شرکت سازنده ماژول "دروازه ماه" انتخاب شد اخبار علمی ,خبرهای علمی,پاسگاه فضای
ناسا شرکت "نورثروپ گرومن"(Northrop Grumman) را برای طراحی ماژول "پایگاه سکونت و آمایش"(HALO) برای پاسگاه فضای عمیق ناسا در پروژه "آرتمیس" و به منظور حضور پایدار در کره ماه برگزید.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، شرکت "نورثروپ گرومن"(Northrop Grumman) از سوی ناسا برای طراحی ماژول "پایگاه سکونت و آمایش"(HALO) برای پاسگاه فضای عمیق ناسا با ارزش ۱۸۷ میلیون دلار انتخاب شد.

 

براساس فضاپیمای باری بدون سرنشین "سیگنوس"(Cygnus) که توسط شرکت تابعه "نورثروپ گرومن" ساخته شده است، ماژول "HALO" بخش‌های قابل سکونت تحت فشار را برای فضانوردان فراهم می‌کند.

 

بخش مهمی از برنامه "آرتمیس"(Artemis) ناسا برای حضور پایدار و دائمی آمریکا در ماه، پایگاه دروازه ماه است که یک فضاپیمای ماژولار است که برای پشتیبانی از مأموریت‌های سرنشین‌دار و بدون سرنشین به سطح ماه و در آینده در مریخ، در مدار ماه قرار خواهد گرفت.

 

یکی از مهم‌ترین ماژول‌های دروازه ماه، ماژول "HALO" است که به اندازه یک آپارتمان کوچک توصیف شده است و شامل سیستم پشتیبانی از زندگی است که با اتصال به یک فضاپیمای "اوریون"(Orion) کار می‌کند.

 

در حال حاضر "HALO" هنوز در مرحله طراحی اولیه است و قرار است ساخت آن در پایان سال جاری بررسی شود. این قرارداد ۱۸۷ میلیون دلاری بودجه طراحی "HALO" را تامین می‌کند. طبق گفته ناسا، در صورت موفقیت آمیز بودن مرحله طراحی، قرارداد دیگری برای تأمین هزینه ساخت و مونتاژ "HALO" منعقد می‌شود.

 

اگرچه هنوز جزئیات بسیاری از طراحی "HALO" مشخص نشده است، ناسا می‌گوید که ماژول "PPE" در سال ۲۰۲۳ با "HALO" ادغام خواهد شد. دلیل این امر این است که یکپارچه کردن ماژول‌ها به جای جفت کردن آنها در مدار، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و خطرات عملیات اتصال در فضا را از بین می‌برد.

 

ماژول "PPE" نیروی "HALO" را با سیستم پیشرانه الکتریکی خورشیدی ۶۰ کیلوواتی تامین می‌کند.

 

"دن هارتمن" مدیر برنامه "دروازه"(Gateway) در مرکز فضایی جانسون متعلق به ناسا می‌گوید: ما در این دو ماژول اولیه از جمله ترکیب اجزای آژانس فضایی اروپا(ESA)، آژانس فضایی کانادا، آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن و محموله‌های حاصل از جوامع تحقیقاتی خودمان پیشرفت قابل توجهی داریم. برنامه جدید برای ادغام دو ماژول، نشانگر توانایی‌های ناسا و شرکای آن در انعطاف پذیری و ارزیابی مجدد برنامه‌ها در صورت لزوم است. با پرتاب این ماژول‌ها در کنار هم، ما می‌توانیم به طور قابل توجهی خطرات را کاهش دهیم و مقرون به صرفه سازی را افزایش دهیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی