آخرین اخبار سیاسی

عادل فردوسی پور ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

جواب محکم عادل فردوسی پور به نامزد انتخابات مجلس

عادل فردوسی پور اعلام کرد از نماینده خاصی حمایت نکرده است. به گزارش خبرآنلاین؛ پس از انتشار ویدیویی تبلیغاتی برای تبلیغات کمپین علی اصغر…

انتقاد پورمحمدي از وعده ساختن 2 ماهه مسکن زلزله زدگان / برخي مي‌خواهند دنيا را مديریت كنندانتقاد پورمحمدي از وعده ساختن 2 ماهه مسکن زلزله زدگان / برخي مي‌خواهند دنيا را مديریت كنند

آن فرد كه فسادش را شناسايي و پرونده او را به دادگاه مي‌فرستيم نبايد انتظار داشته باشيم ما را حلوا حلوا كند. مديراني كه اشتباه مي‌كنند نبايد پيغام و پسغام بدهند.

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به اصرار غرب بر توهين به مقدسات و پيامبر اعظم(ص)گفت: چطور بشريت به خود اجازه مي‌دهد كه به راحتي به پيامبر مهرباني مسلمانان و انساني كه يك و نيم ميليارد انسان به آن عشق مي‌ورزند، اهانت كند؟!

به گزارش روابط عمومي سازمان بازرسي كل كشور،  مصطفي پورمحمدي چهارشنبه شب با حضور در مراسم بزرگداشت مادران شهيد نوين و خانلو در مسجد كريم خان و در جمع عزاداران هيات راهيان عاشورا و هيات رزمندگان اسلام گفت: در سفر گذشته‌اي كه به تبريز داشته ام سعادتي نصيب ما شده بود كه خدمت مادر شهداي خانلو رسيده و جوياي احوال ايشان شده بودم كه امشب شب بزرگداشت ايشان است. 

چطور بشريت به خود اجازه مي‌دهد كه به راحتي به پيامبر(ص) اهانت كند؟!

وي با محكوميت اقدام موهن رسانه‌هاي فرانسه در توهن نفرت انگيز به پيامبر(ص) گفت: هفته گذشته فيلمي در دنيا پخش شد كه اهانت و جسارت و دروغگويي و فحاشي به وجود نازنين حضرت پيامبر(ص) بود و امروز توهين رسانه‌هاي فرانسه به ايشان. امروزه شاهديم اين همه دنيا پست شده است. چطور بشريت به خود اجازه مي‌دهد كه به راحتي به پيامبر مهرباني مسلمانان و انساني كه يك و نيم ميليارد انسان به آن عشق مي‌ورزند، اهانت كند؟!

رئيس سازمان بازرسي كل كشور افزود: پيامبر ما پيامبري بود كه اين همه دردمند و دلسوز انحراف انسانها بود و مي‌خواست بشريت عاقبت بخير شود و امروز دنيا به جايي رسيد كه به اين مقام بزرگ اهانت مي‌كند و هنوز دست بردار نيست. اخيرا نيز در رسانه‌هاي فرانسه به اين مقام منيع توهين كردند؛ وقتي هم مسلمانان فرانسه خواستند اعتراض كنند رئيس جمهور فرانسه اعلام كرد اجازه اعتراض و راهپيمايي نمي‌دهد. بشريت به اين سطح از فلاكت رسيده است. رئيس جمهور مفلوك آمريكا، براي اين‌كه راي چند ميليون آدم پليد و فاسد از قوم لوط را به دست بياورد، دنبال آزاد سازي اين روابط كثيف است. ظلم و تعدي بشريت امروز هم انتها ندارد. 

اهانت به پيامبر(ص) يعني اهانت به شرافت انسان ها و اخلاق

رئيس سازمان بازرسي كل كشور گفت: بشريت الآن در سقوط فرهنگي است. اهانت به پيامبر(ص) يعني اهانت به شرافت انسان ها و اخلاق. چه وجودي پاك‌تر از پيامبر اسلام(ص) كه اين چنيني بي‌رحمانه آماج توهين‌هاي غربي ها قرار مي‌گيرد؟! 

