سرلشکر سلامی: امروز ما برای دشمن شرط می‌گذاریم/ سند ۱۰ ساله اعتلای بسیج توسط رهبر انقلاب تصویب شد ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز ما برای دشمن شرط می‌گذاریم، گفت: ملت ما ۴۲ سال با عظیم‌ترین قدرت‌ها رو در رو بوده و توانسته است قدرت دشمن را نقض کند. 

به گزارش صدا و سیما؛ سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه امروز در چهارمین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج که در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، گفت: صمیمانه تشکر می‌کنم از روحانیون والا مقامی که امروز دعوت سپاه و بسیج را پذیرفته‌اند و مطمئن هستیم شبکه تربیتی صالحین می‌تواند شفابخش بسیاری از دردهای جامعه ما باشد.

 

وی تاکید کرد: امروز ما برای دشمن شرط تعیین می‌کنیم و این به قدرت انسان‌های صالح است که توانستند حقیقت زندگی را دریابند، با ایمان راه می‌رفتند و می‌روند، فقط انسان‌های مومن قادرند در برابر این قدرت بایستند.

 

فرمانده سپاه تصریح کرد: ما سلاح فراوان داریم و دست هایمان پر است، اما بدون انسان‌های مومنی این سلاح‌ها کار آمد نیست، دشمن امروز متوجه شده است قدرت همانی است که ما در اختیار داریم. دشمن نمی‌تواند انسان صالح تربیت کند، اما می‌تواند ذهن آن‌ها را با عملیات‌های رسانه‌ای خود تخریب کند.

 

سرلشکر سلامی ادامه داد: صبح نزدیک است و در افق دور دست ناله دشمنان شنیده و ناکارآمدی نظام سلطه دیده می‌شود.

 

وی افزود: مجاهد بزرگی مثل حاج قاسم سلیمانی یک تنه یک جهان شگفتی می‌آفریند و دشمن را وادار به ستایش از فضیلت خود می‌کند، تربیت همین است و جهان با تربیت تغییر می‌کند و هدف دشمن هم تعطیل کردن احکام خدا و وحی اوست.

 

سرلشکر سلامی افزود: سرشت سپاه در عاشورای ۶۱ هجری و در صحرای کربلا شکل گرفت و امتدادی است از اصحاب عاشورا؛ بسیج هم همین گونه است. حضرت امام حسین (ع) در خط مقدم نبرد با ظالمان ایستاد و اصحاب او شهید و اسیر شدند، اما حجتی شد برای همگان که نمی‌توان میدان جهاد با ستمکار را رها کرد.

 

سرلشکر سلامی تأکید کرد: انقلاب ما امتداد رسالت انبیای الهی (ص) است، همان رسالتی که آمد تا در امتداد رسالت انبیای و ائمه اطهار (ع) زمین را طیب کند. آمد تا حیات طیبه را روی صفحه زمین پیاده کند و انقلاب آمد تا گفتارها تبدیل به رفتار صالح شود و انسان را از اسارت طاغوت نجات دهد.

 

فرمانده کل سپاه افزود: در عصر طلایی و همچنین در عصر حیاتی اسلام هستیم، خورشید اسلام طلوع کرده و احکام خداوند فرصت پیاده شدن پیدا کرده است. در یک موقعیت استثنایی قرار داریم که اسلام نه تنها جاری شده، بلکه وحی جاری است.

 

وی با بیان اینکه بدون ولایت احکام تعطیل و حدود جاری نمی‌شود، تاکید کرد: اسلام آمده است تا پرده‌های جهالت مدرن را از ذهن انسان‌ها بردارد و همه قدرت‌های شیطانی هم صف بسته اند تا از این واقعه جلوگیری کنند.

 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه وقتی اسلام حاکمیت تشکیل داده است و می‌خواهد به نام این دین مبین بشریت را به ساحل رستگاری رهنمون شود، طبیعی است همه عالم علیه آن آتش می‌شود، اما خداوند دین خود را یاری می‌کند.

