بازاریابی و تبلیغات دیجیتال؛ جدیدترین روش موفقیت کسب و کارهابازاریابی و تبلیغات دیجیتال,جدیدترین روش موفقیت کسب و کارها,دیجیتالی شدن بازاریابی

بازاریابی و تبلیغات دیجیتال؛ جدیدترین روش موفقیت کسب و کارها

 

بازاریابی جزو علم‌هایی است که همیشه در حال گسترش و تغییر است و همواره به برندها کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری داشته باشند تا فروش خود را افزایش دهند. اما در عصر تکنولوژی، بازاریابی و تبلیغات نیز روش سنتی خود را تا حد زیادی کنار گذاشته‌اند و وارد دنیای اینترنت شده‌اند تا با استفاده از ابزارهای دیجیتال فرصت‌های بیشتری برای رشد در اختیار کسب و کارها بگذارند.

 

امروزه با دیجیتالی شدن بازاریابی، هر کسب و کاری، چه گسترده و معروف چه نوپا و کوچک، می‌تواند با هزینه‌های کم و آموزش‌های ساده از بازاریابی دیجیتال و البته تبلیغات دیجیتال برای رشد برند خود استفاده کند و به بازدهی مورد نظر برسد. حال بیاید تا بررسی کنیم بازاریابی و تبلیغات دیجیتال چیست و چطور بر کسب و کار ما تاثیر می‌گذارد؟

 

بازاریابی دیجیتال چیست ؟

به زبان ساده بگوییم، به هر گونه بازاریابی که از طریق ابزارهای دیجیتال انجام شود، بازاریابی دیجیتال می‌گویند. این تعریف شاید بسیار کوتاه و ساده به نظر بیاید اما آن‌قدر گسترده است که شاید بتوان ساعت‌ها در مورد آن صحبت کرد. برای این که با هدف و کلیت بازاریابی دیجیتال بهتر آشنا شوید یکی از تبلیغات تلوزیون یا تبلیغات بیلبورد خیابان‌ها را در ذهنتان تصور کنید؛ یک تبلیغ بسیار پرهزینه که در مدت زمان محدودی برای تمام افراد جامعه نمایش داده می‌شود.

 

حال در مقابل این نوع تبلیغات سنتی، یک تبلیغ در وب‌سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی را تصور کنید که با هزینه بسیار کم، تنها برای افرادی که به دنبال محصولی خاص، مشابه با آنچه شما می‌فروشید ظاهر شده است. قضاوت با شما، کدام تبلیغ بازده بیشتری خواهد داشت؟

 

این دقیقا کاری است که بازاریابی دیجیتال انجام می‌دهد. کاهش هزینه‌ها، هدف‌گیری دقیق مخاطبان و از همه مهم‌تر نتایج فوری و قابل اندازه‌گیری که به برندها این امکان را می‌دهد تا سرمایه‌ایی که برای تبلیغات دیجیتال هزینه کرده‌اند را ردیابی و حتی در صورت شکست، نقاط ضعف خود را شناسایی و اصلاح کنند.

 

در بازاریابی دیجیتال مفاهیم و ابزارهای دیجیتال مختلفی وجود دارند که شناخت آن‌ها ضروری است اما استفاده از همه ابزارها برای یک برند یا کمپین نه تنها ضروری نیست، بلکه می‌تواند آسیب‌زننده باشد. از کاربردی‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 

بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)

رپورتاژه آگهی

آنالیز و تحلیل داده‌ها

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی محتوایی

ایمیل مارکتینگ

تبلیغات کلیکی (PPC)

روابط عمومی آنلاین

 

تاثیرگذارترین ابزار در بازاریابی دیجیتال، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و تلگرام هستند که بیشترین استفاده را در کشور ما دارند. تمامی برندها می‌توانند بدون هیچ محدودیتی و تنها با استفاده از خلاقیت خود در این پلتفرم‌ها فعالیت کرده و سیل مشتری را به سوی کسب و کار خود روانه کنند. اما برای موفقیت برند علاوه بر بازاریابی دیجیتال عنصر مهم دیگری به نام تبلیغات دیجیتال وجود دارد که نقش تعیین‌کننده‌ایی در افزایش فروش برندها بازی می‌کند. برای این که بدانید تاثیر این تبلیغات بر کسب و کار شما چیست در ادامه با ما همراه باشید.

 

چرا تبلیغات دیجیتال مهم است؟

تبلیغات ویدیویی,تبلیغات شبکه های اجتماعی,مهم‌ترین زیرمجموعه‌های بازاریابی دیجیتال

دلایل مهم بودن تبلیغات دیجیتال

 

شاید تبلیغات دیجیتال در اصل خود تفاوت زیادی با تبلیغات سنتی نداشته باشد اما با ویژگی‌هایی که دارد کار را برای برندها بسیار آسان کرده است. برخلاف تبلیغات سنتی که تنها کسب و کارهای قوی و بزرگ از پس هزینه‌های آن برمی‌آمدند، تبلیغات آنلاین تمامی معیارهای قدیمی را جابه‌جا کرده است و در دسترس تمامی برندها قرار دارد.

