آخرین اخبار سیاسی


رئیسی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

رئیسی: واکسیناسیون به مرز ۵۰ میلیون رسید/ آغازفعالیت سامانه هوشمند کنترل

رئیس جمهور گفت: با تلاش‌های ارزشمند انجام شده برای واکسینه کردن سراسری به ۵۰ میلیون رسیده‌ایم و لازم است برای کسب و کارها مطابق شرایط جدید…

مولاوردی: یکی از وزرای دولت روحانی می‌گفت زنان خانه‌دار را برای چه می‌خواهید بیمه کنید؟ آن‌ها فقط می‌خورند و می‌خوابند!شهیندخت مولاوردی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
شهیندخت مولاوردی گفت: یادم می‌آید یک بار در کمیسیون اجتماعی دولت بودیم، یکی از وزرا آمد کنار من و گفت برای چه می خواهید زنان خانه‌دار را بیمه کنید؟ اینها از صبح تا شب در خانه می‌خورند و می‌خوابند، چه دلیلی برای بیمه شدنشان هست؟

به گزارش فرهیختگان، شهیندخت مولاوردی، معاون سابق رئیس‌جمهور در حوزه زنان در دولت روحانی با ویژه نامه نوروزی اندیشه پویا گفت و گویی درباره پیگیری لایحه بیمه زنان خانه‌دار در دولت روحانی داشته است که مهمترین عناوین این گفت و گو را در زیر می خوانید:

 

** موضوع بیمه زنان خانوار را در قالب چهار لایحه، نظام جامع تأمین اجتماعی و بیمه‌های چندگانه به دولت دادیم اما هیچ کدامشان به نتیجه نرسید.

 

** یادم می‌آید یک بار در کمیسیون اجتماعی دولت بودیم، یکی از وزرا آمد کنار من و گفت برای چه می خواهید زنان خانه‌دار را بیمه کنید؟ اینها از صبح تا شب در خانه می‌خورند و می‌خوابند، چه دلیلی برای بیمه شدنشان هست؟

 

** از این موارد در دولت زیاد بود. مثلا آن زمان که کمپین "ارمغان آزادی" را برای

آزادی زندانیان زن جرایم غیرعمد راه انداخته بودیم، یکی از وزرا آمد و با شوخی گفت این چه کاری است می‌کنید؟ بقیه زن‌هارا هم باید ببرید زندان! البته شوخی بود ولی بعضی وقت‌ها شوخی شوخی مباحث و نظرات جدی مطرح می‌شود. موقع رای گیری می‌دیدیم همین نگاه مردانه، کار خودش را می‌کند.

 

** ما در دولت در اقلیت بودیم و در کابینه هم حق رأی که نداشتیم. مدام صحبت از اولویت‌های دولت بود، وضع معیشتی و مذاکرات برجام. هرچه ما پیشنهاد می کردیم، در نظر آقایان خنده‌دار بود.

 

** سرخوردگی اجتماعی از دولت روحانی قابل انکار نیست، زنان هنوز هم در اولویت برنامه‌ریزی دولت روحانی نیستند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی