لوازم جانبی دزدگیر اماکنلوازم جانبی دزدگیر اماکن

 

شما برای اینکه بخواهید یک دزدگیر برای مکان خود خریداری کنید باید بدانید چه لوازم جانبی نیز نیاز است برای آن تهیه کنید. تا بتوانید یک برآورد هزینه ای داشته باشید. با ما همراه باشید تا در ادامه راجب انواع لوازم جانبی دزدگیر صحبت کنیم. البته لازم به ذکر است که هر مکان نیاز به لوازم جانبی های خاصی دارد. چنتا مثال می توانیم برای شما بزنیم :

 

به فرض مثال : نصب کردن دزدگیر منزل بستگی به شرایطی دارید، اگر منزل شما آپارتمانی باشد و شما در همکف باشید سارقین بهتر به خانه شما ورود می کنند پس نیاز است که یا پنجره های خود را به حفاظ مجهز کنید و یا روی پنجره یک سنسور مگنت وصل کنیم، همچنین بالکن نیز محل خوبی برای ورود دزد است پس باید این قسمت را نیز مجهز به یک سنسور (چشمی، مگنت) کرد. اما در صورتی که شما در طبقات بالا تر از آپارتمان هستید خطر کمتری شما را تهدید می کند و بانصب کردن یک چشمی و... می توانید از محیط محافظت کنید.

 

مثال دیگر : نصب دزدگیر در مغازه، معمولا مغازه ها همکف قرار دارند. اگر مغازه دارای درب فلزی هست پیشنهاد فایروال نصب مگنت روی آن بوده، اما صرفا داشتن یک چشمی و سنسور دود نیاز آن مغازه را برطرف می کند.

 

چرا باید دزدگیر اماکن نصب کنیم؟

یک زمانی می رسد که شما داخل خانه لوازم ارزشمندی دارید و دوست ندارید کسی به این لوازم دست بزنند، وقتی خانه هستید کسی رفت و آمدی به خانه شما ندارد، اما زمانی که نیستید آیا می دانید در داخل منزل چه می گذرد، امکان ورود سارقین وجود دارد.

 

بیاید به فکر پیشگری از احتمال وقوع این حادثه داشته باشیم، چون بعضی افراد بعد از افتادن به خطر یاد پیشگیری از موضوع می افتد. در صورتی که در قدیم می گفتند پیشگری بهتر از درمان هست. پس شما نیز بیاید یک قدم جلو تر از سارقین باشید.

 

لوازم جانبی دزدگیر اماکن

 

لوازم جانبی هایی که معمولا برای یک مکان نصب می کنند اعمم از :

 

سنسور حرکتی یا چشمی :

این سنسور با داشتن لنز های مخصوص، حرکت را تشخیص می دهند، خیلی از افراد نیز آن را با نام دتکتور حرکتی می شناسند. بر روی این سنسور چراغی وجود دارد که در صورت فعال بودن دزدگیر با تشخیص حرکتی پالسی را به دزدگیر فرستاده و هم زمان آژیر به صدا در می آید.

 

لازم به ذکر است که برای کار کردن این چشمی حتما باید دزدگیر فعال باشد. بعضی از افراد از جلوی چشمی رد شده و متوجه روشن شدن چراغ قرمز می شوند و احساس می کنند که دزدگیر فعال شده، اما وقتی شما از جلوی این سنسور رد می شوید آژیر به صدا در می آید، صرفا روشن شدن چراغ مبنی بر فعال بودن آن نیست.

 

شاید سوالی برای شما پیش بیاید که ! آیا برای باغ خانه می توانم سنسور را وصل کنم و یا برای حیاط می توانم سنسور حرکتی خریداری کنم؟

 

جواب آن خیر است!! زیرا در باغ امکان عبور حیوانات وجود دارد و این سنسور به دلیل حساس بودن به حرکت، عبور حیوان را تشخیص داده و باعث به صدا در آمدن آژیر می شود که این موضوع سبب اذیت شدن خود و همسایه ها می شود.

 

سنسور ضربه :

به این سنسور، دتکتور ضربه نیز می گویند. این سنسور ضربه را تشخیص می دهد، بیشتر برای مکان هایی استفاده می شود که با تخریب دیوار می توانند وارد مکان شوند.

