آیا مار پیتون می‌تواند انسان را ببلعد؟!اخبار,اخبارگوناگون,مار پیتون
موارد هجوم مار‌های غول پیکر به بومیان در جنگل‌های بارانی امری غیرممکن نیست. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ میلادی و با استناد به مصاحبه با بومیان جزیره لوزون فیلیپین انجام شد، ۲۶ درصد مردان و ۲درصد زنان بالغ از حمله مار‌های غول پیکر نجات پیدا کرده اند، همینطور که شش تن در این جزیره توسط مار‌ها در بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۷۳ میلادی جان خود را از دست داده اند.

 آیا مار پیتون می‌تواند یک انسان بالغ را بکشد و ببلعد؟

بله، آن‌ها می‌تواند این کار را انجام دهند، اما چگونه!

در این‌گزارش به معروفترین ماجرای بلعیده شدن انسان توسط مار پیتون خواهیم پرداخت. در اندونزی یک مار زنی را بلعید. با وجود اینکه داستان زن اندونزیایی تا مدّت‌ها تیتر برتر روزنامه‌های دنیا شده بود، خیلی کم پیش می‌آید که پیتون انسان بالغ را ببلعد، البته این امر غیر ممکن نیست. استاد «دیوید پینینگ»، استاد زیست دانشگاه ایالت میزوری جنوبی می‌گوید چنین اتفاقی حتی در جنگل‌ها هم به ندرت رخ می‌دهد.

با وجود این، موارد هجوم مار‌های غول پیکر به بومیان در جنگل‌های بارانی امری غیرممکن نیست. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ میلادی و با استناد به مصاحبه با بومیان جزیره لوزون فیلیپین انجام شد، ۲۶ درصد مردان و ۲درصد زنان بالغ از حمله مار‌های غول پیکر نجات پیدا کرده اند، همینطور که شش تن در این جزیره توسط مار‌ها در بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۷۳ میلادی جان خود را از دست داده اند.

اخبار,اخبارگوناگون,مار پیتون


بنا بر این ‌گزارش، یک زن اندونزیایی به نام «وا تیبا» ۵۴ ساله در یک شب تابستانی برای سرکشیدن به باغچه سبزیجات خود در یک منطقه سبز کوهستانی پر از مار خارج می‌شود و یک مار پیتون هفت متری در زمین ذرت او را غافلگیر می‌کند. روز بعد خانواده‌اش در جستجوی او برمی‌آیند و ماری با شکم متورم را می‌یابند. پس از کشتن و شکافتن شکم مار، تمام جسد زن را درون آن پیدا می‌کنند.

یکی از شاهدان می‌گوید اگر خانواده چند ساعت دیرتر مار را پیدا می‌کردند، مار همه وجود زن حتی استخوان هایش را هضم و فقط لباس هایش را دفع می‌کرد، زیرا مار‌ها دستگاه هاضمه منحصر به فردی دارند که می‌تواند تقریباً همه چیز را هضم کند.

 

اخبار,اخبارگوناگون,مار پیتون


یک بیولوژیست از دانشگاه لویزیانا می‌گوید پیتون‌ها می‌توانند همه شکار‌ها را به آسانی ببلعند. حیوانات مورد علاقه مارها، جوندگان و آهوان هستند، اما انسان شکار محبوب آن‌ها نیست، زیرا مربع بودن شانه انسان، باز کردن فک مار و بلعیدن او توسط مار‌ها را با سختی مواجه می‌کند.

مار‌ها شکار‌های کوچک را ترجیح می‌دهند، اما اگر طول آن‌ها بیش از شش متر باشد، به ساکنان جنگل و جگن هجوم می‌برند و آنان را می‌بلعند.

 

اخبار,اخبارگوناگون,مار پیتون
 
تابناک باتو
 
 
مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------