تحلیل خود از واکنش مقامات ایرانی به اعتراضات ضد اسرائیلی دانشجویان آمریکا و اعرام بورسیه دانشجویان اخراج شده، به…

هادی خامنه ای: اخراج اساتید دانشگاه موجب عقب گرد جامعه خواهد شدهادی خامنه ای،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
سیدهادی خامنه‌ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: حذف یک استاد، تنها برخورد با یک فرد نیست، برخورد با تمام جامعه است.گویا بعضی‌ها دانشگاهی می‌خواهند که از آن حرفی جز آنچه مطلوب خودشان است، شنیده نشود،

به گزارش دیده بان ایران، سیدهادی خامنه‌ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام گفت: حذف یک استاد، تنها برخورد با یک فرد نیست، برخورد با تمام جامعه است.

 

وی در ابتدای نشست کمیته سیاسی این تشکل اصلاح‌طلب با اشاره به اخراج تعدادی از استادان دانشگاه‌های کشور گفت: جای تأسف است که با وجود این همه تاکید بر جایگاه دانش و دانشمند، چنین بی‌محابا با مهم‌ترین نهاد علمی کشور و سرمایه‌های انسانی آن و به یک معنا با تمام جامعه برخورد می‌شود. حذف یک استاد، تنها برخورد با یک فرد نیست، برخورد با تمام جامعه است که نیازمند دانش و پژوهش آن شخص است. اعتلای نسل آینده وابسته به معلمان مدارس و استادان دانشگاه است و برخورد نامناسب با آنان، موجب عقبگرد جامعه خواهد بود. این روند که زمینه‌های توسعه را به ‌شدت تخریب می‌کند و چون به نام جمهوری اسلامی انجام می‌شود، به وجهه اسلام نزد مردم و افکار عمومی جهان هم آسیب می‌زند، طبعا خیانت به تاریخ و علم و فرهنگ و تمدن این کشور است.

 

هادی خامنه ای تصریح کرد: گویا بعضی‌ها دانشگاهی می‌خواهند که از آن حرفی جز آنچه مطلوب خودشان است، شنیده نشود، یعنی دانشگاهی که نشانی از استقلال و آزاداندیشی و امر سیاسی در آن نباشد. مگر سال‌ها قبل، رهبری نگفتند خدا لعنت کند دست‌هایی را که تلاش ‌کردند دانشگاه را غیر سیاسی کنند؟ آیا نتیجه همین برخوردها غیر از این است؟ این نگاه چه نسبتی با نگاه شخصیت‌هایی مانند شهید مطهری دارد که می‌گفتند جریانات مخالف، حتی مارکسیست‌ها هم باید در دانشگاه کرسی تدریس داشته باشند؟ اگر ما دانشگاه می‌خواهیم باید به لوازم آن هم تن بدهیم. دانشگاه فقط چند ساختمان و کلاس و میز و صندلی نیست؛ دانشگاه محل تولید فکر و ایده‌های جدید است که فرهنگ، منطق، راه و رسم خودش را دارد و هر اندیشه‌‌ای باید با دیگر اندیشه‌ها محک بخورد.

 

مدیر مسوول روزنامه‌های توقیف شده جهان اسلام و حیات‌نو افزود: شاید کسانی تک جناحی را به هر شکل ترجیح بدهند، اما با توجه به تنوعی که در حوزه‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی وجود دارد، نمی‌توان تک‌صدایی را هم در کشور حاکم کرد. تک‌صدایی یعنی رکود و مرگ استعدادهای یک جامعه.

 

سید هادی خامنه‌ای با یادآوری برخی روایات گفت: منابع دینی همه نشان می‌دهد که امر به معروف و نهی از منکر عمدتا متوجه امور اجتماعی است و آنها که امور مردم در دست آنهاست، مخاطب اصلی امر به معروف و نهی از منکرند و جامعه‌ای که این وظیفه را کنار بگذارد، از مسیر رشد و اصلاح خارج خواهد شد. نمونه بارز آن حرکت اصلاحی امام‌حسین(ع) است که نوک پیکان امر به معروف و نهی از منکر را متوجه حکومت وقت می‌دید. اگر استادان دانشگاه و رسانه‌ها امکان نقد و تذکر و اعتراض و حتی تحلیل غلط را نداشته باشند، در آن صورت چه کسی در کشور می‌تواند باب نقد را باز نگه دارد.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: گاهی شنیده می‌شود که بعضی‌ها به برخوردهای حذفی رژیم شاه اشاره می‌کنند و می‌گویند در گذشته هم این اتفاق ‌افتاده یا در امریکا و غرب هم از این کارها می‌کنند. باید به این افراد گفت مگر الگوی شما رژیم شاه و غرب است؟ اگر الگوی شما آنها هستند، چرا علیه آنها شعار می‌دهید؟ چرا مدیریت امام علی(ع) را شاخص خود قرار نمی‌دهید که حقوق مخالفانش، حتی حقوق قاتلش را در همان حال که در بستر شهادت بود، فراموش نکرد؟

 

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام با اظهار نگرانی از وضعیت جسمی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفت: آقایان موسوی، کروبی و خانم رهنورد که هر سه شخصیت‌های خدمتگزار و دلسوز کشور هستند، 13 سال بدون محاکمه در حصر طاقت‌فرسا به‌سر می‌برند و از حقوق بدیهی خود محروم هستند. اخیرا شنیده شد به علت محدودیت‌هایی که برای آنها ایجاد شده از نظر جسمی آسیب جدی دیده‌اند، این در حالی است که مسوولیت سلامتی و جان این عزیزان برعهده کسانی است که زندگی آزاد را از آنها سلب کرده‌اند. واقعا براساس چه قاعده‌ای باید چنین فشار سنگین، غیرقانونی، نامتعارف و غیراخلاقی بر آنها تحمیل شود؟ این وضعیت، نه شرعی است و نه قانونی.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------