روسیه برای پرتاب ماهواره های اینترنتی انگلیس شرط گذاشتشروط روسیه برای پرتاب ماهواره های اینترنتی انگلیس،اخبار علمی،خبرهای علمی
روسیه اعلام کرده از پرتاب ماهواره های اینترنتی انگلیسی شرکت وان وب امتناع می کند مگر آنکه دولت این کشور با خواسته هایش موافقت و از سهامداری شرکت کناره گیری کند.

به گزارش مهر به نقل از ایندپندنت، راسکاموس تصمیم دارد چند ماهواره اینترنتی برای شرکت وان وب (که بخشی از آن به دولت انگلیس تعلق دارد) به فضا پرتاب کند. توافقنامه پرتاب این ابزارها به فضا قبلاً از بالا گرفتن تنش‌ها میان روسیه و اوکراین انجام شده بود.

 

اکنون این توافنقامه به بستر آزمایشی تبدیل شده که مشخص می‌کند آیا همکاری بین المللی فضایی میان افزایش تنش‌ها روی زمین امکانپذیر است یا خیر.

 

روسیه قبلاً اعلام کرده بود در صورتی ماهواره‌ها را به فضا پرتاب می‌کند که وان وب تضمین کند از آنها برای مقاصد نظامی استفاده نمی‌شود. دیمیتری راگوزین مدیر راسکاموس (سازمان فضایی روسیه) نیز در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد وان وب هزینه کل پرتاب را پرداخت کرده و بدون در نظر گرفتن انجام شدن یا نشدن پرتاب، روسیه این مبلغ را حفظ می‌کند و باز نمی‌گرداند.

 

اکنون راسکاموس درخواست‌های جدیدی اعلام و از دولت انگلیس خواسته قبل از پرتاب ماهواره‌ها در ۵ مارس، سهامش در شرکت را بفروشد.

 

سازمان فضایی روسیه در توییتی نوشت: به دلیل موضع خصمانه انگلیس علیه روسیه، یک پیش شرط دیگر به عملیات پرتاب وان وب در مارس ۵ اضافه شده و آن کناره گیری دولت انگلیس از سهامداری این شرکت است.

 

دولت انگلیس در سال ۲۰۲۰ سهام وان وب را خرید و این اقدام بخشی از فرایند سازماندهی دوباره شرکت پس از ورشکستگی آن بود.

 

وان وب تصمیم دارد با پرتاب مجموعه‌ای از ماهواره‌ها به مدار زمین سرویس اینترنت را در سراسر جهان فراهم کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022