پیشنهادی برای بازی که نمی‌توانید بی‌خیالش شوید!اتاق فرار,رزرو اتاق فرار

رزرو اتاق فرار

 

«در هر انسان با هر سن و سالی، کودکی پنهان شده است که می‌خواهد بازی کند.» شاید کمتر کسی بتواند این جملۀ معروف فردریش نیچه را انکار کند. بدون شک همۀ ما عاشق بازی‌کردن هستیم و مخصوصاً نمی‌توانیم بی‌خیال هیجان و آدرنالین ناشی از بازی‌های "گروهی" شویم. خب، حالا گیریم که ما تصمیم به بازی‌کردن گرفتیم! کدام بازی هم می‌تواند سرگرم‌کننده و جذاب باشد، هم ما را برای یک ساعت هم که شده، از این دنیای شلوغ دیجیتالی خلاص کند؟!

 

اتاق فرار؛ تجربه‌ای هیجان‌انگیز در دنیای واقعی!

محبوبیت بازی اتاق فرار در سال‌های اخیر به‌شدت افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود به این زودی‌ها این روند استقبال کمتر نشود. اتاق فرار یا همان اسکیپ روم، یک بازی گروهی در سبک ماجراجویی است که با خلق تجربه‌ای واقعی و عملی، محیطی همه‌جانبه را ایجاد می‌کند که همۀ افراد با هر سلیقه‌ای می‌توانند از آن لذت ببرند. 

 

در این بازی گروه‌های 3 تا 10 نفره، باید مأموریتی مشخص را در مدت‌زمان حدوداً یک ساعت به پایان برسانند و در نهایت از اتاق فرار کنند. این مأموریت، قرار است با همکاری مؤثر اعضای گروه و گذشتن از چالش‌ها و حل معماهای مختلف اتفاق بیفتد. 

 

یک اتاق فرار ممکن است بسته به برند بازی، از یک اتاق بزرگ تشکیل شده باشد یا شامل چندین اتاق تودرتو باشد. اما یک سؤال، چرا می‌گوییم اتاق فرار با دیگر بازی‌های گروهی متفاوت است و در اغلب موارد، پیشنهاد بهتری است؟!

 

یک بازی برای همه‌ی گروه‌ها و همه‌ی سلیقه‌ها!

هرکدام از اتاق‌های فرار، ژانرها و تم‌های منحصربه‌فردی دارند که گروه‌ها می‌توانند باتوجه‌به سلیقۀ اعضا و حس و حالی که دارند، یکی از این ژانرها را انتخاب کنند و بازی کنند. ترسناک، اکشن، درام، دلهره‌آور، تاریخی، جنگی، فانتزی، هیجانی و جنایی ژانرهای اصلی اتاق‌های فرار هستند. 

 

هر بازی باتوجه‌به ژانری که دارد، سناریو و داستان مشخصی هم دارد که شما با مطالعۀ توضیحات بازی در سایت اسکیپ زوم، می‌توانید باتوجه‌به سلیقۀ اعضای گروه، سناریوی موردنظر خودتان را انتخاب کنید. همان‌طور که می‌بینید، برخلاف بازی‌های گروهی فیزیکی و دیجیتالی دیگر، در این بازی هیچ چیزی به شما تحمیل نمی‌شود. این سلیقه و انتخاب شماست که حرف اول را می‌‌زند.

 

اگر دوست دارید هیجان را در یک بازی نسبتاً آرام با کمی دلهره تجربه کنید، می‌توانید سراغ بازی‌های درام یا دلهره‌آور بروید که به کشف راز یک جنایت مرموز ختم می‌شوند. یا مأموریت‌هایی که باید جهان را از یک موقعیت تهدیدآمیز نجات دهید یا با یافتن یک شیء گم شده، ماجرایی را ختم به خیر کنید.

 

اما اگر دوست دارید واقعاً بترسید و به دنبال حجم بالایی از آدرنالین هستید، اتاق فرار ترسناک پیشنهاد خوبی برای شماست. به‌عنوان‌مثال، گروه شما به یک بیمارستان روانی مخوف وارد می‌شود و باید دوست خبرنگارتان که سال‌هاست در این بیمارستان گرفتار شده را نجات دهد. یا ممکن است به آزمایشگاه یک دانشمند دیوانه بروید که حالا طعمۀ زامبی‌ها شده است. 

باز هم می‌گوییم، این شما هستید که باید لیست بازی‌ها را در سایت اسکیپ زوم بالا و پایین کنید و تصمیم بگیرید قرار است به کدام بازی بروید!

 

رزرو اتاق‌ فرار در کرج

با استفاده از لینک رزرو اتاق فرار کرج می‌توانید وارد سایت اسکیپ زوم شوید و با توجه به ایده‌آل‌های خود، بازی مناسب را در شهر کرج انتخاب کنید. علاوه بر ژانر، سطح دشواری و سناریو، بهتر است حتماً به دسترسی مکانی به اتاق توجه کنید. معیارهایی مانند دسترسی به خطوط حمل‌ونقل عمومی یا داشتن پارکینگ برای اغلب بازیکن‌ها اهمیت بالایی دارد.  

 

بدون کار تیمی نمی‌توانید فرار کنید!

اتاق‌های فرار به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون کار گروهی و داشتن روحیۀ کار تیمی، احتمال موفقیت شما بسیار کم خواهد بود. نباید انتظار داشته باشید بعد از ورود به بازی که در عرض چند دقیقه معماها را حل کنید و خارج شوید. با انواع مختلفی از معما و چالشی که در بازی وجود دارد، اینجا همه چیز برای استفاده از مهارت‌های منحصر‌به‌فرد هر یک از اعضای گروه آماده است. البته بدیهی است که این مهارت‌ها بدون برقراری ارتباط مؤثر و صحبت‌کردن به معنای واقعی کلمه، راهگشا نخواهند بود.

 

هنگام تلاش برای پیشروی در مسیر سناریو، نباید مدت زیادی پشت یک معما یا چالش خاص گرفتار شوید. در عوض، همۀ اعضا باید به‌خوبی همه‌جای اتاق را بگردند و با دیدگاهی مختص خود به مسئله نگاه کنند. این رویکرد باعث می‌شود چیزی از قلم نیفتد. 

 

اینجا نباید از بیان ایده‌ها و نظرات خود خجالت بکشید. اسکیپ روم همان جایی است که باید یاد بگیرید در یک گروه، اگر حرفی برای گفتن دارید، به‌خوبی صحبت کنید و اثرگذار باشید. همین موضوع باعث می‌شود همۀ افراد با هر سطح تحصیلات یا با هر سنی، در بازی احساس مفید بودن کنند و اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کنند.

 

اتاق فرار,رزرو اتاق فرار

مزایای اتاق فرار

 

توانایی و ظرفیت ذهن خود را بالا ببرید!

از آنجا که بازی اتاق فرار در یک محیط فیزیکی و واقعی انجام می‌شود، به‌اصطلاح یک تجربۀ "همه‌جانبه" است که همۀ حواس ذهنی و بدنی ما را درگیر می‌کند. زیباترین قسمت بازی این است که شما در مرکز عمل قرار می‌گیرید. می‌توانید صداها، عطرها و صداها را تجربه کنید و همه چیز را در جهان سناریو لمس کنید!

 

درست مانند تلاش اجداد ما برای بقا در دوران انسان‌های اولیه، تیم بازی باید برای حل چالش‌ها، گذشتن از موانع فیزیکی و همچنین معماهای ذهنی، تمام تلاش خود را بکند تا به هدف مأموریت خود برسد. شما برای خروج از این مکان ناآشنا، میل به غریزۀ بقا دارید و این تمایل عمیق و تاریخی، حس هیجان منحصربه‌فردی به شما تزریق می‌کند.

 

اگرچه اتفاقاتی که در این بازی رخ می‌دهند و تهدیدهایی که وجود دارد، کاملاً حقیقی نیستند؛ اما مغز ما به طور ارادی در این بازی فریب می‌خورد و ما تجربۀ غوطه‌وری شگفت‌انگیزی را تجربه می‌کنیم. ازاین‌رو تجربیاتی که طی این بازی کسب می‌شوند، تجربیات شناختی فوق‌العاده‌ای هستند که بدون شک در زندگی عادی خبری از آن‌ها نخواهد بود. 

اغلب اتاق‌های فرار سناریوهایی دارند که از نظر آموزشی غنی هستند و اعضای گروه را شادتر، باهوش‌تر و راضی‌تر می‌کنند. چالش‌ها و پازل‌های بازی می‌توانند با زبان‌ها، نمادها یا کدهای مختلف همراه باشند و علاوه بر توانایی استنباط لحظه‌ای، نیازمند استفاده از حافظه نیز باشند. 

 

این تمرین‌هایی که به طور ناخودآگاه طی "بازی" انجام می‌شود، به طور قابل‌توجهی ظرفیت حافظه و ذهن شما را افزایش می‌دهند و شما را قادر می‌سازند تجربیات ذهنی قدرتمندی کسب کنید. تجربیاتی که مطمئناً در زندگی روزمره خبری از آن‌ها نخواهد بود!

 

رزرو اتاق فرار در اصفهان

برای رزرو اتاق فرار اصفهان و تجربۀ اوقاتی پر از هیجان و سرگرمی، هم‌وطنان اصفهانی و یا افرادی که برای مسافرت به این شهر رفته‌اند، می‌توانند به گزینه‌هایی که در سایت اسکیپ زوم لیست شده‌اند مراجعه کنند. سپس با مطالعۀ توضیحات هر اتاق، بازی موردعلاقۀ خود را انتخاب کنند. همیشه قبل از رزرو اتاق فرار، قسمت نظرات و بررسی اتاق را هم در سایت و هم در صفحۀ اجتماعی بازی بررسی کنید تا با فیدبک‌ها و بازخوردهای مردم آشنا شوید.  

 

اگر این روزها احساس شادی و رضایت را کم دارید ...

حل معماهای اتاق فرار و گذشتن از چالش‌ها، رضایت و شادی بی‌نظیری در تیم شما به وجود می‌آورد. وقتی در آن هیجان و گیرودار نفس‌گیر بازی، چالشی را به پایان می‌رسانید، به نظر یک دستاورد بزرگ است. حال زمانی که این احساس موفقیت در قالب یک گروه پیاده می‌شود، چندین برابر خواهد شد. 

 

زمانی که اتاق فرار را ترک می‌کنید، می‌دانید که برای رهایی از چالش‌های زندگی واقعی نیز باید خارج از چارچوب فکر کنید و روی شانس حساب کمتری باز کنید. با کاربرد تفکر انتقادی آشنا شده‌اید و مهارت‌های تحلیلی بهتری دارید. حتی اتاق فرار با چالش‌های فیزیکی و بدنی‌ای که دارد، میزان توصیه‌شدة ورزش در روز را نیز برای شما فراهم می‌کند. این یعنی راهی عالی برای تمرین مغز، قلب و ماهیچه‌های شما!

 

در کنار این موارد، شما تا چند روز آینده به زمان‌های سخت و طاقت‌فرسای بازی فکر خواهید کرد و با یادآوری لحظات شادی که با افراد گروه خود داشته‌اید، ناخودآگاه لبخند می‌زنید. یکی از مزایای اسکیپ روم نسبت به دیگر بازی‌های گروهی همین است. خاطراتی می‌سازید که هرگز فراموش نخواهید کرد. زمانی فراموش‌نشدنی، در کنار افرادی فراموش‌نشدنی ...

 

اتاق فرار,رزرو اتاق فرار

اتاق فرار

 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در دوران فاصله‌ها ...

همه‌گیری ویروس کرونا و دیجیتالی شدن زندگی ما، باعث شده است خیلی از ما توانایی‌های ارتباطی خود را از دست بدهیم و نوعی احساس ایزوله شدن داشته باشیم. اگر به فکر این هستید که کمی برون‌گراتر شوید و مهارت‌های ارتباطی خود را بهتر کنید، اتاق فرار پیشنهادی بسیار عالی است.

 

اساساً وقتی گروهی از مردم گرد هم می‌آیند تا مشکلی را حل کنند، ارتباط مؤثر کلید موفقیت است. در این راستا، اتاق فرار فرصتی برای گروهی از دوستان یا همکاران است که از خانۀ تنهایی‌های خود خارج شوند و همدیگر را در دل چالش‌های متنوع کشف کنند. 

 

از آنجا که اتاق فرار زمان محدودی دارد و برای حل هریک از معماها نیز زمان خاصی در اختیار دارید، مجبور هستید ارتباط برقرار کنید و از نظرات همدیگر استفاده کنید. این اجبار، موتور محرکه‌ای برای گفتگو و ارتباط مؤثر میان اعضای گروه است. 

 

البته اغلب اوقات، این حس اجبار به طور طبیعی ظاهر می‌شود و می‌تواند ارتباط را به یک امر بسیار آسان‌تر تبدیل کند. یعنی این‌طور نیست که افراد از این حس اجبار اذیت شوند. درهرحال، اجتماعی بودن و به اشتراک گذاشتن ایده‌ها، طبیعت انسان است و نباید از آن فاصله گرفت. چقدر خوب است که این حس ارتباط را در کنار یکی از طبیعی‌ترین و ریشه‌دارترین حس‌های بشری تجربه کنید: فرار!

 

رزرو اتاق فرار در شیراز

برای ساکنین عزیز شهر شیراز و به طور کل عزیزانی که قصد رزرو  اتاق فرار شیراز  را دارند، سایت اسکیپ زوم مجموعۀ کاملی از پیشنهادات را گردآوری کرده است. در هنگام رزرو اسکیپ روم، بهتر است اتاقی را انتخاب کنید که با توانایی و تجربۀ گروه شما مطابقت داشته باشد. 

 

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم با مزایای اتاق فرار نسبت به دیگر بازی‌های گروهی آشنا شویم و دلیل محبوبیت روزافزون آن را بدانیم. دیدیم که این بازی باعث بهبود مهارت‌های ارتباطی، توانایی کار گروهی و مهارت حل مسئله می‌شود و بدون شک رابطۀ شما را با سایر بازیکنان بهتر می‌کند. خب! چه برنامه‌ای برای آخر هفتۀ خود دارید؟ پیشنهاد ما این است که از طریق سایت اسکیپ زوم بازی موردنظر خود را انتخاب کنید و به همراه دوستان، همکاران یا اعضای خانوادۀ خود لحظاتی شاد و مفرح را تجربه کنید!

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------