غرب به دنبال اختلاف افكني در جهان اسلام است

وي گفت: غرب به دنبال اختلاف افكني در جهان اسلام است. امروز كه مي‌بينند جهان اسلام احياء شده و به بركت بيداري اسلامي به راه خود باز مي‌گردد جنگ شيعه و سني راه مي‌اندازند. الآن درگيري بين سني ها در برخي كشورهاي اسلامي زياد است. غرب آنقدر خبيث است كه وقتي مي‌بينند انسان ها روشن مي‌شوند و مي‌خواهند با آداب و فرهنگ و تمدن خودشان زندگي كنند جنگ راه انداخته و خط ترور در منطقه را تقويت مي‌كند.

پورمحمدي در بخش ديگر از سخنان خود در جمع راهيان عاشورا و هيات رزمندگان تبريز گفت: اين‌كه مقام معظم رهبري مي‌فرمايند در پيچ تاريخي هستيم بايد همه درك كرده و بدانيم در چه شرايطي قرار داريم. الآن جمهوري اسلامي در جايگاه تعيين كننده‌اي قرار گرفته است. ما اثر گذار و نقش آفرين هستيم. سرعت توانايي علمي ما نسبت به دنيا چند برابر است. جوانان به علم رو آورده‌اند. ميانگين سن دانشمندان ما سي سال است.

وي ادامه داد: از جهت مديريت وضع كشور خوب است و مديران خوبي داريم. گاهي اوقات بخاطر مديران خوب، اصطكاك مديريتي به وجود مي‌آيد كه اين هم يك ضعف است. واقعيت اين است كه مديران توانمند زياد داريم. در استان‌هاي مختلف با مديران مختلف سر و كار داشته و دارم. در هر استان با مجموعه‌اي از مديران با سابقه روبرو هستيم. 

بايد براي كاهش بلاياي طبيعي كارهاي زيربنايي انجام دهيم

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به زلزله آذربايجان گفت: بايد كارهاي زيربنايي براي كاهش بلاياي طبيعي انجام دهيم. چرا كه كشور ما زلزله خيز است. از جهت بلاياي طبيعي جزو ده كشور اول هستيم و از جهت منابع و معادن جزو پنج، شش كشور اول دنيا هستيم. بايد خانه سازي ما مقاوم باشد. چرا برخي از ساختمان ها بد ساخته مي‌شوند؟! در اين استان زلزله آمده و نزديك به سيصد نفر كشته شده‌اند. رهبر، رئيس جمهور، رئيس مجلس، وزرا، مسئولين به زلزله زدگان سر مي‌زنند. آيا اين نعمت نيست؟! از استان‌هاي مختلف مردم كمك كردند.

وي با اشاره به تجربه مديريتي خود از بازسازي زلزله گفت: در زمان حضورم در وزارت كشور در سال 86 در لرستان زلزله آمد كه درجه ريشتر آن از زلزله آذربايجان بيشتر بود. بيش از بيست هزار مسكن در طي سال ساخته و به زلزله زدگان واگذار شد. سازمان ملل و نهادهاي بين المللي كه براي حوادث طبيعي تشكيل مي‌شوند اعلام كردند جمهوري اسلامي در خصوص اين زلزله در تاريخ حوادث بهترين عمليات بازسازي را انجام داده است. در اين عمليات وزارت كشور نقش محوري داشت. هم من و هم مديران كشوري و استاني به صورت مستقيم كار بازسازي را دنبال و نظارت مي‌كرديم.

مردم انتظار ندارند دو ماهه مسكن خود را تحويل بگيرند. چرا انتظار ايجاد مي‌كنيد؟!

رئيس سازمان بازرسي كل كشور افزود:. اين كه در زلزله لرستان طي يك سال بيش از بيست هزار مسكن ساخته و تحويل زلزله زدگان داده شد نشان از مديريت قوي كشور دارد. الآن هم اين توان وجود دارد. مسئولين نيز به اين موضوع توجه داشته و تلاش مي‌كنند مشكل مسكن زلزله زدگان آذربايجان را حل كنند. اما در كنار آن هم عيب‌هايي است.

مثلا گفته مي‌شود دو ماهه مسكن زلزله زدگان را تحويل مي‌دهيم. چرا چنين سخني گفته مي‌شود؟! مردم انتظار ندارند كه دو ماهه مسكن خود را تحويل بگيرند. چرا انتظار ايجاد مي‌كنيد؟!

