اطلاع از چاله‌های خیابان با سیستم هشدار تایر مایکروسافت و بریجستون اخبار علمی ,خبرهای علمی,تایر
شرکت مایکروسافت با همکاری شرکت تایرسازی بریجستون اقدام به ساخت یک سیستم نطارت بر وضعیت تایرهای خودرو می‌کند تا میزان آسیب به تایرها و زمان و مکان وقوع آن را به صورت زنده به راننده هشدار دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، از آنجا که سیستم‌های نظارت بر وضعیت و تشخیص ایرادات خودرو و هشدارهای ایمنی در زمان واقعی(زنده) هوشمندتر می‌شوند، تقریبا چیزی نیست که خودروهای جدید نتوانند در حین کار به راننده از مشکلات و ایرادات احتمالی و آنچه در زیر کاپوت اتفاق می‌افتد، بگویند.

 

با این حال تاکنون یک چیز که نیاز به مراقبت، نگهداری و تعمیر دارد، از زیر رادار نظارت دیجیتالی خودروها جا مانده و آن، تایرها است. در حالی که در حال حاضر سیستم‌هایی برای نظارت بر فشار باد تایرها و یادآوری سرویس منظم آنها وجود دارد، آسیب دیدن تایرها توسط این سیستم‌ها قابل تشخیص و بررسی دقیق نیست. اکنون مایکروسافت و یکی از بزرگترین شرکت‌های سازنده تایر بنام به "بریجستون"(Bridgestone) راه حلی را برای موضوع ارائه داده‌اند.

 

سیستم نظارت بر آسیب دیدگی تایرها موسوم به "TDMS" به سیستم عامل متصل وسایل نقلیه مایکروسافت به نام "MCVP" متصل می‌شود تا آسیب وارد شده به تایرها را در لحظه شناسایی کند و از الگوریتم‌هایی برای شناسایی رویدادهایی که روی سطح تایر تأثیر می‌گذارند، استفاده می‌کند.

 

این سیستم از چهارچوب ابری و داده‌های حسگر سیستم "MCVP" حاصل از سخت افزارهای موجود که از پیش نصب شده‌اند، استفاده می‌کند. بنابراین بدون نیاز به افزودن هیچ کیت اضافی کار خواهد کرد.

 

این سیستم همچنین با شناسایی میزان آسیب وارده، محل وقوع آسیب در مسیر را نیز شناسایی می‌کند که چاله‌ها، موانع و سایر خطرات را به مسئولان راهداری و شهرداری اطلاع می‌دهد.

 

در آینده نیز این سیستم می‌تواند علاوه بر کمک به فناوری خودران خودروها، به آنها اجازه دهد اطلاعات مربوط به خطرات مسیرهای اطراف را بین یکدیگر به اشتراک بگذارند.

 

این نوع از سیستم هشدار دهنده پیش از این نیز توسط شرکت‌های خودروسازی "جگوار لندروور" مطرح شده بود، اما این تلاش بریجستون و مایکروسافت اولین نمونه از تحقق آن است.

 

طبق گفته شرکت "بریجستون"، وارد شدن آسیب به تایرها عامل ۳۰ درصد از کل تصادفات ناشی از نقص فنی خودرو است، بنابراین سیستم "TDMS" می‌تواند تأثیر قابل توجهی در ایمنی جاده‌ها داشته باشد. در واقع، یک مطالعه جدید تأیید می‌کند که اگر فناوری‌های ایمنی بیشتری به طور استاندارد ساخته شود، مرگ و میر در جاده‌ها به نصف کاهش می‌یابد.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی