ساخت خانه‌ای شبیه کاخ سفید روی پشت‌باماخبار,اخبار گوناگون,خانه‌ای شبیه کاخ سفید روی پشت‌بام
یکی از مجلل‌ترین کاخ‌های جهان در شهر بنگلور هند قرار دارد، این کاخ کپی برابر اصل کاخ سفید است؛ با این تفاوت که روی یک آسمان‌خراش بنا شده است.

به گزارش تابناک باتو، در سال ۲۰۱۰ میلیاردر هندی (ویجی مالیا) رئیس گروه اتحادیه سازندگان آبجو، برنامه خود را برای ساخت کاخی که شبیه کاخ سفید است اعلام کرد، اما تصمیم گرفت آن را روی یک آسمان خراش لوکس در بنگلور بسازد. مردم تصور می کردند او بیش از اندازه درباره برنامه ها و رویاهایش اغراق می‌کند، ولی او اجازه نداد این حرف و حدیث‌ها مانع ساخته شدن کاخ رؤیاهایش شود!

 

با آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی قصر او کم کم روی آسمان خراش «كينگفيشر» ساخته می‌شد، اما از بخت بد مشکلات مالی گریبانگیر این میلیاردر شد و او به آمریکا فرار کرد و کاخ رؤیاهایش را پشت سرش جا گذاشت.

اخبار,اخبار گوناگون,خانه‌ای شبیه کاخ سفید روی پشت‌بام

 

این خانه در دو طبقه ۳۳ و ۳۴ برج کینگفیشر قرار دارد و مساحت آن به ۴۰ هزار متر مربع می‌رسد، پیش بینی شده بود که این خانه شامل یک انبار، یک استخر سرپوشیده، و یکی استخر در فضای باز، سالن بدنسازی، استراحتگاه، محل هواخوری و سایر امکانات و تفریحات دیگر باشد. ممکن است این خانه در این تصاویر، کامل و با امکانات فراوان به نظر برسد، اما در واقع در داخل آن تجهیزات ناقص فراوانی وجود دارد.

اخبار,اخبار گوناگون,خانه‌ای شبیه کاخ سفید روی پشت‌بام

 

(ویجی مالیا) فرزند (ویتالی مالیا) بنیانگذار گروه متخصص در ساخت و تولید مشروبات الکلی در ماه مارس ۲۰۱۶ به وام گرفتن مقادیر زیادی پول بدون پرداخت آن متهم شد، او به این اتهامات اعتراض کرد و به ایالات متحده گریخت و رویای زندگی خود را در این کاخ مجلل پشت سر جا گذاشت و در عین‌حال او به پولشویی محکوم شد، که ممکن بود  کاخ نیمه تمام او برای بازپرداخت بدهی مصادره و فروخته شود.

 

(اس اس نگاناد) مشاور حقوقی انجمن وام دهندگان به لایف‌مینت گفت: براساس قانون پول شویی، دولت در صورت مقصر بودن، اموال وی را مصادره می کند؛ اما اگر به اتهام پولشویی هم مقصر نباشد، بانک ها سعی می کنند تا وامی را که گرفته از از طریق فروش ممتلکات او، بازیابی کنند.

اخبار,اخبار گوناگون,خانه‌ای شبیه کاخ سفید روی پشت‌بام

 

یک شرکت توسعه املاک و مستغلات متعهد به ساخت و توسعه کاخ شد، اما طبق قرارداد (مالی) که با این شرکت منعقد شده بود، کاخ مطابق آنچه در تصاویر نشان داده شده، به صورت بیرونی تکمیل شد، اما قسمت داخلی مشکلات حقوقی، و ماجرای پیچیده تری داشت.

 

طبق گفته منبعی نزدیک به این شرکت، فقط نمای بیرونی کاخ ساخته شد، ساخت طرح ها و فضای داخلی به دلیل وجود یک شاکی ناشناس، به حالت تعلیق درآمد. هنوز مشخص نیست که آیا ویجی مالیا به هند باز خواهد گشت و پس از تکمیل کاخ در آن زندگی خواهد کرد یا نه، این کاخ با وجود خالی بودن، هنوز هم مورد توجه رسانه‌ها و فضای مجازی است.

 

اخبار,اخبار گوناگون,خانه‌ای شبیه کاخ سفید روی پشت‌بام

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------