کمک گرفتن در کارهای خانه از سوسک‌های رباتیک! اخبار علمی ,خبرهای علمی,سوسک‌های رباتیک
محققان دانشگاه "تسوکوبا" موفق به ساخت سوسک‌های رباتیک موسوم به "Calmbots" شده‌اند که می‌توانند کارهای متنوعی انجام دهند و به نقاطی بروند که از دست ربات‌های دیگر برنمی‌آید. 

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، شاید ایده داشتن سوسکهای رباتیک مانند نمونه های واقعی آنها در خانه انتخاب ایده آلی نباشد. اما چه کسی دست رد به پیشنهاد کمک برای انجام کارهای دست و پا گیر خانه می زند؟

 

اکنون دانشمندان دانشگاه "تسوکوبا"(Tsukuba) از سوسک های ماداگاسکار برای الهام گرفتن و دیدن چگونگی رسیدن آنها به مکان هایی که ربات های عادی نمی توانند، استفاده کرده است. محققان این دانشگاه پس از یک فرآیند بررسی و نظارت طولانی بر نحوه حرکت این حشرات، سوسک های رباتیک خود را با عملکردهای مختلف حرکتی توسعه دادند.

 

این سوسک های رباتیک شامل الکترودها، باتری و یک تراشه آنتن داخل ربات ها است. یک پیکسل نیز به پشت آنها بسته شده است تا به عنوان نمایشگر عمل کند.

 

این ربات ها می توانند کارهای متنوعی انجام دهند، از هل دادن و حرکت دادن اشیاء و جمع آوری زباله های کوچک در گوشه و کنارها گرفته تا نقاشی کردن و نوشتن چیزها روی کاغذ با یک مداد، از جمله کارهای متنوعی است که این سوسک های رباتیک می توانند انجام دهند.

 

محققان توضیح دادند: ما قطعات متصل به این سوسک ها را طراحی کردیم و آنها را قادر به ترسیم خط و انتقال اشیاء ساختیم.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سوسک‌های رباتیک

این سوسک های رباتیک همچنین می توانند به عنوان یک رابط ورودی یا لمسی یا دستگاه صوتی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

 

ضمن اینکه آنها با کمک یک الگوریتم "دوستانه" برای کمک به ربات های هم نوع خود رمزگذاری شده اند تا به شکل گروهی کار انجام دهند یا در صورتی که هر یک از آنها به دلیلی قادر به انجام وظیفه نبودند، دیگری آن کار را کامل کند. این ویژگی، همانطور که دانشمندان می گویند، الهام گرفته از روش کار گروهی مورچه ها است که بعضی از آنها کار نمی کنند، اما همیشه آماده کمک به دیگران هستند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,سوسک‌های رباتیک

محققان توضیح دادند: ما با توسعه یک الگوریتم با الهام از مورچه ها، چندین سوسک رباتیک را به طور موثر هماهنگ کردیم. هنگامی که برخی از این سوسک ها خارج از کنترل ظاهر می شوند، ما از سوسک های جایگزین برای ادامه کار آنها استفاده می کنیم.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی