خانه‌ای که از دل صخره‌های صحرایی بیرون می‌آید/ تصاویرخانه‌ای در دل صخره‌های صحرایی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
یک مفهوم مسکونی متهورانه به نام Oasis House، خانه‌ای را تصور می‌کند که از صخره‌های صحرایی برآمده و دارای یک استخر عظیم است که بر روی یک کوه بیابانی قرار دارد.

به گزارش اسکان نيوز، این سازه که توسط عمر حکیم طراحی شده، به صورت دو حجم مجزا به تصویر کشیده شده که عمدتا شامل شیشه است تا مناظر بدون مانع از وادی‌الدیش در تبوک، عربستان سعودی را حفظ کند.

 

اگر فقط تحسین مناظر این خانه مرتفع کافی نبود، حکیم یک استخر بزرگ نیز برای بخشی از آن طراحی کرد. طراح تصور می‌کند که استخر باعث تسکین زمین در بیابان می‌شود و در عین حال تضاد قابل‌توجهی با محیط اطراف ایجاد می‌کند. این در حالی است که جدا از جلوه‌ای که از دور دیده می‌شود، استخر همچنین منظره‌ای خیره‌کننده از محل زندگی اصلی ایجاد می‌کند، زیرا نور خورشید اثرات موج‌دار آب را به داخل فضا می‌اندازد.

 

تصاویر مفهومی از فضای داخلی، مناظر چشمگیری از خانه معاصر به سمت صحرا را به ما نشان می‌دهد. این‌ها شامل فضای نشیمن زیر استخر و در حجم بالای خانه می‌شود. این دو بخش متمایز از خانه از طریق یک هسته بتنی که این دو را به هم متصل می‌کند قابل دسترسی هستند. اگرچه آن‌ها ویژگی‌های جداگانه‌ای را نشان می‌دهند، اما هر دو شفافیتی را نمایش می‌دهند که حکیم برای آشنا کردن کاربران فضا با زیبایی وادی‌الدیش استفاده می‌کند.

 

خانه‌ای در دل صخره‌های صحرایی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
خانه‌ای در دل صخره‌های صحرایی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
خانه‌ای در دل صخره‌های صحرایی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------