آخرین اخبار سیاسی


بازداشت یک سردار سپاه،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

بازداشت یک «سردار سپاه» در جریان افشاگری تخلفات پرونده هلدینگ یاس/ پای «قالیباف» در میان است؟

خبرهای رسیده حاکی از این است که سردار (محمد ق) نماینده حقوقی هلدینگ یاس در زمان مدیریت سعید محمد طی روزهای اخیر بازداشت شده است. به گزارش…

جعفر زاده ایمن آبادی: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و کاهش یارانه دارو و نان خطری بزرگ برای نظام استجعفرزاده ایمن‌آبادی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی درباره دیدار ابراهیم رئیسی با علی لاریجانی گفت: امیدوارم دیدار رئیسی با لاریجانی، یک دیدار فرمالیته نباشد مقاماتی که به هر دلیلی کنار گذاشته شدند، متعلق به خودشان نیستند بلکه این افراد با سرمایه ملی این مملکت به این جایگاه رسیدند در نتیجه الان وقت آن است که از اندوخته‌هایشان در جهت پیشرفت و توسعه کشور وگام دوم انقلاب استفاده کنند. به این دیدارها امیدوار نیستم و فکر می‌کنم فقط در جهت کاهش فشار افکار عمومی است

 

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ چند روز پیش بود که خبر دیدار ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم با علی لاریجانی، کمال خرازی و علی اکبر ولایتی در فضای رسانه منتشر شد. خبری که گمانه‌زنی‌های فراوانی را در خصوص علت این دیدارها را به میان آورد.

 

درهمین رابطه سایت دیده بان ایران؛ با غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و از چهره‌های نزدیک به علی لاریجانی به گفت‌وگو نشستیم که مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

 

*آقای جعفرزاده! چند روز پیش ابراهیم رئیسی با برخی از اشخاص من جمله علی لاریجانی دیداری داشتند، شما از جزئیات این دیدار اطلاع دارید؟

هیچ اطلاعی از جزئیات این دیدار نداریم. واقعیت امر این است که ما اگر بخواهیم از نظرات نخبگان جامعه که به هر دلیلی در قاعده بازی قرار نگرفتند، در جهت توسعه کشور استفاده کنیم، بسیار امر پسندیده‌ای است. امیدوارم این دیدار یک دیدار فرمالیته نباشد. چون در دیداری که با اصحاب رسانه داشتند، زیاد برنامه و نظمی وجود نداشته و بیشتر یک جلسه دردل بوده است.

 

امیدوارم مقامات از آقای لاریجانی و جلیلی استفاده کرده و این جلسلات، جلساتی با برنامه و مستمری باشد. این مقاماتی که به هر دلیلی کنار گذاشته شدند، متعلق به خودشان نیستند بلکه این افراد با سرمایه ملی این مملکت به این جایگاه رسیدند در نتیجه الان وقت آن است که از اندوخته‌هایشان در جهت پیشرفت و توسعه کشور وگام دوم انقلاب استفاده کنند. بنده به این دیدارها زیاد امیدوار نیستم و فکر می‌کنم این دیدار به دلیل کاهش فشار افکار عمومی بوده است. اگر این جلسات ادامه‌دار باشد، دلخوری مردم از عدم استفاده از آقای لاریجانی هم مقداری کم خواهد شد.

 

امیدوارم دیدار رئیسی با لاریجانی، یک دیدار فرمالیته نباشد / به این دیدارها امیدوار نیستم و فکر می‌کنم فقط در جهت کاهش فشار افکار عمومی است

 

*نظر شما در خصوص عملکرد دولت ابراهیم رئیسی در جهت حذف ارز 4200 هزار تومانی چیست؟

حذف ارز ترجیحی، کاهش یارانه دارو و نان این موارد جزو خطرات بزرگ برای کشور و نظام است و نباید دولت ابراهیم رئیسی این کار را انجام می‌داد.

 

بعد از تشکیل دولت به لاریجانی گفتند که از این به بعد خودمان مسئله توافق با چین را پیگیری می‌کنیم! / نمی‌شود کسی که از ابتدای این توافق حضور داشته را حذف کنند!

 

*آقای منصور حقیقت‌پور طی اظهاراتی مدعی شدند که موضوع دیدار ابراهیم رئیسی با این اشخاص در خصوص توافق 25 ساله ایران با چین بوده است، شما در این خصوص اطلاعی دارید؟

در این خصوص اطلاعی ندارم اما این خیلی موضوع بدیهی است که در این خصوص با اقای لاریجانی مشورت شود چون آقای لاریجانی از ابتدای این قضیه در این امر حضور داشتند. قطعا باید از آقای لاریجانی راهنمایی خواسته شود. بعد از تشکیل دولت، به آقای لاریجانی گفتند که از این به بعد خودمان بقیه کار را پیش می‌بریم! این که نمی‌شود کسی را که از ابتدای این توافق بوده است را کنار بگذارند!

 

حذف ارز ترجیحی، کاهش یارانه دارو و نان خطر بزرگی برای نظام است / نباید دولت رئیسی ارز 4200 هزار تومانی را حذف می‌کرد

 

*آیا در این مدت پست جدیدی به آقای لاریجانی پیشنهاد شده است؟

خیر؛ ایشان مشاور رهبری هستند و در مواردی که به ایشان ارجاع می‌شد، اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------