عجیب‌ترین پدیده‌های آب و هواییاخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین پدیده‌های آب و هوایی

از آن‌جا که پیش‌بینی آب و هوا به طور دقیق امکانپذیر نیست، بسیاری از نوسانات ممکن است در یک آن رخ دهد. اما بعضی اوقات مسائل از چهارچوب عقل خارج می‌شوند! در این‌گزارش در مورد عجیب ترین پدیده های آب و هوایی که تاکنون ثبت شده صحبت می‌کنیم و باران خون تازه شروع کار است!

 

باران خون

می‌توان گفت که باران‌های خون در سال های مختلفی به چشم خورده‌اند، از جمله آنچه در سال ۲۰۰۱ میلادی اتفاق افتاد هنگامی که باران قرمز در ایالت کرالای هند فرو ریخت، البته نگران این پدیده آب و هوایی نباشید، دلایلی که منجر به ریزش باران شده است ناشی از دخالت خارجی یا بیگانگان فرا زمینی نبوده است، بلکه دانشمندان تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند شکوفه های جلبک قرمز مسئول ریزش باران‌های قرمز بوده‌اند.

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین پدیده‌های آب و هوایی

 

باران قورباغه، پرندگان، ماهی

در اینجا نوعی باران عجیب دیگر وجود دارد که البته نادر نیست! ‌انگار شانس انگلستان برای ریزش باران دوزیستان از سایر کشورها بیشتر است. در سال ۱۹۹۶ قورباغه ها بر فراز آسمان منطقه Llandewi ولز شروع به باریدن کردند. در سال ۱۹۹۸ در لندن و در سال ۲۰۱۰ باران قورباقه روی آرکانزاس باریدن گرفت. این پدیده بارها‌در شهرهای مختلف دنیا تکرار شده است و دانشمندان دلایل مختلفی برای وقوع آن را یافته‌اند که مهمترین آنها این است که طوفان‌ها و وزش باد شدید، حیوانات را از جای خود می‌کند و آنها را به مکانی دیگر منتقل می‌کند و بدین ترتیب مانند باران در آن مناطق سقوط می‌کنند.

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین پدیده‌های آب و هوایی

 

طوفان حشرات

یکی از بدترین کابوسهایی که ممکن است تصور کنید! طوفان حشرات یا معروف به بوگنادو bugnado ، ستونی عظیم در هوا است که از حشرات کوچک تشکیل شده و با سرعت خطرناکی حرکت می کند اما آسیب دائمی نخواهد داشت، با این‌وجود از نظر روانی روی مردم تأثیر می‌گذارد! اما یکی از پدیده های ترسناک و ناشی از عملکرد نقاط داغ روی زمین است که هوا را به صورت مارپیچی به سوی بالا سوق می‌دهد و حشرات و موجودات زنده را با خود حمل می‌كند.

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین پدیده‌های آب و هوایی

 

باران ژله

در سال ۱۹۹۴ طوفانی شهر واشنگتن را درنوردید و به جای باران معمولی، طوفان با باران ژله‌های شفاف همراه بود. این پدیده مردم را به وحشت انداخت، به ویژه پس از تحلیل یکی از این قطعه‌ها به که نشان می‌داد ژله‌ها پر از سلول هستند. یک نظریه که در آن زمان محبوبیت پیدا کرد این بود که این پدیده از طوفانی تشکیل شده است که بخش هایی از عروس دریایی را حمل می‌کند که ممکن است در طی آزمایشات ارتش در اقیانوس منفجر شده باشند و با باران به زمین باریده‌اند.

اخبار,اخبار گوناگون,عجیب‌ترین پدیده‌های آب و هوایی

 

تابناک باتو

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------