هواپیماهای بدون سرنشین دارای فرودگاه اختصاصی شدند 

 

هواپیماهای بدون سرنشین دارای فرودگاه اختصاصی شدند

 

 

دولت ولز در تلاش جهت جذب شركتهای هواپیمایی برای آزمایش هواپیماهای بدون سرنشین، دست به بازگشایی اولین فرودگاه مختص این گونه هواپیماها در مناطق روستایی زده كه به گفته مقامات می تواند گامی نخست برای كنار هم قرار دادن هواپیماهای كنترل انسانی و روباتیك در یك فضای هوایی باشد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اداره هوانوردی غیرنظامی انگلستان اخیرا به فرودگاه های ولز غربی در ایبرپورث و یك فضای هوایی ۵۰۰ مایل مربع برای ساخت یك فرودگاه بی نام، اجازه كاربری داده است. خلبانان عمومی هوانوردی می توانند در این منطقه پرواز كرده و همچنین خلبانان نیروی هوایی سلطنتی نیز از اجازه لازم برای اجرای ماموریتهای تمرینی در نزدیكی آنها برخوردارند.

دولت ولز امیدوار است كه فرودگاه هواپیماهای بدون سرنشین بتواند شركتهای خصوصی را كه در حال حاضر از انجام ماموریت های آزمایشی در آمریكا بجز در فضاهای هوایی نظامی محدود محروم هستند، به این منطقه جذب كند.

باند پرواز ۱۲۵۰ متری فرودگاه ولز غربی قرار است به پروازهای آزمایشی هواپیمای جدید ارتش انگلیس موسوم به واچ كیپر WK۴۵۰ اختصاص یابد كه برای انجام ماموریتهای شناسایی، نظارت و هواشناسی و سایر پروژه های هدف گذاری تولید شده است.

این هواپیمای بدون سرنشین تاكنون بر روی دریای ایرلند پرواز كرده است. فضای هوایی جدید حدود ۶۴ متر به محیط داخل كشور و تا چندین جوامع روستایی ولز با جمعیت حدود ۱۰ هزار تن گسترش خواهد یافت.

این فرودگاه همچنین برای آزمایش هواپیمای بدون سرنشین ایتالیایی «فالكو» مورد استفاده قرار گرفته است..... /  خبرگزارى ايسنا

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------