 

برای اجرای تبلیغات دیجیتال اولین و مهم‌ترین قدم شناخت مخاطب هدف محصولاتتان است. با انتخاب صحیح مخاطب هدف به نوعی تکلیف خود را مشخص کرده‌اید؛ یعنی می‌دانید کدام نوع تبلیغات را باید استفاده کنید، چه میزان بودجه باید اختصاص دهید و کدام رسانه برای اجرای کمپین تبلیغاتی شما مناسب‌تر خواهد بود. قدم دوم پس از انتخاب مخاطب ، مشخص کردن هدف کمپین خواهد بود. این که بدانید چه بازدهی و چند درصد سود را از تبلیغات دیجیتال خود انتظار دارید، در آنالیز نتایج کمپین بسیار مهم و تاثیرگذار است.

 

برای این که تبلیغات دیجیتال شما بازده بهتری داشته باشد، فراموش نکنید که در کنار محصولی که ارائه می‌دهید، با خدماتی مانند مشاوره رایگان، پشتیبانی آنلاین، تخفیفات فصلی و غیره اعتماد مشتریان را افزایش دهید تا علاوه بر این که خودشان از برند شما خرید می‌کنند، به دیگران نیز برندتان را پیشنهاد دهند. 

 

 مانند بازاریابی دیجیتال، تبلیغات دیجیتال نیز در دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شود و برندها با توجه به هدفی که از راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی دارند یکی یا چند مورد از آن‌ها را انتخاب و اجرا می‌کنند. چند نمونه از انواع تبلیغات دیجیتال:

 

تبلیغات کلیکی (Pay Per Click)

تبلیغات دیجیتال در اصل,اجرای تبلیغات دیجیتال,تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

 

تبلیغات کلیکی یا پرداخت به ازاء هر کلیک، یکی از باصرفه‌ترین انواع تبلیغات دیجیتال بوده که آن را محبوب کسب و کارهای کوچک کرده است. در تبلیغات  PPC شما فقط زمانی هزینه می‌پردازید که فردی روی آگهی شما کلیک کرده باشد و بدین ترتیب هزینه تبلیغ شما با مجموع کلیک بر تبلیغ برابر خواهد بود. 

 

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است. این تبلیغات که هم حواس بینایی و هم شنیداری مخاطب را درگیر می‌کند، آمار بسیار جالبی از خود به جای گذاشته و به همین دلیل بسیاری از برندها به دنبل ساخت تبلیغات ویدیویی هستند. تبلیغات ویدیویی معمولا شامل ویدیوهای کوتاه و جذابی است که پیش از آغاز ویدیو اصلی یا میان بازی‌های موبایلی پخش می‌شوند.

 

تبلیغات شبکه های اجتماعی

بهترین نتیجه تبلیغات زمانی به دست می‌آید که آگهی بیشترین بازدید را داشته باشد. از آنجا که این روزها اکثر افراد روزانه حداقل ۵ ساعت را در شبکه‌هایی اجتماعی مانند اینستاگرام می‌گذرانند، تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی به علت بازده بالا به انتخاب اول بسیاری از شرکت‌ها برای تبلیغات دیجیتال تبدیل شده است. از محبوب‌ترین انواع تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توان به اینفلوئنسر مارکتینگ اشاره کرد که در آن تبلیغ توسط یکی از اینفلوئنسرهای محبوب مردم انجام می‌شود و به دلیل اعتماد مردم به این افراد جزو سودده‌ترین نوع تبلیغات دیجیتال نیز به حساب می‌آید. 

 

کلام آخر

بازاریابی دیجیتال در چند سال اخیر جایگزین شکل سنتی بازازیابی شده است و عنصر مهمی برای کسب موفقیت برندها به حساب‌ می‌آید. این نوع از بازاریابی که با هدف کاهش هزینه‌ها و افزایش بازده کسب و کارها کار می‌کند، زیرمجموعه‌ها و انواع مختلفی دارد که برندها با توجه به هدفی که دارند از آن‌ها بهره می‌برند. از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های بازاریابی دیجیتال تبلیغات دیجیتال است که برای تمامی برندها ،چه بزرگ و چه نوپا، مفید بوده و صرف از نظر از بودجه همه کسب و کارها می‌توانند با استفاده از تبلیغات دیجیتال آمارهای خود را دستخوش تغییرات چشم‌گیر کنند.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022