گرفتن جشن عروسی در فضا!یک شرکت استارت آپ شرایطی را فراهم آورده است که زوج های جوان بتوانند مراسم عروسی خود را در فضا برگزار کنند. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ایده های خلاقانه همواره مشتریان خود را داشته اند و اگر خلاقیت با دانش ترکیب شود بطورحتم نتیجه خوشایندی در پی خواهد داشت. یک استارت آپ تازه تأسیس در حرکتی خلاقانه اقدام به طراحی و ساخت بالنی کرده است که میتواند سفر افراد را به لبه فضا یعنی جایی بالاتر از جو زمین فراهم کند.

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,جشن عروسی در فضا

 

استارت آپ اسپیس پرسپکتیو تصمیم دارد با استفاده از این بالن در هر سفر ۸ مسافر را از مرکز فضایی کندی سازمان ناسا در سفری ۶ ساعته به حمل کند.

 

در طراحی این بالن عظیم برای مسافران، کابینی تعبیه شده که قرار است با سرعت ۱۹.۳ کیلومتر بر ساعت به ارتفاع ۴۸ کیلومتری از سطح زمین حمل شود. در انتهای سفر بالن با سرعتی کم کاهش ارتفاع داده و سقوط آرامی را در اقیانوس اطلس خواهد داشت و کابین بدست نیرو های امدادی به سمت خشکی هدایت خواهد شد.

 

بر اساس اعلام مدیران این شرکت، هزینه اولیه سفر با این بالن حدود ۱۲۵ هزار دلار است، البته هنوز هزینه نهایی اعلام نشده است. بالن فوق تا ۹۹ درصد بالای جو زمین اوج می گیرد، ولی مسافران شرایط خلا و بی وزنی را تجربه نخواهند کرد.

 

یکی از ویژگی های جالب توجه این بالن، کارآیی منحصربه فرد آن برای برگزاری جلسات ویژه کاری، رویداد ها و مراسم هایی مثل عروسی و همینطور امکان تماس و ار تباط با دوستان و اشخاص نزدیک روی زمین است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,جشن عروسی در فضا

گفتنی است پرواز با این بالن برای نخستین بار از مرکز کندی واقع در فلوریدا انجام خواهد شد، ولی طبق اظهارات مقامات شرکت اسپیس پرسپکتیو، از هر نقطه جهان امکان پرواز با آن وجود داشته و پرواز آزمایشی آن سال ۲۰۲۱ و به منظور انجام پروژه های تحقیقاتی خواهد بود.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------