تبلیغات در گوگل راهکاری سریع و ارزان برای بهتر دیده شدن کسب و کارهاموتور جستجوگر گوگل مطالب بسیار زیادی را از هر موضوع و محصولی چه محتوای ارگانیک و چه تبلیغات در گوگل در خود جای داده است. طبیعتاً شما هنگامی که موضوعی را جستجو می کنید، از صفحه اول گوگل برای نیاز خود استفاده می کنید. برای اینکه به صفحه اول گوگل راه یابید باید تلاش کنید. سئو و محتوای سایت خود را بهبود بخشید و ماه های زیادی را منتظر باشید.

 

یکی از راه هایی که کسب و کارهای اینترنتی می توانند برای خدمات و محصولات خود استفاده کنند، تبلیغ در گوگل است. گوگل ادز به کسب و کار و سایت شما کمک می کند تا رتبه خوبی را میان رقبا کسب کنید و در صفحه اول موضوعات مرتبط بمانید. ازآنجایی که گوگل یک بستر مهم برای کاربران است و اصولا اشخاص برای موضوعات خود در اولین مرحله به گوگل مراجعه می کنند، طبیعتاً تبلیغات در گوگل و کسب یک رتبه بالا در گوگل برای کسب و کارها مهم است.

 

تبلیغات در گوگل چیست؟

بدون شک می توان گفت یکی از کاربردی ترین و پراستفاده ترین روش های تبلیغ، تبلیغات در گوگل است. حال ممکن است سوال کنید که آیا Google Ads واقعاً مؤثر است؟ برای پاسخ به این سوال، بیایید آمار تبلیغات در گوگل را بررسی کنیم:

 

• میانگین نرخ کلیک برای تبلیغات سرچ گوگل 14.8% است.

 

• نرخ کلیک، درصد کلیک کاربران روی یک لینک، تقسیم بر تعداد دفعاتی است که کاربران لینک را می‌بینید.

 

• تبلیغات نمایشی هرماه 180 میلیون بار نمایش (ایمپرشن) دارد.

 

• برای کاربرانی که آماده خرید هستند، تبلیغات پولی در Google، 65% کلیک دریافت می‌کنند.

 

مزایا تبلیغ در گوگل چیست, مدیریت تبلیغات در گوگل, افزایش چشمگیر فروش با گوگل ادز

تبلیغات در گوگل چیست؟

 

این نوع تبلیغات کاملا به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می گیرد. این روش کاربران زیادی را به سمت سایت شما سوق می دهد و بازدهی و ترافیک سایت شما را افزایش می دهد. در این روش گوگل به طور مستقیم مشتریان و کاربرانی که با موضوع سایت شما مرتبط هستند را به آن سمت هدایت می کند و سایت شما را نشان می دهد. همانطور که در بالا گفتیم گوگل ادز Google Ads یکی از پلتفرم هایی است که تبلیغات در گوگل را اجرا می کند و در واقع بیشترین درآمد گوگل از این پلتفرم است. در ادامه برای آشنایی شما در ابتدا گوگل ادز را معرفی می کنیم.

 

گوگل ادز Google Ads چیست؟

همانطور که از نامش پیدا است این پلتفرم یکی از زیرمجموعه های موتور جستجوگر گوگل می باشد که در رابطه با تبلیغات است. از زمان های قدیم تا به الان تبلیغات در گوگل یکی از محبوب ترین روش ها برای کسب سود و کاربر بیشتر است. با استفاده از گوگل ادز می توانید تبلیغات مربوط به سایت خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. وظیفه گوگل ادز این است که مطالب سایت شما را به صورت مستقیم به علاقه مندان آن نشان می دهد و از این طریق برای شما کسب درآمد می کند.

 

طبق آمار منتشر شده 99 درصد کاربران از نتایج به دست آمده از صفحه اول گوگل استفاده می کنند و فقط 0.78 درصد از کاربران به سراغ نتایج دیگر صفحات می روند، و این فرصت بی نظیری است که می توان با استفاده از تبلیغات در گوگل و پرداخت هزینه برای یک مدت زمات تعیین شده، گوگل شما را در صفحه اول به کاربران نشان خواهد داد.

 

مزایا تبلیغ در گوگل چیست ؟

در این قسمت ما به شما پاسخ این سوالتان که چرا باید از تبلیغات در گوگل استفاده کرد را می دهیم.

 

• مدیریت هزینه های تبلیغات و صرفه جویی

• منعطف بودن بالای گوگل ادز

• نرخ برگشت سرمایه بالا در تبلیغ در گوگل

• بازدهی سریع در مدت زمان کوتاه

• افزایش سود و درآمد از کسب و کار

• پیشرفت در سایت و کسب و کار خود

• افزایش کاربران و مشتریان به واسطه تبلیغ

• پیشرفت برای برند شما Brand awareness

• جذب مخاطبان بیشتر

 

برخی دیگر از مزایای استفاده از تبلیغات در گوگل می توان به دسترسی به پنل شخصی، شارژ کردن تبلیغات، تعیین مقدار پرداخت روزانه، مدیریت زمان تبلیغ، امکان مشخص کردن صفحه تبلیغ و ... می باشد.

 

همچنین در بالا کلمه Brand awareness آورده شد. اگر بخواهیم در رابطه با Brand awareness صحبت کنیم با یک سوال شروع می کنیم. تا به حال شده که از یک برند خوشتان بیاید و همیشه به آن متعهد باشید؟ برندسازی یکی از معقوله های مهمی ات که در تبلیغات در گوگل نیز اهمیت دارد. Brand awareness آگاهی لازم در رابطه با برند و کسب و کار شما را ایجاد می کند. آگاهی برند در مراحل اولیه پیشرفت و پاگیری کسب و کار بسیار حائز اهمیت است.

 

تبلیغات در گوگل, کسب و کارهای اینترنتی, تبلیغ در گوگل

افزایش چشمگیر فروش

 

افزایش چشمگیر فروش با گوگل ادز

تجربه نشان داده است که در مدت زمان کوتاهی افزایش فروش برای کسب و کارهایی که از گوگل ادز استفاده می کنند رقم خواهد خورد. زیرا این پلتفرم تلاش می‌کند تا لینک‌های شما را در صفحه نتایج جست‌وجو برجسته کند و توجه مخاطب هدفتان را جلب کند. طبق آمار منتشرشده، احتمال خرید افرادی که روی تبلیغ کلیک می‌کنند ۵۰ درصد بیشتر از بازدیدکنندگان ارگانیک است. از طرفی، نیمی از کاربران نمی‌توانند تبلیغات و نتایج ارگانیک را از یکدیگر تمیز دهند.

 

قطعا چنین اعداد و ارقام وسوسه‌کننده‌ ای توسط هیچ کسب و کاری نادیده گرفته نمی شود، در ادامه با بررسی سایر مزایا متوجه خواهید شد که چگونه و از چه روش‌های دیگری می‌توانید فروش بیشتری تجربه کنید.

 

مدیریت هزینه تبلیغات

شاید زمانی اینکه شما بتوانید بودجه تبلیغات را مدیریت کنید یک آرزوی محال بود و در سایر کانال های تبلیغاتی ممکن نبود اما در تبلیغات در گوگل این شما هستید که تعیین می کنید چه زمانی و به چه شکل و با چه میزان بودجه ای تبلیغ تان به نمایش گذاشته شود. گوگل ادز متناسب با بودجه روزانه شما عمل می‌کند. این ویژگی گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهد تا از هزینه‌های بیهوده مصون بمانید.

 

گوگل ادز این امکان را در اختیار شما می گذارد تا بتوانید برای تبلیغاتتان بودجه روزانه تعیین کنید البته ممکن است شما در یک روز بیش از چیزی که مشخص کرده‌اید، هزینه کنید؛ ولی هزینه‌های تبلیغات شما در طول ماه از سقفی که تعیین کرده‌اید، بیشتر نمی‌شود. به‌عنوان مثال، شما به گوگل ادز می‌گویید که بودجه روزانه من 10 دلار است. این بدان معنا است که هزینه‌های تبلیغات شما در یک ماه بیش از 300 دلار نخواهد شد.

