آخرین اخبار سیاسی

احمد زیدآبادی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

کنایه معنادار احمد زیدآبادی به شورای نگهبان: بیایند و محل کسب مرا هم پلمپ کنید!

فعال رسانه‌ای اصلاح طلب نوشت: از تک تک فقها و حقوقدانان شورای نگهبان بپرسید که آیا خود را در شمار افراد ارزشی و انقلابی و حزب‌اللهی و…

سخنگوی قوه قضاییه: تعدادی از مدیران در پرونده تخلف واردات چای در بازداشت هستندسخنگوی قوه قضاییه،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه اراده بر این است که پرونده تخلف واردات چای دچار اطاله دادرسی نشود، گفت: در این پرونده تعدادی از مدیران در بازداشت هستند.

به گزارش ایسنا، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه صبح امروز ۱۳ آذرماه ۱۴۰۲ در سی‌ونهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت روز دانشجو گفت: روز دانشجو تداعی کننده روز دانشجویان فهیم ما است، دانشجویان امروز همراه با جهاد علمی، آینده فکری کشور را تضمین و مستحکم کرده است. 

 

این مقام قضائی ادامه داد: اینجانب ضمن گرامیداشت مقام شهدای دانشجو اعلام میدارم قوه قضائیه مهیا و آماده است تا مطالبات، پیشنهادات و انتقادات دانشجویی را شنیده و از این ظرفیت عظیم استفاده کند. 

 

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اراده مجموعه دستگاه های حاکمیتی در مبارزه با فساد خاطرنشان کرد: متاسفانه خبر کشف فسادی در کشور داشتیم که خاطر عزیز مردم ما را مکدر کرد. منشا این فساد گرچه توسط یک شرکت خصوصی غیردولتی صورت گرفت اما همکاری های مختلف با بخش های ذی مدخل صورت پذیرفته تا مقدار قابل توجهی ارز و منابع ملی به این موضوع تخصیص یافته، بعد از پیگیری‌ها مشخص شد نه تنها این ارز در بخش مشخص شده استفاده نشده بلکه منجر به شکل گیری فساد شده است. 

 

وی اظهار کرد: قوه قضائیه با پیگیری های همه جانبه ضد فساد خود به محض کشف سرنخ های این فساد ورود کرده و مصمم است این روند را تا انتها ادامه دهد و از هیچ کوششی فروگذاری نخواهد کرد. 

 

ستایشی گفت: اراده دستگاه قضا آن است که امر پیشگیری و مبارزه با فساد را دنبال کرده و ادامه دهد و این پرونده مهم ملی دچار اطاله دادرسی نشود. تخصیص ارز و منابع ملی نگران کننده است اما مقابله با فساد به صورت سیستمی و همه جانبه صورت خواهد پذیرفته است. نسبت به قصور، تقصیر و ترک فعل همه دستگاه ها ورود خواهیم کرد. 

 

برخی از مدیران در پرونده تخلف واردات چای در بازداشت هستند 

سخنگوی قوه قضائیه بیان ‌کرد: در این پرونده برخی از مدیران و افراد ذی‌ربط با قرار‌های صادره تامینی در بازداشت هستند و برخی نیز با صدور قرار قبولی تامین‌های مناسب فعلا آزاد و روند تحقیقات ادامه خواهد یافت. به محض تکمیل تحقیقات و شرایط قانونی برای اطلاع‌رسانی بیشتر اطلاعات مناسب را به آگاهی مردم خواهیم رساند. 

 

این مقام قضائی ضمن گرامیداشت روز مجلس و آیت‌الله مدرس بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی درخشان از مردم سالاری دینی را به نمایش گذاشته و مجلس شورای اسلامی نمادی ویژه از مردم سالاری است. 

 

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ قوه قضائیه این فرصت را مغتنم می شمارم این روز به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم را تبریک می گویم.

 

آخرین وضعیت پرونده اکبر طبری و بیژن زنگنه 

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به این سوال که راجع بخش‌هایی از پرونده مربوط به طبری، زنگنه و هاشمی که مفتوح هستند چه اقداماتی صورت گرفته است؟ گفت: پرونده طبری در اجرای احکام و وی در حال تحمل کیفر است.

 

ستایشی در رابطه با آخرین وضعیت آقایان زنگنه و هاشمی بیان کرد: پرونده این افراد در دادگاه کیفری یک استان در حال رسیدگی است و فرایند رسیدگی ادامه دارد. ۶ نفر از متهمان این پرونده به اتهام ارتکاب اختلاس، ارتشا و کلاهبرداری محکوم و پرونده آن‌ها در مرحله تجدیدنظر خواهی است و اگر حکم قطعیت پیدا کند با رعایت موازین قانونی اطلاع رسانی می‌شود. نسبت به ۸ متهم دیگر پرونده که افراد مورد سوال نیز جزو آن‌ها هستند، پرونده همچنان در مرحله رسیدگی و انجام فرایند دادرسی است.

 

۳ طریق ممنوع الخروجی

این مقام قضائی در پاسخ به سوالی در رابطه با ممنوع الخروجی‌ها بیان کرد: ممنون الخروج شدن از سه طریق انجام می‌شود. برخی بر اساس دعوای کیفری است و به اقتضای شرایط به فرد ابلاغ می شود.

 

وی ادامه داد: در برخی مواقع نیز فرد متهم تحت تعقیب قانونی است و دسترسی به او وجود ندارد اما این ممنوع الخروجی ابلاغ می شود. برخی دیگر نیز به اتهام بدهی مالی و امور بانکی ممنوع الخروج می شوند. تا کنون الزامی به اطلاع رسانی در این خصوص نبوده است اما حسب دستور رئیس قوه قضاییه، ممنوع الخروجی اطلاع رسانی می‌شود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------