تغییر زبان طوطی سخنگو پس از ۴ سال گم شدنطوطی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

طوطی که پس از سال‌ها ناپدید شدن نزد صاحب انگلیسی خود بازگردانده شد، به زبان اسپانیایی سخن می‌گوید.

 

طوطی افریقایی که از خانه صاحب خود در کالیفرنیا شهر تورنس ناپدید شده بود، دوباره به همان شهر بازگشت. این طوطی به نام «نایجل» پس از سال‌ها جدایی دوباره به خانه بازگشت، اما اکنون اسپانیایی صحبت می‌کند!

 

نایجل که در سال ۲۰۱۰ از خانه اش پرواز کرد و ناپدید شد، پس از ظاهر شدن دوباره در شهر تورنس، بالاخره به صاحب خود آقای دارن چک بازگردانده شد.

 

این طوطی به محض دیدن دوباره صاحب خود، او را به شدت گاز گرفت. اما آقای چک آنقدر خوشحال بود که گفت: همه چیز درست و بر وفق مراد است.

 

پس از مدت کوتاهی آقای چک متوجه شد که لهجه انگلیسی طوطی پس از سال‌های دور از خانه، دیگر وجود ندارد و طوطی وی اسپانیایی را بسیار روان صحبت کرده و کسی به نام «لری» را صدا می زند.

 

هرچند صاحب این طوطی واقعاً نمی‌داند که طوطی فراری او این چند سال را در کجا و چگونه گذرانده است، می‌گوید من از لحظه‌ای که او را دوباره دیدم، فهمیدم که این طوطی خود خودش است.

 

نایجل را خانم جولیا پیدا کرد و متوجه شد که این طوطی با آگهی طوطی گمشده آقای دارن چک همخوانی دارد. او می گوید که طوطی بسیار خوشحال بود و هیچ چیزی جلودار خواندنش نمی‌شد، اما عجیب است که گاهی مانند سگ پارس می‌کرد.

طوطی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

 

عاقبت نایجل از طریق یک چیپ که به پای او قلاب شده بود به آقای چک بازگردانده شد.

 

خانم جولیا (یابنده طوطی) می‌گوید: وقتی با صاحب طوطی تماس گرفتم از او پرسیدم آیا پرنده اش را گم کرده است، صاحب این پرنده به دلیل این که سال‌ها از ماجرای گم شدن پرنده اش می‌گذشت، پاسخ داد نه. اما فورا گفت چرا گم کردم و با دستپاچگی گفت منظورم این است که اخیرا گم نکرده ام و از این موضوع سال‌ها می‌گذرد.

 

دارن چک میگوید: حتما نایجل این مدت طولانی را با شخصی به نام لری که اسپانیایی زبان بوده، سپری کرده است.

 

تابناک باتو

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------