 

تبلیغات در گوگل چیست, روش تبلیغات در گوگل,نحوه ی تبلیغات در گوگل

بازگشت سرمایه

 

بازگشت سرمایه

مهمترین ویژگی تبلیغ در گوگل ادز این است که پولی که بابت تبلیغات خرج می‌کنید، خیلی زود به جیبتان برمی‌گردد. همانطور که گفتیم شما در گوگل ادز بر اساس ویژگی‌های مخاطب و نیاز او عمل می‌کنید. از طرفی، شما در این پلتفرم تبلیغاتی مشخص می‌کنید که چه زمانی برای تبلیغتان خرج کنید. به همین خاطر، تبلیغات در گوگل ادز در بیشتر مواقع نرخ بازگشت هزینه تبلیغات بالایی برای شما به دنبال دارند.

 

با توجه به هدفی که دنبال می کنید شما می توانید از مدل های قیمت گذاری مختلفی در گوگل ادز بهره ببرید. به طور مثال با بهره گیری از مدل CPA قیمت گذاری هزینه به ازای هر اقدام به شما کمک می کند تا نرخ تبدیل خود را بهینه کنید. با انتخاب این نوع اقدام شما زمانی برای تبلیغتان هزینه می کنید که کاربر علاوه بر اینکه بر روی تبلیغ تان کلیک کرده بلکه عملی مشخص هم انجام می دهد.

 

با انتخاب این نوع راهبرد می توان مطمئن بود که تبلیغ مد نظر شما به اقدام مشخصی همچون فروش محصول یا ارائه خدمات منجر می شود. به عبارت دیگر، گوگل ادز به شما اجازه می‌دهد تا با انتخاب استراتژی قیمت‌گذاری مناسب، بیشترین بازدهی را رقم بزنید.

 

راه حلی سریع‌تر از سئو

همه ما می دانیم که سئو فرایندی زمان بر است که نیاز به رعایت چک لیست هایی بیش از 100 فاکتور مختلف دارد. حال یکی دیگر از مزایای تبلیغ در گوگل این است که می توان با بهره مندی از آن خیلی سریع به صدر نتایج جستجو رسید. این امکان تبلیغاتی در حقیقت به شما اجازه می‌دهد تا تبلیغ خود را در کنار نتایج ارگانیک به کاربران نمایش دهید. البته این را هم می بایست در نظر داشت که تبلیغات در گوگل ادز مکمل سایر فعالیت های شما مانند بازاریابی محتوایی و سئو به شمار می آید.

 

صورت آنلاین و اینترنتی, تبلیغات به صورت آنلاین و اینترنتی, گوگل ادز چیست

ارزیابی راحت عملکرد و نتایج کمپین

 

ارزیابی راحت عملکرد و نتایج کمپین

در تبلیغات سنتی و یا در اکثر کانال های تبلیغاتی از قبیل بیلبوردی، تلوزیونی و ... شما امکان تجزیه و تحلیل تبلیغات خود را ندارید، بلکه بابت اجرا و نمایش آن‌ها باید هزینه زیادی را متحمل شوید. و شما این امکان را ندارید که بدانید مشتری که جذب کرده‌اید، از چه طریقی شما را پیدا کرده است. به همین دلیل امکان محاسبه نرخ بازگشت هزینه تبلیغات در تبلیغات این چنینی بسیار سخت است.

 

اما جالب است بدانید یکی از امکاناتی که گوگل ادز در اختیار شما می گذارد این است که می توانید تمامی جوانب کمپین خود را ارزیابی کنید تا بتوانید با مرور زمان تبلیغ خود را بهینه کنید، از جمله تحلیل هایی که گوگل ادز در اختیار شما می گذارد:

 

• تعداد مشتریانی که جذب کرده اید.

• چه کسی و از چه دستگاهی روی تبلیغ شما کلیک کرده است.

 

• میزان بازدیدی که از تبلیغات در گوگل عاید شما شده است، چقدر بوده است.

• کدامیک از کلمات کلیدی، فروش یا بازدید کننده بیشتری را برایتان رقم زده است.

• و محاسبه اینکه با چه میزان هزینه می توان مشتری بالقوه خود را به مشتری بالفعل تبدیل کرد.

