آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,علی خضریان

ماجرای اشتباه عجیب نماینده اصولگرا در خواندن متن برجام به انگلیسی/ «آنی‌ور ؛ آنی‌تایم» فقط یک اشتباه لفظی نیست

برخی اشتباه‌ها اما اتفاقی نیست. این که نماینده‌ای دو کلمه ساده انگلیسی «anytime & anywhere» را « آنی تایم، آنی وِر» تلفظ می‌کند، نشان…


هاشم‌زایی: منتظر تخریب بیشتر اصلاح‌طلبان باشید/ اصولگرایان به دنبال سناریوهایی برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستنداخبار,اخبار سیاسی,هاشم‌زایی
عبدالرضا هاشم‌زایی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس، گفت: امسال سال انتخابات است و باید منتظر تخریب بیشتر علیه اصلاح‌طلبان بود.

عبدالرضا هاشم‌زایی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با انتقاد از تخریب مجلس و فراکسیون امید، گفت: امسال سال انتخابات است و باید منتظر تخریب بیشتر اصلاح‌طلبان بود.

 

او ادامه داد: جناح مقابل به نحوی رفتار می‌کند که مردم تحریک شوند، اما در این شرایط مردم به اصلاح‌طلبان رأی می‌دهند. اصولگرایان با بحث‌هایی که مطرح می‌کنند به نحوی گل به خودی می‌زنند. اصولاً در محفل‌هایی تصمیماتی می‌گیرند و به‌ وسیله‌ روحانیونی مانند آقای پناهیان یا مداحان بی‌سوادی که محرم را بهانه قرار می‌دهند، می‌خواهند مجلس را تضعیف کنند و فکر می‌کنند که با تضعیف مجلس، به خصوص اصلاح‌طلبان و لیست امید، مردم به آنها روی می‌آورند.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: در مجلس قبلی حداقل رأی نمایندگان تهران 160 هزار رأی بوده و ما در مجلس دهم، بیش از یک‌ میلیون رأی آوردیم. آنها فکر می‌کنند که اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند، قاعدتاً جناح راست و تندروها رأی می‌آورند. اما به نظر بنده با تخریب‌هایی که انجام می‌شود مردم دیگر قسم حضرت عباس را باور نخواهند کرد، بلکه دم خروس را باور می‌کنند و قطعاً به ما -اصلاح‌طلبان- رأی می‌دهند.

 

هاشم‌زایی عنوان کرد: اگر اوضاع به همین شکل پیش برود، ممکن است ما در شهرهای بزرگ رأی کسب نکنیم. اما دوستان اصولگرا در این 40 سال به نحوی پیش رفته‌اند که دیگر مردم صداقت آنها را باور نمی‌کنند. بنابراین به نظر می‌رسد جو به شکلی پیش خواهد رفت که مردم به اصلاح‌طلبان رأی خواهند داد.

 

مشارکت نکردن مردم در انتخابات نه‌ فقط به ضرر اصلاح‌طلبان، بلکه به ضرر نظام خواهد بود

او با بیان اینکه با افزایش مشارکت مردم در انتخابات، اصلاح‌طلبان پیروز میدان خواهند بود، گفت: زمانی که مردم مشارکت خوبی در انتخابات داشتند اصلاح‌طلبان رأی می‌آوردند. البته گویا اصولگرایان نمی‌دانند مشارکت نکردن مردم در انتخابات نه‌ فقط به ضرر اصلاح‌طلبان بلکه به ضرر نظام خواهد بود. اما اقداماتی که اصولگرایان انجام می‌دهند برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات است. دوستان مقابل ما می‌دانند که اگر مشارکت مردم در انتخابات کاهش پیدا نکند، آنها به خصوص در شهرهای بزرگ جایگاهی ندارند. در شهرهای کوچک رأی مردم طایفه‌ای است، اما در شهرهای بزرگ‌تر رأی مردم اصلاح‌طلبی است.

 

اصولگرایان به دنبال سناریوهایی برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستند

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس ادامه داد: در هر مرکز استانی که مشارکت بالا باشد، اصلاح‌طلبان رأی می‌آورند؛ برای مثال اگر مشارکت در تهران بیش از سه میلیون نفر باشد 30 نفر اصلاح‌طلبان به مجلس راه می‌یابند. بنابراین اصولگرایان به دنبال سناریوهایی برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات هستند. اصولگرایان توبه هم نمی‌کنند و طی 40 سال به همین روش عمل کرده‌اند. دوم خرداد چقدر علیه آقای خاتمی کار کردند و به همین دلیل حتی در روستاها بچه‌هایی که نمی‌توانستند در انتخابات شرکت کنند پدر و مادرشان را مجبور می‌کردند که به آقای خاتمی رأی بدهند.

