بازگشت ربات محبوب فضانوردان به زمین اخبار علمی ,خبرهای علمی, ربات محبوب فضانوردان
ربات پرکاربرد و یاری‌گر فضانوردان در ایستگاه بین‌المللی فضایی پس از تقریبا یکسال حضور فضا با موفقیت به زمین بازگشت. 

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، فضانوردان باز هم یک گام دیگر به حضور طولانی مدت رباتی هوشمند و کارآمد در ایستگاه بین‌المللی فضایی نزدیک‌تر شدند. ربات هوشمند ساخته شده توسط دو شرکت IBM و ایرباس پس از حضور موفق در ایستگاه بین‌المللی فضایی و پشت سر گذاشتن چند آزمایش دوباره به زمین بازگشت. این ربات هوشمند با هدف کمک به دانشمندان در فضا طراحی و ساخته شده است.

 

مهندسان این ربات را به شکل کروی و مجهز به فناوری هوش مصنوعی ساخته‌اند. چنین فناوری سبب شده است تا این ربات قارد باشد دستورالعمل‌های گوناگونی را دریافت و خدمات متنوعی را ارائه دهد. پس از فرود بازگشت موفق این ربات به زمین یکی از مدیران ارشد ناسا گفت: این تازه آغاز ماجرای حضور ربات هوشمند در فضا است و آزمایش‌ها تا بدست‌آوردن بهترین نتیجه همچنان ادامه دارد. 

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, ربات محبوب فضانوردان

 

ایستگاه بین‌المللی فضایی، قطب آزمایش‌های رباتیک خارج از زمین

این ربات ماموریت دارد تا علاوه بر کارایی در داخل محیط ایستگاه بین‌المللی فضایی و فضانوردان را در اموری مانند تعمیر و جا به جا‌یی بیرونی و در محیط خارج از ماهواره نیز یاری کند. این توانایی می‌تواند گام بسیار مهمی در تامین ایمنی و مصرف انرژی کمتر از سوی فضانوردان باشد و آن را در عمل سریع‌تر وظایف خود یاری کند. 

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, ربات محبوب فضانوردان

 

به لطف این ربات فضانوردان می‌توانند به راحتی با اعضای خانواده خود در زمین و یا دوستان خود تماس گرفته و در تمام طول تماس از کیفیت بالای تصویر و صوت لذت ببرند. احتمالا آزمایش‌های بیشتر دانشمندان در روزهای پایانی زمستان سال ۲۰۱۹ صورت می‌گیرد. با وجود تلاش شرکت‌های مختلف برای تولید ربات‌های فضانورد به نظر می‌رسد ایستگاه بین‌المللی فضایی در آینده به قطب تحقیقات رباتیک فضایی در خارج از زمین تبدیل می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------