 

فرمانده کل سپاه ادامه داد: مگر می‌شود یک ملت تنها در محاصره در مقابل جهان اینگونه سربلند و سرافراز بایستد. دشمنان خود را می‌بینیم و به دورترین نقاطشان نظاره داریم. از رهبری ژرف اندیش، بلند نگر و عمیق برخورداریم که به زیبایی دشمن را می‌شناسند. اگر تمام قدرت‌های جهان مجتمع شوند قدرت آفرینش پشه‌ای را ندارند و تکیه بر قدرت خدا عامل همه پیروزی‌های ماست.

 

وی تصریح کرد: ما باور داریم که سعادت، عزت، منزلت و اعتبار ما در عالم به درخشش نور ولایت وابسته است که در مرکز این نبرد ایستاده است. عجیب است که یک ملت ۴۲ سال با عظیم‌ترین قدرت‌ها مواجه باشد و با قدرت ولایت بتواند قدرت دشمن را نقض کند. بارها ما تا لبه جنگ پیش رفته ایم و تردیدی نداشتیم که می‌جنگد، اما او تنها در مقابل دشمن ایستاده است و مانند یک خورشید نورافشانی کرده و دشمن را عقب رانده است.

 

سرلشکر سلامی گفت: ما با قدرت کم تاثیر زیاد می‌افرینیم. آن‌ها ۱۳۵ هزار نیرو در عراق دارند بلکه ما با اندک نیروی بسیار کم توانستیم بر آن‌ها پیروز شویم و آن‌ها را خارج کنیم. در یمن هم امروز اعماق خاک دشمنشان را می‌زنند و کدام نگاه نافذ این میدان را به یک میدان پرافتخار تبدیل کرد، این روند حاکمیت صالحان روی زمین است. ما جز ایستادن راهی نداریم و در فراز آخر نبردیم و دشمنان عاجز شده است.

 

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما پوسیدگی و سستی را در دشمن می‌بینیم و اصلا ظاهر یک قدرت و امپراتوری را ندارد. این فرسایش قدرت چگونه اتفاق افتاد؟ دشمن در هیچ عرصه‌ای به پیروزی نرسید و در کشورما ولایت روح جهاد را در جوانان دمید و دشمن مجبور شد عقب بنشیند، در جنگ اقتصادی هم دشمن شکست خورد، فشار حداکثری شکست و معمار آن هم شکست.

 

سند ۱۰ ساله اعتلای بسیج توسط رهبر انقلاب تصویب شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: سند راهبردی ده ساله اعتلای بسیج که مبتنی بر بیانیه گام دوم تدوین شده و در دو سه هفته گذشته توسط رهبر معظم انقلاب تصویب و توسط فرمانده کل سپاه به بسیج ابلاغ شد.

 

به گزارش ایسنا، چهارمین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج صبح امروز و با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا تویسرکانی و تعدادی دیگر از فرماندهان آغاز شد.

 

سردار غلامرضا سلیمانی طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: سند راهبردی ده ساله اعتلای بسیج که مبتنی بر بیانیه گام دوم تدوین شد. در دو سه هفته گذشته توسط رهبر معظم انقلاب تصویب و توسط فرمانده کل سپاه به بسیج ابلاغ شد.

 

وی افزود: تدابیر رهبر انقلاب بسیار راهگشا است و مهم ترین بخش این سند تعلیم و تربیت است و نگاه جامعی هم به بسیج و هم به جامعه‌ وجود دارد. نگاه این سند فراتر از بسیج است. در بخش تعلیم و تربیت سیاست های عمده و اصولی پیش بینی شده است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تعلیم و تربیت از سنین کودکی آغاز و تا میانسالی ادامه خواهد یافت. پیاده سازی این سند بر اساس منظومه فکری رهبر انقلاب خواهد بود.

 

وی گفت: مجاهدت های بسیجیان در سراسر کشور با وجود ویروس کرونا و فشارهای دشمن، نشان دهنده خروجی مسائل تربیتی است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------