آخرین اخبار سیاسی


مسیح مهاجری ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

مسیح مهاجری:برخی ائمه جمعه،بخشنامه ای عمل می کنند و توجیه کننده رفتار دولت هستند

مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:یکی از اندام‌های مهم نظام جمهوری اسلامی که می‌تواند در مقبول عامه واقع شدن حکمرانی اسلامی تأثیر…

نژاد بهرام: تلاش می‌کنند جذابیت ایجاد کنند تا مردم پای صندوق بیایند/ واکنش جلال میرزایی از حمایت موتورسواران زن از یک کاندیدازهرا نژادبهرام،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: برخلاف ادعایی که می‌شود رای مردم بسیار مهم است و هر تلاشی می‌کنند که مردم بیایند پای صندوق رأی و تلاش می‌کنند که با هر رویکردی که امکانپذیر است برای منافع اقشار مختلف جذابیت ایجاد کنند تا پای صندوق بیایند.

زهرا نژادبهرام در گفت‌وگو با ایلنا درخصوص استفاده از تصاویر بانوان با حجاب‌ آزاد و همچنین انتشار اخبار و تصاویری با عنوان «رژه زنان موتورسوا در حمایت از آقای رئیسی»، گفت: من فقط این عکس را دیدم و به  چشم خودم مشاهده نکردم. اما به طور کلی فصل انتخابات که می‌شود خیلی چیزهایی که شاید در طول سال چندان مورد پسند از سوی دیدگاه‌های برخی تصمیم سازان و تصمیم گیران نیست، در فصل انتخابات تغییر شکل می‌دهند و قابل تحمل و پذیرش می‌شوند.

 

وی ادامه داد: این نشان می‌دهد که شاید برخلاف آن ادعایی که می‌شد که رأی مردم خیلی جدی نیست و با رأی حداقلی هم ما می‌توانیم مشروعیت را داشته باشیم، است و ظاهرا کلام با عمل یکی نیست؛ چرا که وقتی شما این ظرفیت‌ها را ایجاد می‌کنید و برای هر قشر و گروهی جذابیت ایجاد می‌کنید که به سمت انتخابات هدایت شوند، این نشان می‌دهد که رأی مردم بسیار با اهمیت است و برای حضور مردم شما تلاش می‌کنید که از هر ظرفیتی استفاده کنید.

 

این فعال سیاسی در ادامه بیان کرد: اما اینکه بعضی موضوعات برای برخی مباح است و برای برخی دیگر گناه کبیره است؛ این به خاطر نوع رویکردی است که در اختیار برخی از تصمیم‌گیران وجود دارد و این چالش در طول دو دهه گذشته همواره مطرح بوده که چه اتفاقی رخ می‌دهد که یک موضوعی که تا پیش از این نسبت به آن وامصیبتا سر داده می‌شد و گروهی دلواپس فرهنگ و مسائل انسانی و حقوق شرعی می‌‌شدند، وقتی به نزدیکان خودشان می‌رسند و در فصول انتخابات می‌شود، رویکرد دیگری را در پیش می‌گیرند.

 

نژادبهرام ادامه داد: از درون این اتفاق دو نکته می‌توانیم دریافت کنیم نخست اینکه برخلاف ادعایی که می‌شود رای مردم بسیار مهم است و هر تلاشی می‌کنند که مردم بیایند پای صندوق رأی و تلاش می‌کنند که با هر رویکردی که امکانپذیر است برای منافع اقشار مختلف جذابیت ایجاد کنند تا پای صندوق بیایند.

 

وی همچنین با اشاره به روایت توصیه پیام اکرم(ص) به کودکی برای خرما نخوردن، تصریح کرد: این داستان به ما نشان می‌دهد که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام تاکید توجه داشتند که وقتی کاری را انسان خودش انجام می‌دهد نباید دیگران را از آن منع کند.

 

این کنشگر سیاسی در پایان تاکید کرد: باید یکبار تکلیف این مساله یکبار روشن شود، اگر اشکالی ندارد در تمام فصول سال این اتفاقات وجود داشته باشد، همین اخیرا من یک کلیپی دیدم از ستاد یکی از کاندیداهای جریان اصولگرا در یکی از شهرستان‌ها که در آن یک خانم و آقایی با هم هم‌خوانی می‌کردند و در آن خانم تکخوانی می‌کرد؛ برای من جالب بود که فصل انتخابات که می‌رسد همه این‌ها عادی‌انگاری می‌شود. اگر واقعا این مساله از دیدگاه تصمیم‌سازان عادی است، پس در تمام طول سال این اندازه تریبون‌های مختلف کشور نسبت به آن حساسیت نشان ندهند و ائمه جمعه و جماعات هم با این قضیه کنار بیایند و این عادی بودن فقط در انتخابات نباشد.

 

***

 

میرزایی: حمایت موتورسواران زن از یک کاندیدا، مصداق بارز "هدف وسیله را توجیه می‌کند" است

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: آمدن زنان موتور سوار برای حمایت از رئیسی رفتار دوگانه نیست، بلکه برای یک جریان هدف وسلیه را توجیه می‌کند.

 

جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره این که تا  پیش از انتخابات دوچرخه سورای زنان برای برخی از علما محلی از اعراب داشت و آن را خلاف شأن جامعه می‌دانستند؛ چگونه می‌شود به هنگام انتخابات مشاهده می‌کنیم نه تنها با این مسئله مشکلی ندارند حتی زنان موتور سوار حامی خودشان را هم به میدان می‌آورند، این رفتارهای دوگانه ناشی از چیست، گفت: دوگانی رفتاری در میان نیست چرا که این جریان مدت‌هاست به  گونه دیگری فکر می‌کند.

 

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مدت‌ها است این جریان  به این جمع بندی رسیده‌اند که هدف وسیله را توجیه می‌کند.

 

وی افزود: شب گذشته هر بلایی سر قاضی‌زاده هاشمی آوردند تا انصراف دهدر. برای یک جریان خاص در کشور هدف مهم است و برای رسیدن به آن هم از هر ابزاری استفاده می‌کنند.

 

وی یادآور شد: به خاطر دارم اوایل انقلاب آن چیزی که انقلابی‌ها مانند شهید مطهری می گفتند این بود که وجه تمایز اندیشه اسلامی با مارکسیست‌ها این است که ؛ مارکسیست‌های مارکس معتقد بودند هدف وسلیه را توجیه می‌کند اما در اسلام این گونه نیست.

 

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من نمی‌دانم این گونه رفتارها را چه گونه می‌توان توجیه کرد؟ غیر از این است که بگویم هدف وسلیه را توجیه می‌کند و برای جریانی در کشور همین مهم است؟

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------