قطعی اینترنت و تاثیر آن بر سئو سایت چیست؟تاثیر قطعی اینترنت بر سئو سایت,اختلال اینترنت و سئو سایت

تاثیر قطعی اینترنت بر سئو سایت

 

قطعی مداوم اینترنت تاثیرات بسیار مخربی بر کسب و کار های موجود در بستر اینترنت و سایر مشاغل مرتبط با آنها گذاشته است. هرچند این مشکل حتی اگر به زودی هم برطرف گردد اما تاثیرات مخرب آن برجای می ماند. متاسفانه افزایش ریسک سرمایه گذاری در مشاغل مجازی و اینترنتی تنها مشکل موجود نیست. در برخی مواقع با مشکلات و اختلالات اینترنت کسب و کار جایگاه خود را از دست میدهد و مشکل بزرگتر از سر گرفتن رقابت برای کسب رتبه ی برتر در موتور جست و جوی گوگل است. در این فرصت قصد داریم به پاسخ پرسش قطعی اینترنت و تاثیر آن بر سئو سایت چیست، بپردازیم و راهکار های جبران خسارات ناشی از آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

قطعی اینترنت و تاثیر آن بر سئو سایت چیست؟

مباحث مرتبط با سئوبسیار پیچیده بوده و دائما دستخوش تغییرات می شوند. یکی از مواردی که از نظر گوگل اهمیت بالایی دارد دسترسی مداوم یک وب سایت است.

 

قطعی اینترنت اگر به گونه ای باشد که حتی گوگل هم نتواند به سایت دسترسی داشته باشد مشکل بسیار بزرگ میشود. این موضوع ممکن است فرایند ایندکس گوگل را دچار مشکل نماید که ممکن است بازگردندان دوباره سایت به چرخه ایندکس مداوم برای کسب و کار زمانبر باشد. و با عدم دسترسی گوگل به سایت احتمال دی ایندکس شدن و مشکلات جبران ناپذیری برای کسب و کار بوجود می آید و عدم دسترسی به گوگل و ورود مخاطب از طریق این موتور جست و جو به منزله از دست رفتن رتبه ی سایت است.

 

آیا تاثیرات قطعی اینترنت در تمامی سایت ها به صورت یکسان است

در اینجا لازم است به موضوع مکان سرور سایت اشاره کنیم. در حالت کلی برای سایت های ایرانی دو حالت وجود دارد. سرور داخل ایران و سرور خارج از ایران.

 

معمولا اگر سرور سایت داخل ایران باشد و گوگل هم به سایت دسترسی داشته باشد بنابراین قطع و وصلی اینترنت بر سئو سایت تاثیر نمی گذارد. ولی اگر سرور سایت خارج از ایران باشد ممکن است کاربران نتوانند وارد سایت شما بشوند و در صورت تکرار زیاد این موضوع گوگل متوجه این موضوع شده و کم کم رتبه سایت را کاهش میدهد.

 

تاثیر قطعی اینترنت بر سئو سایت,قطعی اینترنت و تاثیر آن بر سئو سایت

قطعی اینترنت و تاثیر آن بر سئو سایت

 

پس آیا راه حل این است که از سرورهای داخلی استفاده کنیم؟ پاسخ ساده شاید بله باشد ولی سرورهای ایرانی هم در بسیاری مواقع نسبت به سرورهای خارجی کیفیت پایینتر و پایداری کمتری دارند. بنابراین اگر سرور سایت شما در خارج از ایران است شاید بهترین حالت این است که در کنار سرور خارجی از یک CDN استفاده کنید و یا اینکه کلا از یک هاست ایرانی باکیفیت استفاده نمایید.

