درخواست امامان جمعه از رئیسی: افزایش قیمت کالاها متوقف شوداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
خطیب جمعه کرمان گفت: دولت با افزایش نظارت‌ها و حذف واسطه‌ها از روند افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام مهدی عرب پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان اظهار کرد: دولت سیزدهم در مدت زمان کوتاهی که از فعالیت آن می‌گذرد خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه کرده است.

 

وی با اشاره به سرعت گرفتن روند واکسیناسیون کرونا در کشور بیان داشت: سفرهای بدون تشریفات استانی و دیدار با مردم از دیگر خدمات دولت بوده که نشان از مردمی بودن آن دارد.

 

حجت الاسلام عرب پور با بیان اینکه رسیدگی به معیشت مردم دستور کار بعدی دولت است، تصریح کرد: باید دست دلالان و واسطه‌ها قطع شود و با نظارت بیشتر جلوی روند افزایش قیمت‌ها در بازار گرفته شود.

 

وی با اذعان به اینکه حل مشکلات اقتصادی قطعاً در یک یا دو روز امکان پذیر نیست، افزود: برای دیدن آثار خدمات در بخش اقتصادی یک سال زمان نیاز است.

 

خطیب جمعه کرمان تاکید کرد: حجم مشکلات زیاد است و همت و عملکرد جهادی برای حل مشکلات مردم و ایجاد نشاط در جامعه نیاز است.

 

 

افزایش قیمت کالاها در لرستان متوقف شود

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت سیزدهم در انجام سریع واکسیناسیون و ترخیص پر شتاب کالاهای رسوب شده در گمرک و حل مشکل گرانی کاذب سیمان، موفق عمل کرد گفت: در لرستان نیز هم گام با این اقدام پسندیده، مسئولان استانی گام‌های اعتماد ساز خود را باید با سرعت بیشتری بردارند.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه یکی از این گام‌های مهم نظارت دقیق بر چرخه تولید، توزیع و مصرف است افزود: اتحادیه اصناف و بازار، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های مرتبط و تعزیرات حکومتی باید به طور گسترده و دقیق چرخه تولید، توزیع و مصرف را نظارت و اعمال قانون کند.

 

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه در رابطه با برخی از کالاها و اجناس با ابزار و تکنولوژی امروزی به راحتی می‌توان از قیمت کالاهای ضروری مورد نیاز مردم اطلاع پیدا کرد گفت: در این فصل عشایر و کشاورزان نیازمند نهاده‌های دامی هستند، نیازمند علوفه، کود شیمیایی و بذر به موقع برای دام‌ها و زمین‌های کشاورزی هستند، باید اینها را به سرعت مدیریت کرد تا با قیمت مناسب به عشایر و کشاورزان برسد.

 

وی تصریح کرد: می‌توان از قیمت میوه‌ای که از کشاورزان خریداری و به بار فروشی می‌رسد، اطلاع پیدا کرد، گاهی بین قیمتی که از کشاورزان و باغداران خریداری می‌شود با قیمتی که به دست مردم می‌رسد فاصله زیادی هست، باید دقت کرد در بار فروشی کالاها به چه قیمتی خریداری می‌شود، به چه قیمتی به خرده فروشی‌ها و بعد از آن به دست مردم می‌رسد.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه این گام مهمی است و دستگاه‌هایی که نام برده شد از تولید تا توزیع و مصرف در استان لازم است که توجه کنند و اعمال قانون و نظارت داشته باشند، افزود: انتظار مردم این است که با استقرار دولت سیزدهم و معرفی استاندار لرستان اقدامات سنجیده به عمل آید.

 

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه ابتدا افزایش قیمت کالاها متوقف شود و به صورت روزانه و هفتگی قیمت افزایش پیدا نکنند گفت: در مرحله بعدی کالاهایی که افزایش قیمت بی رویه پیدا کرده‌اند، قیمت آنها به میزانی برگردد که مردم در تهیه آنها به رنج و زحمت نیفتند.

 

عاملان برجام پاسخگوی خسارات این توافق باشند

 امام جمعه کرج گفت: نباید خسارت‌های زیادی را که به واسطه برجام به منافع عمومی و ملی وارد شد فراموش کنیم بلکه باید این خسارت‌ها جبران و با عاملان آن برخورد شود.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به گزارش مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرج که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: برای حل مشکلات کشور باید با تلاش و کار جهادی به قدرت الهی تکیه کنیم و برای تکیه بر قدرت الهی باید قدرت‌های طاغوتی را شکست دهیم.

 

وی با بیان اینکه ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به این سمت پیش رفت، ادامه داد: دیگر کشورها نیز با تأسی از جمهوری اسلامی به دنبال شکستن قدرت‌های طاغوتی هستند تا راه خود را به سمت آزادی واقعی پیدا کنند.

 

امام جمعه کرج بیان کرد: دولت باید از تمامی ظرفیت‌ها و عناصر دلسوز کشور برای پیشرفت استفاده کند اما کسانی که پیش از این منجر به مسئله‌سازی و مشکل‌آفرینی شدند نباید در دولت به کار گرفته شوند، چراکه بهره‌گیری از آنها چیزی پیشمانی به دنبال ندارد.

 

وی تصریح کرد: مردم از مسئولان می‌خواهند در انتصاب افراد تمام جوانب را بررسی کنند تا فرد انتخاب شده سابقه اشتباه و فساد نداشته باشد، چراکه این افراد منجر به صدمه خود منافع ملی خواهند شد.

 

آیت‌الله حسینی‌همدانی خاطرنشان کرد: برخی افراد که در زمینه تحقق برجام مسئولیت داشتند اعتراف کردند که در بعضی موارد این توافق اشراف نداشتند، این عدم اشراف امروز به خسارت‌های زیادی منجر شده است.

 

وی گفت: نباید خسارت‌های زیادی را که به واسطه برجام به منافع عمومی و ملی وارد شد فراموش کنیم بلکه باید این خسارت‌ها جبران و با عاملان آن برخورد شود.

 

نماینده ولی فقیه در البرز بیان کرد: موضع وزیر خارجه ایران در قبال آمریکا انقلابی و اصولی بود، البته به جز پیام‌های شفافی با هر پیامی که با عزت ایران اسلامی منافات دارد نیز به طور قطع اینگونه برخورد خواهیم کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------