زیباترین خانه‌های مخفی جهان در قلب طبیعت لبنان/ تصاویراخبار,اخبار گوناگون,زیباترین خانه‌های مخفی جهان در قلب طبیعت لبنان
بسیاری از ما در مراحل مختلف زندگی خود نیاز به تنهایی و آرامش داریم. اما گاهی پیدا کردن فضایی برای آرامش بسیار دشوار می‌شود. معماران زیادی در طول تاریخ تلاش کرده اند فضا‌هایی برای تنهایی افراد طراحی کنند. آن‌ها خانه‌هایی را در دل طبیعیت و مطابق با فضای بکر طبیعی محیط طراحی کرده اند که در کنار زیبایی، محلی امن برای دور ماندن از هیاهو محسوب می‌شوند.

به گزارش انتخاب، شاید حتی یک کلبه گلی در یک منطقه دور افتاده نیز بتواند نیاز به تنهایی را برطرف کند. اما دیدن هنرنمایی معماران و طراحان مطرح جهان خالی از لطف نیست. در این مجموعه سریالی قصد داریم در هر قسمت به یک نقطه از جهان سفر کرده و یک خانه را به شما معرفی کنیم:

اخبار,اخبار گوناگون,زیباترین خانه‌های مخفی جهان در قلب طبیعت لبنان

 

خانه موسوم به کازا بروتاله در غالب یک طرح فوق العاده زیبا از سوی معماران بیروی در لبنان معرفی شده است. این طراحی بی نظیر را می‌توان از جسورانه‌ترین طرح‌های شیشه‌ای جهان دانست.

کازا بروتاله توسط معماران OPA، به عنوان یک خانه فوق العاده فوق العاده نزدیک به سبک آینده نگر در صخره‌ای در بیروت، مشرف به اقیانوس طراحی شده است. فقط کافیست نگاهی به تصاویر این خانه خیره کننده در لبه صخره‌ای خیره کننده داشته باشید تا متوجه عمق جذابیت این خانه شوید.

 

اخبار,اخبار گوناگون,زیباترین خانه‌های مخفی جهان در قلب طبیعت لبنان

چشمگیرترین ویژگی این خانه بی نظیر احتمالاً استخر شیشه‌ای کف بام است که پرتو‌های نور را در تمام قسمت‌های خانه به هم می‌رساند. این خانه با مصالح ساده‌ای مانند چوب، شیشه و بتن ساخته شده است. این سازه به گونه‌ای طراحی شده است که محیط اسرار آمیز به نظر برسد.

 

این طرح شامل شش اتاق خواب و پارکینگ زیرزمینی برای حداکثر سه خودرو است. فضای نشیمن روشن و با طرح باز، یک میز ناهار خوری بتونی با نیمکت‌های چوبی برای ناهار خوری است. برخی معتقدند طراحی مخفیانه و غیرمعمول این خانه درست شبیه به فیلم‌های جیمز باندی است و در عین زیبایی اسرار آمیز است. ناگفته پیداست که برای اقامت در این خانه باید شجاع باشید و به هیچ وجه از ارتقاع نترسید.

 

اخبار,اخبار گوناگون,زیباترین خانه‌های مخفی جهان در قلب طبیعت لبنان
اخبار,اخبار گوناگون,زیباترین خانه‌های مخفی جهان در قلب طبیعت لبنان

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی