آخرین اخبار سیاسی


محمدجواد کریمی قدوسی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

اشتباه املاییِ کریمی قدوسی در توئیتر

اشتباه عجیب محمدجواد کریمی قدوسی، نماینده عضو جبهه پایداریِ مجلس در اظهارنظر درباره صدور حکم مدیران اسبق بانک مرکزی خبرساز شد.کریمی قدوسی…

رئیسی: به برکت انقلاب چهره روستاها تغییر کرده/ برای رفع مشکل آب برنامه داریماخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
رئیس جمهور گفت: مردم خراسان‌جنوبی‌ و شهرستان طبس نشان دادند در همه صحنه‌ها آنجا که نیاز باشد با همه وجود و امکانات و داشته‌های خودشان آنچه را که در دست دارند برای دفاع از انقلاب و دفاع از ارزش‌ها می‌دهند.

به گزارش فارس از طبس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش در حرم حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) در شهرستان طبس،  اظهار داشت: مردم خراسان‌جنوبی‌ و شهرستان طبس نشان دادند در همه صحنه‌ها آنجا که نیاز باشد با همه وجود و امکانات و داشته‌های خودشان آنچه را که در دست دارند برای دفاع از انقلاب و دفاع از ارزش‌ها می‌دهند.

 

وی بیان داشت: اگر تاریخ مبارزات و ایستادگی مردم در این خطه بررسی شود مشخص می‌شود همراه با ولایت‌مداری، صبر و وفا، ایثار و شهادت، از خودگذشتگی و همراه با خداخواهی است و در پرتو خداخواهی دگرخواهی است.

 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بنده در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و زلزله طبس در دوره جوانی به شهر طبس سفر داشته‌ام و چند شب در این منطقه ماندیم، تصریح کرد: در جریان خدمات‌رسانی به مردم شریف شهرستان طبس، شهید صدوقی و مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند که ما به عنوان طلبه با جمعی از طلبه‌ها برای کمک به مردم زلزله‌زده آمدیم.

 

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه به برکت انقلاب اسلامی کارهای زیادی هم در این منطقه و هم در خراسان‌جنوبی انجام شده و هیچ شهر، بخش و روستایی شرایط قبل را ندارد، اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی چهره شهرها، بخش‌ها و استان عوض شده و آنچه امروز می‌بینید و تصاویر آن نیز موجود است قابل مقایسه با قبل نیست.

 

وی تأکید کرد: جوان‌ها می‌توانند تصاویر وضعیت اول انقلاب و امروز را ببینند که کاملا چهره شهر و روستا عوض شده و این از برکت تلاش جهادگران و مجاهدانی بوده که برای توسعه و آبادانی کار کرده‌اند.

 

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی امام جمعه شهرستان طبس و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد: با کمبود نزولات آسمانی مواجه‌ایم و این کمبود و تهدید را می‌توان به فرصت تبدیل کرد و مردم خراسان‌جنوبی نشان دادند که می‌توانند کمبودها و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

 

آیت‌الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی ظرفیت‌های خوبی مانند معادن را داریم که می‌تواند فعال شود، گفت: بخشی از این ظرفیت فعال و بخشی غیرفعال است که اگر فعال شود باعث رونق تولید و اشتغال در کشور و منطقه می‌شود.

 

وی اضافه کرد: بخش فعال و غیرفعال در حوزه ظرفیت معدنی شهرستان طبس می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند بنابراین باید ظرفیت‌های بر زمین مانده در استان و طبس فعال و این مهم در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

 

رئیس جمهور با اشاره به همراهی و حضور وزیر صمت و وزیر راه و شهرسازی در این سفر، عنوان کرد: وزیر صمت با هدف فعال‌سازی ظرفیت معادن و وزیر راه و شهرسازی با هدف بررسی راه‌ها و رفع مشکلات آن به استان سفر کرده است.

 

آیت‌الله رئیسی به ظرفیت‌های بیشمار شهرستان طبس اشاره و تبیین کرد: با توجه به اینکه در شهرستان طبس محصولات متنوع، ۴ فصل و استراتژیک وجود دارد می‌توان اقتصاد گردشگری را فعال کرد.

 

وی تعیین اولویت‌ها، کار میدانی و اقدام و عمل را سبب افزایش اعتماد عمومی و افزایش اعتماد مردم به کارکرد نظام اداری کشور دانست و مطرح کرد: استان خراسان‌جنوبی نیروی کارآمد زیاد دارد که می‌توانند گره‌ها را بگشاید.

 

رئیس جمهور  با تأکید بر اینکه به مدیران می‌گویم هر فعل و کار شما در گره‌گشایی از مشکلات مردم منجر به اعتماد مردم می‌شود، تبیین کرد: امیدواریم این سفر و سفرهایی از این دست بدون تشریفات رایج انجام شود که اصل کار دنبال شود تا از نزدیک با مسائل استان‌ها آشنا شویم و اولویت‌ها را مشخص و اقدام کنیم.

 

 

 وظیفه دولت خدمتگزاری به مردم بویژه در مناطق کمتر برخوردار است/ برای رفع مشکل آب برنامه داریم

  آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه در بدو ورود به شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی و در سومین سفر استانی خود، با بیان اینکه سفر به استان های مختلف به دور از تشریفات معمول انجام می‌شود،گفت: معادن از ذخایر ارزشمند این استان است که اگر فعال شود، هم مشکل اشتغال، هم مشکل تولید و رونق تولید و هم مسائل اقتصادی حل می‌شود.

 

رئیس جمهور مساله کشاورزی را از دیگر موضوعات مهم استان عنوان کرد و افزود: بخاطر کمبود نزولات آسمانی در این منطقه، کشاورزی مردم با مشکلاتی مواجه شده است اما مردم این مناطق نشان داده اند که تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل می‌کنند.

 

آیت الله رئیسی با بیان اینکه هدف از سفرهای استانی بررسی مشکلات و محرومیت های استان و تصمیم گیری برای رفع آن با مشارکت مردم و مدیران استان است،اظهارداشت: نیروهای کارآمد ارزشمندی به ویژه جوانان برومند را در استان خراسان جنوبی داریم که می‌توانند نقش‌آفرین باشند و با کمک این نیروی انسانی، دولت خواهد توانست در جهت رفع مشکلات استان گام‌هایی بردارد.

 

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مساله آب مشکل بسیاری از استان‌های کشور است، گفت: این موضوع را در دولت به صورت ویژه دنبال می کنیم و با راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت از جمله انتقال آب از دریای عمان، اقداماتی را در دستور کار قرار داده ایم تا مشکل دسترسی مردم به منابع آبی برطرف شود.

 

رئیس جمهور درخصوص درخواست و اشتیاق مردم طبس برای دیدار با رهبر معظم انقلاب، گفت: بدون شک ایشان هم همین اشتیاق را برای دیدار با مردم دارند ولی شرایط کرونایی اجازه نمی‌دهد مثل قبل دیدارها صورت بگیرد اما به بنده نیابت دادند که سلام ایشان را به مردم عزیز در استان خراسان جنوبی و طبس برسانم و ایشان هم همواره برای مردم دعا می‌کنند و همیشه نگران مسائل و مشکلات استان های مختلف به ویژه استانهای کمتر برخوردار هستند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------