ربات چهارپای هیوندایی هر مسیری را طی می کندهیوندایی از تولید ربات چهارپای قدرتمندی خبر داده که می تواند هر مسیری را طی کند و از هر مانعی عبور کند.

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، ربات جدید هیوندایی به طور کامل برای طی کردن مسیرهای بیراهه طراحی شده و می تواند از کوه های مرتفع، صخره ها و معابری که قدرتمندترین خودروها نمی توانند از آنها عبور کنند، رد شود.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,ربات چهارپای هیوندایی

ربات یادشده می تواند به صورت 360 درجه گردش کند و حتی از دیوارهایی به ارتفاع 1.5 متر بالا برود. ربات مذکور در حالت عادی به شکل یک خودروی چهار چرخ برقی و خودران طراحی شده ولی چرخ های آن برای عبور از مسیرهای سخت باز شده و خودرو از سطح زمین ارتفاع می گیرد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,ربات چهارپای هیوندایی

از این خودروی رباتیک می توان برای جابجایی و حمل ایمن مصدومان و افراد سانحه دیده نیز استفاده کرد. طراحی ماژولار این خودرو ایجاد تغییرات در آن برای استفاده های مختلف را نیز تسهیل می کند. به عنوان مثال می توان ارتفاع چرخ های جلو و عقب خودروی یادشده را به شیوه های متفاوت تنظیم کرد تا با آن از روی پله ها هم عبور کرد.

 

طراحی نمونه اولیه این خودرو با همکاری شرکت نیو هوریزون استودیوز صورت گرفته و هنوز برنامه ای برای عرضه عمومی و تولید انبوه آن در نظر گرفته نشده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------