 

اماکنی مانند بانک ها که اموال و پول هایی داخل صندوق نگه داری می کنند می تواند جای مناسبی برای نصب این سنسور باشد.

 

با نصب کردن محصولات فروشگاه فایروال می توانید از 5 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش بهره مند شوید.

 

سنسور دود :

این سنسور، دود در محیط را تشخیص می دهد و بیشتر برای اماکنی که امکان آتش سوزی در آنجا بیشتر است استفاده می شود. جاهایی مانند تولیدی ها، آشپزخانه و...

 

با نصب کردن دزدگیر اماکن f10 فایروال می توانید شماره هایی را به عنوان ادمین روی دستگاه ذخیره کنید که در صورت وقوع اتفاق و حساس شدن سنسور ها پیامک و تماسی با صاحب دستگاه گرفته می شود که آن را از وقوع خطرات با خبر می سازد.

 

سنسور مگنت :

سنسور مگنت از یک مکانیزم آهنربایی بهره می برند به صورتی که دارای دو قطعه آهنربایی در قاب های مخصوص هستند. این دو قطعه در مجاورت یکدیگر قرار دارند.

 

یکی از قسمت هایی که سارقین برای ورود استفاده می کنند؛ درب مکان، درب پنجره و... هستند. مجهز کردن این قسمت ها باعث جلوگیری از ورود افراد می شود.

 

این دو قطعه که در مجاورت یکدیگر هستند با قطع جریان بین آن ها، فرکانسی را به سیستم دزدگیر ارسال می کند، دزدگیر نیز هم زمان آژیر یا بلندگو را به صدا در می آورد.

 

لوازم جانبی های دیگری نیز نیاز است که به طور خلاصه راجب آن ها صحبت می کنیم.

 

لوازم جانبی فایروال

 

پدال اعلام سرقت : این پدال را برای جاهایی مانند بانک، طلا فروشی و جاهایی که دارای اموال گران قیمتی هستند خریداری می کنند. زیرا این پدال با فشرده شدن آژیر را به صدا در نمی آورند؛ اما با شماره های ضروری مانند پلیس تماس گرفته و آن ها را از وقوع خطر آگاه می سازند.

 

ریموت فایروال : این ریموت با داشتن 4 الی 5 دکمه می تواند دسترسی شما را به دستگاه راحت سازد. بعضی ها سوال دارند چه طور با 5 دکمه می توان کل سیستم دزدگیر را مدیریت کرد؟؟ لازم است بگوییم شما با داشتن نرم افزار فایروال می توانید تمامی سنسور ها را بخش بندی کنید به طوری که سنسور ها را می توانید بخش بندی کنید. که با زدن هر دکمه بخشی از سنسور ها فعال یا عیر فعال شوند.

 

افزایش دهنده برد : افزایش دهنده برد را با نام ریپیتر نیز می شناسد. این دستگاه واسطی بین سنسور ها و دزدگیر است. به طوری که اگر فاصله سنسور ها و دزدگیر اماکن زیاد باشد این دستگاه بین آن ها قرار گرفته.

 

آژیر : این دستگاه کاملا مشخیص است و با آن آن آشنا هستید. همان آژیری بوده که با حساس شدن سنسور ها و دزدگیر به صدا در می آید که سارق را بترساند و از دزدی و به غارت رفتن اموال شما جلوگیری می کند.

 

دزدگیر های خوب بازار کدام است؟

برند دزگیر خوب که الان در بازار موجود بوده و خواهان زیادی دارد، دزدگیر های فایروال بوده آن هم مدل f10 آن. مزیتی که این مدل از دزدگیر با دیگر دزدگیر های فایروال دارد داشتن رله های خروجی بوده. که کار افراد را خیلی راحت می کند. در واقع باید گفت کار خانم های خانه را راحت می کند. زیرا این رله ها به لامپ، ماشین لباسشویی، درب پارکینگ و هر آنچه که برقی باشد متصل شده و در صورت خروج از منزل و یاد آوردن بالا بودن درب پارکینگ، می توانید با یک کلیک درب پارکینگ را پایین بیاورید. ویا لامپ ها را خاموش کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024