آخرین اخبار سیاسی


مذاکرات ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آفای رئیس جمهور! جمشید بسم‌اللهِ امروز کیست؟/ چرا این افراد را معرفی نمی‌کنید؟

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:"خبر دقیق داریم عده‌ای شبانه‌روز در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره…

برنامه های محرابیان کلی، توصیفی و انشایی است/ وزیر پیشنهادی راهکاری برای جبران کسری انرژی کشور ندارد محرابیان ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
نماینده مردم شهریار از برنامه های وزیر پیشنهادی نیرو انتقاد کرد و گفت: برنامه های محرابیان کلی، توصیفی و انشایی است. 

به گزارش خبرآنلاین، حسین حق وردی در جریان بررسی صلاحیت علی اکبر محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو دولت سیزدهم در مخالفت با برنامه های وی گفت: از دو جهت با معرفی آقای محرابیان به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو مخالف هستم و این مخالفت نشان دهنده آن نیست که محرابیان صاحب فضائل نیست، اما از دو جهت با تصدی ایشان در وزارت نیرو مخالف هستم.

 

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس یازدهم بیان کرد: عدم ارتباط تحصیلات و سابقه مدیریتی محرابیان و نقصان و کاستی ها در برنامه های وی، عامل مخالفت بنده است. همانطور که می دانیم محرابیان دانش آموخته مهندسی عمران در مقطع لیسانس و دانش آموخته اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجوی دکتری در رشته اقتصاد است. همانطور که مشاهده می کنید سوابق تحصیلاتی او هیچ ربطی به وزارت نیرو ندارد، تنها عنوان پایان نامه دکتری اقتصاد ایشان ارتباطی با وزارت دارد که می توان گفت آن هم بیشتر اقتصادی است.

 

وی تاکید کرد: این در حالی است که نیروهای تحصیل کرده بسیاری در حوزه نیرو داریم که از وضعیت حاکم در وزارت نیرو مطلع هستند و صاحب برنامه استراتژی برای رفع مشکلات وزارتخانه نیرو، از این رو از رئیس جمهور انتظار می رفت که فردی برای تصدی این وزارتخانه انتخاب کند که دارای تحصیلات و ایده پرداز در حوزه انرژی باشد.

 

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه محرابیان در دولت نهم و دهم وزارت صنایع و معادن را مدیریت می کرد، گفت: تا حدودی سوابق ایشان با این وزارتخانه همخوانی داشت و اگر اصرار به معرفی محرابیان به عنوان وزیر بود، بهتر بود به عنوان وزیر پیشنهادی صمت معرفی می شد. ایشان از بدنه وزارت نیرو اطلاعاتی ندارد، با تشکل دیوانی و مجموعه قوانین مرتبط با وزارت نیرو ناآشناست و این موارد برای مجموعه ای که با چالشی ترین مسئله کشور روبرو است، همخوانی ندارد.

 

حق وردی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی با چالش های وزارت نیرو و افراد صاحب ایده آشنا نیست، گفت: با وجود اینکه وزیر کنونی نیرو در حوزه آب تحصیلات دارد، همچنان نتوانسته اختلاف نیرو و آبفای منطقه ای را حل کند.

 

وی با اشاره به کاستی ها در برنامه وزیر پیشنهادی نیرو بیان کرد: تمام ایرادهایی که مخالفان به برنامه های سایر وزرا وارد کرده اند، به برنامه های محرابیان نیز وارد است، این برنامه ها راهبردی نبوده، توصیفی و انشایی است، غیرقابل ارزیابی در کوتاه مدت است و قابلیت اجرایی شدن را ندارد. همانطور که می دانید بزرگترین و فوری ترین بحران انرژی کشور قطعی برق و کم آبی است که محرابیان نه تنها برای رفع این مشکلات برنامه ای ندارد، حتی افق روشنی هم برای آن تصور نکرده است.

 

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس یازدهم با بیان اینکه مهمترین بحران کمبود انرژی قطع مکرر برق در تابستان و زمستان است، اظهار داشت: دلایل ماورایی برای این مشکل مطرح می کنند، اما کسی به مدیریت ناکارآمد اشاره ای ندارد و وزیر پیشنهادی برای کوتاه مدت نیز راه حلی ارائه ئکرده است، بنابراین صرفاً افق ۴ ساله را در نظر گرفتند، اما ضرر میلیاردی قطع برق به صنایع و خانوارها همچنان ادامه خواهد داشت.

 

حق وردی گفت: محرابیان برای مقابله با مافیا تنها توجیه بخش خصوصی را مطرح می کند، در صورتی که با رفع انحصاری شدن و با گسترده تر شدن بخش خصوصی می توان مسئله را حل کرد، اما برنامه ای در این مسیر ارائه نشده و حتی برای جبران کمبود انرژی برنامه ای برای انرژی های نو و تجدیدپذیر مطرح نشده است و در برنامه های محرابیان به تولید برق از انرژی هسته ای که مورد تاکید مقام معظم رهبری است اشاره ای نشده و گفته نشده با پذیرش معاهده پاریس تا چه اندازه می توان مشکل کمبود برق را حل کرد.

 

وی با بیان اینکه بحران آب در دو دهه اخیر به مسئله اصلی تبدیل شده است، بیان کرد: ایران در کمربند خشک و نیمه خشک قرار دارد و با توجه به رشد جمعیت و نیاز شهر و صنعت به آب باید مسئله کمبود آب را مدیریت کرد.این در حالی است که در سیاستگذاری ها در عرصه آب، سازمان ها و نهادهای متعهدی وجود دارند که هیچ یک به عنوان نهاد اصلی شناخته نمی شوند تا راهبری را برعهده گیرند. از این رو انتظار می رفت وزیر پیشنهادی برنامه ای برای هماهنگی در حوزه سیاستگذاری آب ارائه کند، هر چند که صرفاً به سیاست بازچرخانی آب بسنده می کنند که هزینه هنگفتی بر دوش جامعه است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------