 

مشکل دسترسی برخی افزونه ها به سایت های خارجی

یکی دیگر از مشکلاتی که در زمان قطعی اینترنت بوجود می آید مشکل عدم دسترسی برخی افزونه ها به منبع اصلی آنها می باشد. اگر سایت شما وردپرس باشد معمولا برخی افزونه ها برای کارکرد صحیح باید دائما با منبع و سایت اصلی خود در ارتباط باشند و داده رد و بدل کنند. در صورت اختلال اینترنت خروجی از کشور و عدم ارتباط این افزونه ها با سرور اصلی سایتشان این موضوع باعث کندی لود صفحات می شود، بطوریکه گاه ممکن است لود شدن یک صفحه حتی یکی دو دقیقه بطول بیانجامد و این موضوع حتما میتواند در سئو سایت وردپرسی شما تاثیر منفی برجای گذارد.

 

راه حل این مشکل این است که اینگونه افزونه ها را پیدا کنید و آنها را غیر فعال کنید و یا افزونه های جایگزینی پیدا کنید که به مشکل برنخورند.

 

مشکل صفحات سنگین سایت

این موضوع مستقیما به قطعی اینترنت مربوط نیست. با قطعی های مداوم ما شاهد کاهش سرعت اینترنت ثابت و بویژه اینترنت دیتای گوشی های موبایل نیز شده ایم. کاهش سرعت اینترنت باعث خواهد شد تا سایتها نسبت به شرایط عادی با سرعت پایینتری برای کاربران باز شود. این مورد در صفحات استاندارد و معمولی مشکلی ندارد ولی مشکل زمانی پیش می آید که صفحات سایت شما سنگین باشند.

 

در این صورت صفحات سایت شما بسیار دیرتر لود خواهد شد، بنابراین کاربران یا بدون بازدید از سایت شما خارج شده و وارد سایت رقیب خواهند شد و یا باید ثانیه های طولانی را برای دیدن صفحات سایت شما منتظر بمانند. این موضوع باعث کاهش تجربه کاربری خواهد شد.

 

با این اتفاق گوگل کم کم متوجه خروج های کاربران از سایت شما خواهد شد و در نتیجه بدلیل تجربه کاربری ضعیف، کم کم نرخ کلیک سایت شما را کاهش داده و شما به رتبه های های پایینتر خواهد برد.

 

راه حل صفحات سنگین چیست؟

اگر سایت شما هم دارای صفحات سنگینی باشد حتما باید این صفحات را بررسی و بهینه سازی نمایید. صفحات سنگین معمولا صفحاتی هستند که فایلهای CSS و JS بیشتری در آنها بکار رفته باشد و همچنین دارای تصاویر زیاد یا حجیم باشند.

 

تاثیر قطعی اینترنت بر سئو سایت,تاثیرات قطعی اینترنت بر سایت ها

تاثیرات قطعی اینترنت بر سایت ها

 

بنابراین سعی کنید در این صفحات فایلهای منابع را کاهش دهید و همچنین برخی تصاویر را حذف کنید و یا حجم و سایز تصاویر را کاهش دهید تا حجم کلی صفحه کاهش یابد. اگر بتوانید حجم صفحه را به زیر 1 مگابایت برسانید بسیار خوب است ولی در نهایت سعی کنید حجم صفحه بالای 2 مگابایت نباشد.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم با پاسخ به پرسش، قطعی اینترنت و تاثیر آن بر سئو سایت چیست، اهمیت بیش از پیش سئو را نشان دهیم. قطعی اینترنت می تواند تاثیرات منفی فراوانی چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت به همراه داشته باشد. با این حال حتی در شرایط اختلال اینترنت نیز نباید استراتژی سئو سایت خود را رها کنید؛ بلکه باید بیش از پیش خود را برای مواجه با چنین شرایطی آماده کنید.

 

بنابراین حتی اگر در اثر این اختلالات رتبه سایت شما کاهش پیدا کردهه باشد، باید با بهینه کردن سایت و اقداماتیکه چون خرید بک لینک و رپورتاژ سعی در برگرداندن دوباره سایت به شرایط عادی داشته باشید. توجه داشته باشید که سئو سایتو بهینه سازی آن امری زمان بر و دائمی است و با اتخاذ تصمیمات مناسب و به کارگیری استراتژی صحیح می توان در هر شرایطی به فعالیت و کسب و کار خود در سطح اینترنت ادامه داد.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022