آخرین اخبار سیاسی

,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

چرا هیچکس در دولت رئیسی، پیامدهای حذف ارز4200تومانی را گردن نمی گیرد؟

شرق نوشت:حذف ارز ترجیحی از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم و حتی در زمان تبلیغات انتخاباتی مطرح شده و جزو برنامه‌های دولتمردان بود تا اینکه…

حسن روحانی: زنجیر تحریم‌ها هرچه زودتر باید از پای اقتصاد کشور باز شود/ احیای برجام یک‌سال قبل امکانپذیر بودحسن روحانی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
حسن روحانی گفت: همه باید به دولت سیزدهم برای گذر از این برهه خاص کمک کنیم. لازمه عبور از مشکلات حفظ وحدت و دوری از دو قطبی کردن و نفرت افکنی است.

به گزارش خبرآنلاین، نشست دوره ای اعضای دولت دوازدهم با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم تشکیل شد.

 

در این جلسه برخی از اعضاء دولت دوازدهم پیرامون مسایل مهم کشور از جمله مشکلات اقتصادی، مناسبات خارجی و تحولات بین المللی سخن گفتند . موضوع آثار تورمی برخی تصمیمات اخیر، از جمله نحوه اجرای حذف ارز ترجیحی و مداخلات در بازار کار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین موضوع احیای برجام و لغو تحریم ها و فرصت های مناسبی که می توانست برای حل این موضوع مورد استفاده قرار گیرد نیز طرح و بحث شد.

 

دکتر روحانی در پایان این نشست ، با تاکید براینکه باید نسبت به تقویت، حفظ و رشد جایگاه ایران و نقش آفرینی کشورمان در مسایل بین المللی حضور فعال داشت گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در منطقه و همچنین اقدامات منفی رژیم صهیونیستی برای ایجاد تفرقه در خاورمیانه و میان کشورهای مختلف باید به دقت و هوشیاری این تحرکات را مدنظر قرار دهیم و از منافع ملی خود بادقت محافظت کنیم.

 

رئیس دولت دوازدهم درباره توافق برجام نیز تاکید کرد که زنجیرتحریم ها باید هرچه زودتر از پای اقتصاد کشور باز شود تا مشکلات امروز جامعه کمتر شود. وی با تاکید بر اینکه توافق برجام باید به شکل عزتمندانه ای احیا شود گفت : احیای برجام ، بیش از یک سال قبل و پیش از اینکه شرایط جهانی پیچیده شود و کشورهای ۵+۱ نیز دچار مشکلات دیگر شوند امکانپذیر بود. لیکن امروز هم نباید فرصت های پیش رو را را از دست داد.

 

 

رئیس دولت دوازدهم با تأکید بر ضرورت بیان واقعیت های کشور گفت: برخی افراد در داخل یا خارج از کشور ، آگاهانه یا نا اگاهانه، ویا با انگیزه های سیاسی و جناحی ، به انکار سرمایه ها و دستاوردهای کشور می پردازند و به اسم نقد دولت گذشته یا حمایت از دولت فعلی، توانائی های کشور را زیر سؤال می برند و بذر ناامیدی می افشانند. دکتر روحانی تاکید کرد برای روشنگری اذهان مردم و برای جلوگیری از تحریف تاریخ و حفظ و تقویت دستاوردهای کشور باید با هدف امیدآفرینی، در برابر سیاه نمایی ها و دروغپردازی ها و نفی دستاوردها سخن گفت و با ارائه آمار درست، روشنگری کرد.

 

دکتر روحانی تاکید کرد باید فارغ از اختلاف دیدگاه ها، برای رفع مشکلات کشور و بهبود وضعیت اقتصادی و حضور پرقدرت در شرایط پیچیده بین المللی همه به دولت سیزدهم برای گذر از این برهه خاص کمک کنیم. وی گفت : لازمه عبور از مشکلات حفظ وحدت و انسجام و دوستی و صلح و تعامل سازنده و دوری از نفرت افکنی و ایجاد دو قطبی در کشور است که قطعا به همه ضرر می زند و نسل جوان را ناامید می کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------