 

هاشم‌زایی با اشاره به مشکل اصولگرایان با محبوبیت افراد گفت: اصولاً دوستان مقابل ما با محبوبیت آدم‌ها در میان مردم مشکل‌ دارند؛ برای مثال آقای فردوسی‌پور در میان مردم محبوبیت پیدا کرده بود و به همین دلیل او را زدند. متاسفانه این دید حاکم است و به جای اینکه از محبوبیت افراد به نفع نظام، تثبیت نظام و حل مشکلات نظام استفاده کنند، برخلاف آن حرکت می‌کنند.

 

نزدیک انتخابات، اصلاح‌طلبان را به هیچ مسجدی راه نمی‌دهند

او با گفتن اینکه در آستانه انتخابات اصلاح‌طلبان را به مسجد هم راه نمی‌دهند، تاکید کرد: هرچه به انتخابات مجلس یازدهم نزدیک می‌شویم تخریب اصلاح‌طلبان بیشتر می‌شود. نزدیک انتخابات ما را در هیچ مسجدی راه نمی‌دهند، ائمه جمعه و مداحان علیه جریان اصلاح‌طلبی بسیج می‌شوند و برای مردم ذهنیتی شکل می‌گیرد، به همین دلیل مردم پای صندوق‌های رأی می‌آیند و به اصلاح‌طلبان رأی می‌دهند. و نتیجه عکس سناریوهایی می‌شود که جریان رقیب می‌نویسد.

 

اقدامات کیهان در کل به نفع جریان اصلاح‌طلب تمام می‌شود

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور همچنین به نقش تخریب‌ها در رأی‌آوری اصلاح‌طلبان اشاره کرد: کیهان همیشه به نفع ما کار می‌کند، البته در ظاهر همیشه مخالف است، اما اقداماتش در کل به نفع جریان اصلاح‌طلب تمام می‌شود. مردم به یاد دارند که می‌گفتند آقای احمدی‌نژاد مورد تایید امام زمان (عج) است. چه خطبه‌هایی در نمازجمعه به نفع آقای احمدی‌نژاد و جریانش خوانده شد که البته نتیجه داد، اما دیدیم که نتیجه آن چه شد؛ انحراف و...

 

هاشم‌زایی همچنین در مورد میزان احتمال شکل‌گیری جریان سوم در کشور توضیح داد: اگر جریان سومی در کشور راه بیفتد، به‌ وسیله اصلاح‌طلبان راه می‌افتد چون دست جناح راست رو شده است و جریان سومی نمی‌توانند به راه بیندازند و اگر جریان سومی به راه بیفتد، از سوی اصلاح‌طلبان خواهد بود.

 

شخص احمدی‌نژاد متاسفانه هنوز رأی دارد

او سپس گفت: دست جریان احمدی‌نژاد رو شده است. البته شخص احمدی‌نژاد متاسفانه هنوز رأی دارد. شاید جریانی که پشت سر ایشان است رنگ و اسم عوض کرده باشد، اما همان جریانی است که در دوران ریاست جمهوری از او حمایت کرد.

 

این نماینده مجلس درباره چرایی رأی‌آوری محمود احمدی‌نژاد گفت: آقای احمدی‌نژاد در مسائل اقتصادی شعارهای پوپولیستی زیاد می‌دهد و خیلی‌ها این شعارها را تحلیل نمی‌کنند، یکی از این شعارهای پوپولیستی تقسیم کردن وسعت ایران به مردم کشور است!

 

هاشم‌زایی درباره تشکیل جریان سوم از سوی احمدی‌نژاد توضیح داد: جریان سومی که احمدی‌نژاد بخواهد راه بیندازد در انتخابات مجلس یازدهم نمی‌تواند پیروز شود. آنها چیزی ندارند که بخواهند به‌ عنوان جریان سوم مطرح کنند مگر اینکه علیه خودشان و اقدامات‌شان حرف بزنند، در غیر این صورت کار دیگری نمی‌توانند انجام دهند.

 

او در پایان گفت: اصولگرایان ممکن است فعلاً از احمدی‌نژاد اعلام برائت کرده باشند، اما همه می‌دانند که آنها احمدی‌نژاد را آوردند. مردم موضع‌گیری برخی از اعضای شورای نگهبان را که برخلاف قانون بود، به خاطر دارند. همچنین خطبه‌های نمازجمعه را هم فراموش نکرده‌اند. بنابراین نمی‌توان گفت جریان اصولگرایی پشت احمدی‌نژاد نبود و نمی‌توانند این موضوع را حاشا کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------