 

با مشاهده و آنالیز چنین داده هایی متوجه می‌شوید که چه چیزی شما را به هدفتان نزدیک می‌کند و چه اصلاحاتی در مسیر تبلیغی شما نیاز است که انجام پذیرد، به عبارتی، شما می‌توانید کمپین خودتان را اصلاح کنید تا بهترین نتایج را کسب کنید.

 

هزینه های تبلیغات در گوگل چگونه است؟

در ابتدا برای اینکه بتوانید یک حساب کاربری در گوگل ادز ایجاد کنید هزینه ای از شما دریافت نمی شود و کاملا رایگان می باشد. همچنین برای اینکه سایت شما در گوگل نمایش داده شود هم هزینه ای دریافت نمی شود. اما به مروز زمان برا اینکه سایت شما مخاطبان بیشتری را جذب کند و موثر باشد، برای تبلیغات و هر کلیکی که توسط کاربران خورده می شود. هزینه ای را باید پرداخت کنید.

 

جالب است بدانید میزان بازدهی که هر کلیک کاربر به واسطه تبلیغات بر روی سایت شما می کند، بیشتر از هزینه ای است که شما تقبل می کنید. میزان هزینه ای که تبلیغ در گوگل ادز از شما می گیرد به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. همانطور که می دانید این تبلیغات ها به صورت مزایده ای می باشد و فاکتورهای مرتبطی مانند عبارات کلیدی مشخص شده و رقبای شما تغییر خواهند کرد.

 

فراموش نکنید که رقبای شما فقط کسانی که از گوگل ادز استفاده می کنند نیستند، بلکه سایت هایی که سئو خوبی دارند و بر روی محتوای خود تمرکز می کنند نیز رقبای شما محسوب می شوند.

 

استفاده و بهره بری موثر از تبلیغ در گوگل

• سعی کنید از عبارات و کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با خدمات و محصولات خود در آگهی استفاده کنید. استفاده از عبارات مشابه در تبلیغ این امکان را به گوگل می دهد تا کسب و کار و صنف شما را راحت تر تشخیص دهد.

 

• تعیین منطقه برای کسانی که کسب و کارشان وابسته به یک شهر و منطقه خاصی است بسیار موثر است. به طور مثال شما یک دفتر حقوقی در اصفهان دارید. عبارات وکیل خوب در اصفهان یا دفتر حقوقی در اصفهان می تواند جزو کلمات کلیدی موثر در تبلیغات شما باشند.

 

• تبلیغات خود را به صورت واضح و شفاف بیان کنید. این امر باعث می شود تا کاربران راحتتر با سایت شما ارتباط بگیرند. همچنین گوگل می تواند راحت تر کسب و کار شما تبلیغ کند.

 

• حتما عباراتی در رابطه با فروشگاه خود، محصولات و خدماتی که ارائه می دهید در تبلیغ و آگهی بگذارید تا کاربر بداند چرا وارد سایت شود.

 

سخن پایانی

تبلیغات در گوگل به کمک شما می آید تا مخاطب مد نظرتان را از طریق مختلف مورد هدف قرار دهید و همچنین بودجه تبلیغتان را مدیریت و دستاورد خود را نیز مورد آنالیز قرار دهید و در بهبود آن نیز قدرت عمل داشته باشید. علاوه بر همه این مزایا شما با بهره گیری از این پلتفرم در کوتاهترین زمان ممکن به نتایج نسخت جستجوی گوگل راه پیدا می کنید. زمانبندی، نرخ تبدیل بالا و مدل های مختلف قیمت گذاری شرایطی را رقم می زند که بازگشت سرمانه و سودهی را در کمترین زمان تجربه کنید.

 

برای اینکه بتوانید از امکانات گوگل ادز بهره ببرید می توانید به مراکزی که این خدمات را ارائه می کنند، مراجعه کنید. مراکز معتبری در سر تا سر ایران وجود دارند که به صورت آنلاین و اینترنتی می توانند آگهی و تبلیغ های شما را مدیریت کنند و در پیشرفت کسب و کار شما موثر واقع شوند. همچنین شما می‌توانید اجرای تبلیغات در گوگل ادز خودتان را به کارشناسان جی ادز، پارتنر رسمی گوگل، بسپارید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------