دوربینی برای ثبت تمام وقایع زندگی/ عکاسی اتوماتیک هر 30 ثانیه یکباریک شرکت سوئدی که طرفداران آن را افراد طرفدار ثبت تمام وقایع زندگی در فضای مجازی تشکیل داده اند یک دوربین کوچک ارائه کرده است که کاربر می تواند تصاویر زندگی خود را هر 30 ثانیه یکبار در اینترنت منتشر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، برخی روزها در زندگی را باید به خاطر سپرد، از بسیاری از این روزها به طور خاص عکس می گیریم و یاد آنها را برای همیشه در زندگی خود ثبت می کنیم اما برخی از روزها چون یک نزاع خانوادگی، شرایط پراسترس محل کار و یا خریدهای آخرین دقیقه برای شب عید همواره فراموش می شوند.

برای افرادی که به ثبت تمام لحظات زندگی خود علاقمند هستند و تعداد آنها در حال رشد است، ثبت هر روز با جزئیات کامل برای مراجعه های آینده از اهمیت خاصی برخوردار است.

 دوربین جدید,انواع دوربین

 تعداد درحال رشد از افرادی که به وقایع نگاری تصویری زندگی خود می پردازند و به ثبت هر روز با جزئیات کامل علاقمند هستند

علاقمندان این روش اظهار می دارند که این روش به آنها این امکان را می دهد که یک آرشیو دیجیتال کامل از زندگی خود فراهم کنند و هرگاه که بخواهند با جزئیات کامل به آن دسترسی داشته باشند. این دسترسی ها می تواند یادآور لحظات مورد علاقه با جزئیات کامل و یا تداعی خاطر گم کردن کلیدهای اتومبیلشان باشد.

این درحالی است که منتقدان استدلال می کنند که این موضوع تداعی کننده مفهوم " برادر بزرگ" ( نوعی نظارت و کنترل دائمی) است که جورج اورول در کتاب 1984 آن را مطرح کرده که طی آن هر فرد، هرکلمه و هر حرکت را مورد نظارت و کنترل قرار می دهد.

تاکنون چند نفر از کاربران جزئیات زندگی خود را برای مشاهده دیگران در اینترنت منتشر کرده اند، برخی از شبکه های اجتماعی نیز اظهار داشتند که در استفاده از این فناوری پس از آنکه در دسترس قرار گرفت، درنگ نمی کنند.

علاقمندان به مسائل حریم خصوصی هشدار داده اند که این روشها موجب می شوند که کاربران اطلاعاتی را درباره خود بیش از حد در دسترس عموم قرار دهند و این امر آنها را در مقابل دزدی و باجگیری آسیب پذیر می کند.

  دوربین جدید,انواع دوربین

 این دوربین به گونه ای است که شما می توانید آن را به وسیله یک گیره به لباس خود متصل کنید تا خودش به صورت خودکار از تمام وقایعی که شما مشاهده می کنید عکس بگیرد

  دوربین جدید,انواع دوربین

 این دوربینهای 279 دلاری اندازه یک تمبر پستی است که به لباس متصل می شود و هر 30 ثانیه یک بار عکس می گیرد

براساس اعلام این شرکت سوئدی ، قرار است این دوربین سال آینده وارد بازارهای فروش شود. دوربین کوچکی که به وسیله یک گیره به لباس وصل شده و هر 30 ثانیه یکبار عکس می گیرد. هربار که این دوربین شارژ می شود تصاویر به صورت خودکار با اطلاعات موقعیت و تاریخ در اینترنت آپلود می شود.

فعالان حقوق مدنی نسبت به چنین جلوه هایی از پیشرفت فناوری در زندگی روزانه ما ابراز نگرانی کرده اند.

استفان بون مدیر موسسه بریتانیایی حقوق بشر اظهار داشت: این نوع فناوری مفهوم ما را از حریم دگرگون کرده.

  منبع:mehrnews.com

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------