بايد درست وعده داد. بايد محاسبه شود كه چه تعداد مسكن ويران شده است؛ خاك برداري، فونداسيون و. . . اين تعداد مسكن چقدر به طول مي‌انجامد؛ سختي كار در زمستان نيز محاسبه شود و بعد وعده تحويل مسكن مطرح شود. بعد از اين‌كه اين وعده داده شد برخي اعلام كردند كه دولت ناتوان است. خير؛ مديران ما توانا هستند. مديران ما با اين بحران ها و چگونگي حل آن آشنا هستند. من بواسطه تجربه‌اي كه در وزارت كشور داشتم بسياري از سازمان‌هاي مديريت بحران دنيا را مي‌شناسم و توانايي آنان را مي‌دانم. توانايي ما در اين زمينه از آنان بيشتر است. فقط يكسري ضعف در اظهار نظر داشته و نبايد وعده داد. 

اروپا 5 درصد گرانی در ایران 40 درصد

پورمحمدي خاطرنشان كرد: در كشور بايد بدانيم كه چطور بحران را مديريت كنيم. مثلا اخيرا در كشور گراني آمده است كه گاهي اجناس تا چهل درصد گران شده است. در تمام اروپا هم گراني است. در اين كشورها چهار، پنج درصد گراني ايجاد شد، بحران اجتماعي به وجود آمد ولي در ايران همه صبورند. مسئولين بايد قدر اين مردم را بدانند.

وي با طرح اين موضوع كه بايد جمهوري اسلامي ايران حركت ملت ها را هدايت كند، گفت: نمي‌خواهم بلند پروازانه حرف بزنم. برخي مي‌خواهند دنيا را مديرت كنند. اين حرف، حرف بزرگ و مال بعد است. الآن تنها مي‌توانيم بر دنيا تأثير‌گذاري داشته باشيم. دشمن نيز براي آن كه تأثيري‌گذاري ما را بگيرد تلاش مي‌كند ما را زمين گير كند. آنان مي‌خواهند اختلاف بياندازند تا ما را مشغول خودمان كرده و مانع تأثير‌گذاري ما شوند. اين شهر را به جان شهر ديگر، اين قوم را به جان قوم ديگر، اين قوه را به جان قوه ديگر مي‌اندازند. آنان مي‌خواهند ما اختلاف داشته باشيم تا مانع پيشرفت ما شوند. 

جامعه به بركت رهبري از اتحاد برخوردار است

رئيس سازمان بازرسي كل كشور خاطرنشان كرد: با اين همه از نعمت رهبري برخورداريم و علي رغم بگو و مگو ها جامعه از يك ثبات برخوردار است. هر چند تهمت، افترا و فحاشي در كشور است جامعه به بركت رهبري از يك اتحاد برخوردار است. با اين وحدت بايد از اين شرايط به سلامت عبور كنيم كه به تدبير هوشمندانه مديران نياز دارد. اگر مديريت هوشمند همراه اين اتحاد شود هم حريف تحريم هستيم و هم حريف سوء استفاده گران. چرا كه آنان در كمين هستند و با وجود آنكه مي‌بينند مردم در سختي هستند بازار سياه باز كرده و سكه و ارز جمع مي‌كنند. 

اين تهمت ها و فحش ها تاوان مبارزه با فساد است/مديراني كه اشتباه مي‌كنند نبايد پيغام و پسغام بدهند

وي خاطرنشان كرد: تمام حرف سازمان بازرسي تقويت مديران است. اگر با فساد مبارزه مي‌كنيم به خاطر اين است كه فساد بلاي جان جامعه است. البته چون با فساد مبارزه مي‌كنيم بايد تاوان آن را نيز بدهيم. بايد فحش و تهمت‌هاي ديگران را بشنويم. اين تهمت ها و فحش ها تاوان مبارزه ما با فساد است. آن فرد كه فسادش را شناسايي و پرونده او را به دادگاه مي‌فرستيم نبايد انتظار داشته باشيم ما را حلوا حلوا كند. مديراني كه اشتباه مي‌كنند نبايد پيغام و پسغام بدهند. ملت ايران آبروي خود را در مسير ارتقاء كشور گذاشته است و مسئولين هم بايد در اين مسير حركت كنند. نياز نيست مسئولين وعده خلاف بدهند. اگر مسئولين با مردم صادقانه برخورد كنند بين مردم عزيز خواهند بود./عصرایران

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------