فرمانده زنی که ناسا را به ماه می‌رسانداخبار,اخبار علمی,ناسا
سازمان هوانوردی آمریکا به تازگی کتی لودرز را به عنوان نخستین فرمانده زن پروازهای فضایی سرنشین‌دار انتخاب کرده است.

به گزارش فارس به نقل از اسپیس، سازمان هوانوردی آمریکا به تازگی کتی لودرز  را به عنوان نخستین فرمانده زن پروازهای فضایی سرنشین‌دار انتخاب کرده است.

 

کتی لودرز که مدیر برنامه خدمه تجاری ناسا هنگام راه اندازی ماموریت SpaceX's Crew Dragon Demo-2 بود، در یک کنفرانس خبری پس از راه اندازی این مأموریت در مرکز فضایی کندی در فلوریدا شرکت کرد.

 

کتی لودرز نخستین بانویی است که توسط ناسا به عنوان فرمانده برنامه پروازهای فضایی سرنشین دار این سازمان انتخاب شده و قرار است برای رسیدن فضانوردان به ماه و حضور نخستین زن جهان در تنها قمر کره زمین کمک کند.

 

نخستین فرمانده زن پروازهای فضایی سرنشین‌دار که تاکنون هدایت برنامه خدمه تجاری ناسا را ​​بر عهده داشته است، مسئولیت کلیه فعالیت‌های پرواز فضایی در ناسا را ​​به عنوان سرپرست اداره امور اکتشاف و عملیات ماموریت انسانی آژانس به عهده خواهد گرفت.

 

جیم برایدنستاین، مدیر ناسا در طول کنفرانس تلفنی روز پنجشنبه، به طور رسمی رئیس جدید پرواز فضایی انسانی آژانس را معرفی کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: ما یک برنامه بزرگ داریم که تا سال ۲۰۲۴ با مرد بعدی و نخستین زن جهان به ماه برگردیم؛ من واقعاً معتقدم کتی لودرز فردی است که ما برای رسیدن به آن نتایج دلخواه، به وی احتیاج داریم.

 

اخبار,اخبار علمی,ناسا

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی