آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,مجلس شورای اسلامی

نامه بیش از 100 نماینده به روحانی در اعتراض به تبعیض در متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: بیش از 100 نفر از نمایندگان در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور اعتراض خود را نسبت به تبعیض در متناسب‌سازی…


کمتر از 1000 نفر از معترضان آبان 98 در بازداشت مانده‌انداخبار,اخبار سیاسی,اعتراضات آبان 98

بنا بر خبر دریافتی انصاف نیوز، از بازداشتی‌های حوادث آبان ۹۸ در حال حاضر کمتر از ۱۰۰۰ نفر در بازداشت به‌سر می‌برند که متهم به دست داشتن مستقیم در تخریب‌ها و تلفات انسانی هستند.

 

اعداد متناقض از کشته‌ها

این حوادث در حدود ۲۰۰ شهرستان اتفاق افتاد و در هشت استان کشته‌هایی از مردم و پلیس داشته اما تعداد آنها تاکنون اعلام نشده است. گمانه‌زنی‌ها در اینباره بسیار متفاوت و متناقض است و هنوز هیچ مرجع قانونی و رسمی تعداد آنها را اعلام نکرده است. بی‌بی‌سی می‌گوید که یک سازمان بین المللی – عفو بین الملل – مدعی کشته شدن ۳۰۴ نفر در این حوادث شده است.

 

رویترز هم ادعا کرده که «حدود ۱۵۰۰ نفر در اعتراضات آبان در ایران کشته شده‌اند». خبرگزاری تسنیم به نقل از رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران آمار رویترز از کشته‌شدگان حوادث آبان را تکذیب و گزارش این خبرگزاری را “خبرسازی جعلی و بدون مدرک” خوانده است.

 

برخی ادعاها از منابع داخلی هم از چیزی بیش از ۲۰۰ کشته حکایت دارد اما هیچ یک از این عددها از سوی انصاف نیوز قابل تایید یا رد نیست.

 

در این حوادث به بیش از هزار و پانصد عابربانک، بانک دولتی و غیردولتی، چند صد دوربین خیابانی، بالغ بر صد جایگاه سوخت و بیش از هفتاد فروشگاه زنجیره‌ای دولتی و غیردولتی، خسارت وارد شد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------