برای نخستین بار؛ نقشه‌برداری از نمای بیرونی سیاه‌چاله اخبار علمی ,خبرهای علمی,سیاه‌چاله
گروهی از دانشمندان موسسه نجوم کشور چک، برنامه‌ای را برای کمک به نقشه‌برداری از نمای بیرونی سیاه‌چاله‌ها تهیه کرده‌اند. 

به گزارش فارس به نقل از شینهوا، آژانس خبری چک روز سه‌شنبه گزارش داد که گروهی از دانشمندان موسسه نجوم این کشور برنامه‌ای را برای کمک به نقشه برداری از محیط سیاه‌چاله‌ها تهیه کرده‌اند.

 

سیاهچاله به دلیل اینکه نوری از آن خارج نمی‌گردد نادیدنی است، اما می‌تواند بودن خود را از راه کنش و واکنش با ماده از پیرامون خود نشان دهد.

 

از راه بررسی برهم‌کنش میان ستاره‌های دوتایی با همدم نامرئیشان، اخترشناسان نامزدهای احتمالی بسیاری برای سیاه‌چاله بودن در این منظومه‌ها شناسایی کرده‌اند.

 

پاول چوگان از آکادمی علوم چک گفت: این نخستین بار است که این برنامه توسط دانشمندان اتخاذ شده است که نمای بیرونی یک سیاه چاله را نقشه برداری کنند.

 

این روش جدید قابل توجه است زیرا به دانشمندان روش جدیدی برای تجسم سیاه‌چاله‌ها می‌دهد.

 

سیاه‌چاله‌ها اشیاء موجود در فضا هستند که چگالی زیادی از جرم را در یک نقطه متمرکز می‌کنند که هیچ چیز، حتی نور نیز قادر به فرار نیست؛ این امر دیدن آنها را غیرممکن می‌کند. 

 

چوگان گفت: مطالعاتی از این دست نه تنها برای درک چگونگی عملکرد سیاه‌چاله‌ها، خصوصیات و تأثیر آنها بر ماده اطراف، بلکه به توسعه روش‌های جدید برای تحقیقات آنها نیز کمک می‌کند.

 

جمهوری چک چندین ماموریت ماهواره‌ جدید در دست اقدام دارد که از جمله آنها می‌توان به ماهواره آتنا با همکاری آژانس فضایی اروپا (ESA) و مأموریت eXTP با چین اشاره کرد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سیاه‌چاله

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------