پخت بهترین پیتزا در دانشگاه ام آی تی با هوش مصنوعی اخبار علمی ,خبرهای علمی,پخت بهترین پیتزا
پخت پیتزا با کیفیتی خوب و مناسب کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت و دقت فراوان دارد. اما هوش مصنوعی می تواند بر این چالش هم غلبه کند و به انسان ها کمک کند غذایی با بهترین طعم و مزه را بخورند. 

به گزارش فارس به نقل از زددی نت، پخت پیتزا با کیفیتی خوب و مناسب کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت و دقت فراوان دارد. اما هوش مصنوعی می تواند بر این چالش هم غلبه کند و به انسان ها کمک کند غذایی با بهترین طعم و مزه را بخورند.

 

 محققان دانشگاه ام آی تی از هوش مصنوعی برای طراحی شبکه عصبی خاصی استفاده کرده اند که بر مبنای مدلی موسوم به GAN و با دریافت تنها یک عکس از پیتزایی که توسط مصرف کننده مطلوب و باکیفیت تلقی می شود، می توان مشابه آن را بپزد.

 

بر مبنای این پروژه که پیتزا گن نام گرفته می توان به دستگاه های رباتیک آموخت که چگونه باید مواد مختلف یک پیتزا آماده کنند و این ترکیبات باید چه مدت پخته شوند تا پیتزایی با بهترین کیفیت به دست آید. پیشبرد این طرح حتی با عکس هایی ساده و باکیفیت پایین از پیتزاها ممکن است.

 

البته باید توجه داشت که اگر به جای یک عکس، عکس هایی از مراحل مختلف پخت پیتزا در اختیار این سیستم هوش مصنوعی قرار بگیرد، عملکرد آن بهتر خواهد بود. البته برای آماده سازی و بهینه سازی عملکرد سیستم یادشده در ابتدا 5500 عکس از انواع پیتزا برای آموزش آن به کار گرفته شده است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,پخت بهترین پیتزا

 

انتظار می رود در آینده با تکامل این سیستم هوش مصنوعی از آن برای پخت بهینه غذاهای دیگری نیز استفاده شود. طراحان این سیستم هوش مصنوعی می گویند از این طریق در زمان مورد نیاز برای پخت و پز نیز صرفه جویی به عمل می آید.

  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------