تست اثر انگشت برای کشف استفاده از هروئین حتی بعد از شستن دست اخبار علمی ,خبرهای علمی,اثر انگشت
با پیشرفت فناوری از این پس می توان به راحتی پی برد که یک فرد از هروئین استفاده کرده یا خیر، حتی اگر وی دست‌های خود را با دقت بشوید. 

به گزارش فارس به نقل از یاهونیوز، محققان انگلیسی یک روش آزمایشگاهی جدید استفاده از اثر انگشت را ابداع کرده‌اند که مشخص می کند افراد از هروئین به عنوان یک ماده مخدر برای مصرف شخصی استفاده کرده اند یا به طور ناخواسته و اتفاقی در تماس با فردی بوده‌اند که دستش آلوده به هروئین بوده است.

 

این ابزار با بررسی اثر انگشت افراد حتی پس از گذشت ۲۴ ساعت از استعمال ماده مخدر هروئین، با دقت قادر به مشخص کردن استفاده یا عدم استفاده از آن است.

 

این ابزار حتی بعد از شسته شدن دقیق دست ها با آب و صابون نیز کارآیی خود را حفظ کرده است، مشارکت کنندگان در استفاده آزمایشی از این ابزار بعد از شستن دست به مدت ده دقیقه دست های خود را در دستکش پوشانده و آنها را به طور کامل خشک کردند، ولی باز هم نتوانستند این ابزار را فریب دهند.

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,اثر انگشت

 

در آینده می توان از این فناوری در حوزه پزشکی نیز استفاده کرد تا به عنوان مثال مشخص شود یک فرد بیمار داروها و قرص های خود را در زمان مشخص شده مصرف کرده یا خیر، ابزار یادشده برای شناسایی استعمال کوکائین نیز کاربرد دارد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------