آخرین اخبار سیاسی


سخنگوی کمیسیون طرح صیانت،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

سخنگوی کمیسیون طرح صیانت: همه موافق این طرح هستند/ ارائه نسخه جدید طرح صیانت توسط وزیر ارتباطات به رئیس مجلس

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی عنوان کرد: «همه موافق هستند و مخالفی نداریم. مخالفان از بعضی از قوانینی که ممکن است دست و پا…

کنایه معنادار یک نماینده مجلس به علم الهدیجلال رشیدی کوچی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
جلال رشیدی کوچی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به سخنان امام جمعه مشهد واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس جمهور از صبح امروز در صحن مجلس آغاز شده است. گرچه مخالفت ها با کابینه چندان جدی و پررنگ نبود اما جلسه با حواشی نیز همراه بود.

 

در نوبت عصر جلسه صحن علنی مجلس، جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت در مجلس  که  در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش پشت تریبون قرار گرفته بود، در بخشی از سخنانش به خط و نشان‌های امام جمعه مشهد واکنش نشان داد و گفت: دیروز جناب آقای علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد اشاره فرمودند که ارزیابی وزرا وظیفه مجلس است اگر در آینده این وزرا ناکارآمد شدند  مردم گریبان نمایندگان خود را در مجلس می‌گیرند و دیگر به دولت ناسزا نمی گویند چون رئیس جمهور را با بصیرت انتخاب کرده و می‌شناسند. 

 

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خطاب به علم الهدی اشاره کرد: بنده به نمایندگی از مجلس انقلابی از این سخنان بسیار خوب جناب آقای علم الهدی تشکر می کنم برای اینکه انشالله ایشان در آینده مجددا در خطبه نماز جمعه نگویند و انشالله آن روز هم نخواهد رسید تذکر ندهند که آی مجلس به شما گفتم و شما عمل نکردید، انشالله مجلس انقلابی با قدرت برابر وزرایی که احتمال می‌دهد در آینده ناکارآمد باشد می ‌ایستد و رأی اعتماد نخواهد داد.

 

لازم به ذکر است که سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با اشاره به برگزاری جلسات رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در مجلس، خطاب به نمایندگان گفته بود نمایندگان مجلس بدانند وزیری را که می‌خواهند تایید کنند، با خط‌کش وزرای سایر دولت‌ها قابل ارزیابی نیست. با الگوی بیانیه گام دوم وزرا را ارزیابی کنند. مسئله قوی یا ضعیف بودن وزیر، مربوط به توانایی‌های او در اداره یک اتاق وزارتخانه نمی‌شود، بلکه مسئله قوی بودن یا ضعیف بودن یک وزیر در قالب خستگی‌ناپذیر بودن و چشم نداشتن به هیچ کدام از مزایای قدرت قابل ارزیابی است و نمایندگان مجلس با این معیار باید وزرای پیشنهادی را تایید یا رد کنند. فردی که فقط به مزایای قدرت توجه دارد، نمی‌تواند به عنوان وزیر در دولت تحول انتخاب شود.

 

امام جمعه مشهد اظهار کرد: آقای رئیس جمهور وزرا را به مجلس پیشنهاد داده است. ارزیابی وزرا وظیفه مجلس است. اگر در آینده یکی از این وزرا ناکارامد در آمد، مردم گریبان نمایندگان خود در مجلس را می‌گیرند و دیگر به دولت فحش نمی‌دهند، چون رئیس جمهور را بابصیرت انتخاب کرده‌اند و او را می‌شناسند. نمایندگان مجلس حواسشان جمع باشد نیروی جهادی تایید کنند. یک رئیس جمهور جهادگر آمده و افرادی را به عنوان وزیر خود انتخاب کرده است. نمایندگان مجلس باید ببینند آیا این وزرای پیشنهادی می‌توانند پا به پای رئیس جمهور کار کنند یا نه.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------