آخرین اخبار سیاسی

محمد مهاجری،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

مهاجری خطاب به برخی اصلاح ‌طلبان: می‌خواهید پز بدهید بدهید اما آیا اگر ظریف با همه آبرویش وسط میدان نبود، کلاه شما پشم داشت؟

مهاجری فعال سیاسی اصولگرا خطاب به اصلاح طلبان نوشت: می‌خواهید پز بدهید بدهید اما اگر محمدجواد ظریف با همه آبرویش وسط میدان نبود، کلاه شما…

گرامی مقدم: برخی از این بخور بخورها حاصل دور زدن تحریم‌ها استگرامی مقدم،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: برخی از این بخوربخور ها و این شکاف طبقاتی که از این بخور بخورها ایجاد می‌شود در اثر دور زدن تحریم ها است که هزینه تمام شده کالاها را افزایش می‌دهد. زاکانی و دوستان تصور می‌کنند، می‌شود پشت این شعارهای غیر واقعی مخفی شد و علیه نامزد های دیگر صحبت کرد.

اسماعیل گرامی مقدم در گفت‌وگو با ایلنا،‌ درباره ارزیابی خود نسبت به مناظرات چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، گفت: ارزیابی من مثبت هست، در این جمع نگاه های متفاوتی وجود دارد و مهم ترین و برجسته ترین آن، دو نگاه و رویکرد اساسی است که یک رویکرد را آقای پزشکیان و پورمحمدی با هم دارند و آن چهار کاندیدا دیگر هم باهم دارای یک رویکرد هستند.

 

وی افزود: به ویژه در رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصدی روشن هست که نامزدهای مخالف آقای پزشکیان بر همان طبل خالی می‌کوبند که مشکلات اقتصادی کشور را نباید به تحریم‌ها گره زد و اساسا تحریم‌ها تحت اللفظی معنی می‌شود که این‌ها می‌گویند هیچ اشکلالی هم ندارد، باشد. آقای پزشکیان هم به درستی گفتند که شما تحریم ها را می‌گویید چیزی نیست و ناچیز است و بعد می‌روید برای حلش آن را دور می‌زنید یعنی عملا وارد یک فساد می‌شویم.

 

گرامی مقدم ادامه داد: برخی از این بخوربخور‌ها و این شکاف طبقاتی که از این بخور بخورها ایجاد می‌شود در اثر دور زدن تحریم ها است که هزینه تمام شده کالاها را افزایش می‌دهد. این مهم ترین رویکردی است که وجود دارد. مسئله مهم دیگری که وجود دارد، استفاده از نیروهای کارشناس و خبره است که مورد تایید آقای پزشکیان هستند. واقع‌گرا بودن نسبت به مشکلات کشور و پاسخگو بودن مسئولین،  رویکردهای جدیدی است که در گفتار آقای پزشکیان شاهد بودیم.

 

گرامی مقدم با بیان اینکه زاکانی رویکرد بسته و قفلی دارد،‌ گفت: او هچنان معتقد است که اول بایستی به خود اتکایی برسیم و ما باید در داخل مشکل را حل کنیم‌، آقای پورمحمدی هم پاسخ‌شان را داد که شما اگر قرار باشد خودتحریمی به وجود آوردید، هرگز نمی‌توانید تحریم های خارج را بشکنید. آقای زاکانی نسبت به مسائل کشور و هشت درصد رشد اقتصادی رویایی فکر می‌کنند.  دست یافتن این به جز با حضور در زنجیره دیپلماسی خارج حل و فصل‌ نمی‌شود. به قول آقای پزشکیان در کجای جهان ما سراغ داریم بدون ارتباط با خارج از کشور و بدون اتکا به معیار بانک جهانی و توسعه‌یافتگی به توسعه یافتگی رسیده باشند، منتها  آقای زاکانی و  دوستان تصور می‌کنند، می‌شود پشت این شعارهای غیرواقعی مخفی شد و علیه نامزد های دیگر صحبت کرد.

 

این فعال اصلاح طلب درباره عملکرد پوششی قاضی زاده و زاکانی گفت: بله کاملا این دونفر روشن هستند، این ها پشتوانه رای آن‌ چنانی ندارند، بالاخره سبد رای اصول گرایان ثابت است که باید پشت جلیلی، قالیباف و یا زاکانی ببرند. نمی‌شود این رای‌هایی که ثابت است را ببرند پشت سه نفر توزیع کنند. این‌ها با زیرکی وارد صحنه شدند برای اینکه نامزد اصلاح‌طلبان را بزنند و چهار نفری حمله کنند و پشتیبان نامزد اصلی‌شان باشند ولی مردم پای صندوق نشان خواهند داد که فریب این نیرنگ پوششی را نخواهند خورد و به نامزد اصلح رای خواهند داد.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا پورمحمدی قصد حمایت از پزشکیان را دارد، گفت: قابل پیش بینی بود، آقای پور محمدی در دولت های قبلی از مدیران واقع‌گرا بود، من که در مجلس هفتم بودم و در وزرات کشور با ایشان مذکرات و گفت‌وگوهایی داشتم،‌ آدم دقیقی بودند. بنظر می‌رسد منافع ملی را به منافع جناحی ترجیح می‌دهند و آن‌چه که واقعیت دارد را مطرح می‌کنند. بنظرم این رویکردهای متفاوتی که تا الان محترمانه بوده، توانسته تاثیر بذارد مردم به این نتیجه رسیدند که فرق است میان پزشکیان و قالیباف با پزشکیان و جلیلی. این تفاوت حتما مردم را مجاب خواهد کرد که  در انتخابات شرکت داشته باشند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------