جوهر نامرئی دستکاری دستگاه های برقی را مشخص می کند اخبار علمی ,خبرهای علمی,جوهر نامرئی
محققان دانشگاه میشیگان موفق به تولید نوعی جوهر نامرئی شده اند که با استفاده از آن می توان به خریداران دستگاه های مختلف الکترونیک در مورد دستکاری غیرمجاز آنها هشدار داد. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، تراشه یادشده در یک تراشه خاص جاسازی می شود و دستکاری وسایل و ابزار مجهز به این تراشه منجر به پاک شدن اطلاعات ذخیره شده در آن می شود. تابش نور بر روی تراشه وسایل دستکاری شده باعث می شود هیچ اطلاعات فنی از تراشه ها به نمایش درنیاید و همین امر مشخص می کند که وسیله دارای آن تراشه دستکاری شده است.

 

تولید این جوهر نامرئی جلوی فروش وسایل برقی و الکترونیکی دستکاری شده، قلابی و دارای مارک های تقلبی را می گیرد و به افراد برای شناسایی محصولات اصل و غیرقلابی کمک می کند.

 

برای تولید این جوهر نامرئی الکترونیکی از یک لایه نیمه هادی از جنس تنگستن با ضخامت تنها سه اتم استفاده شده است. این لایه بر روی یک لایه از مولکول های آزوبنزن قرار می گیرد. وقتی آزوبنزن در معرض نور ماوراء بنفش قرار بگیرد، باعث درخشش تنگستن می شود و نور آن برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود.

 

شرکت سازنده می تواند از همین قابلیت برای نگارش پیام های خود در تراشه نصب شده در دستگاه استفاده کند. دستکاری یک دستگاه و تراشه های آن باعث به هم خوردن تنظیمات ظریف مولکول های تنگستن و آزوبنزن شده و باعث می شود پیام اصلی درج شده بر روی تراشه پاک شود. انتظار می رود محصولات سازگار با این فناوری در آینده نزدیک به بازار بیایند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------