مقاله بخوانید و زبان بیاموزید!زبان بیاموزید,با خواندن مقاله زبان بیاموزید,وب‌سایت فری‌پیپر

یادگیری زبان انگلیسی

 

امروزه اولین و مهم‌ترین زبان ارتباطی در دنیا زبان انگلیسی است. یادگیری زبان انگلیسی به‌عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین زبان‌های دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این اهمیت برای دانش‌آموزان و دانشجویان دوچندان است. یادگیری زبان دوم به غیر زبان مادری می‌تواند نقش موثری در پیشرفت زندگی فردی و اجتماعی و کسب‌و‌کار داشته باشد.

 

راه‌های زیادی برای یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی وجود دارد، از جمله این موارد می‌توان به خواندن روزنامه، کتاب‌ها و مقالات در زمینه‌ی مورد علاقه‌تان اشاره کرد.

 

برای جستجو و دانلود مقالات روز دنیا می‌توانید از وب‌سایت فری‌پیپر استفاده کنید. به این صورت که کلمات کلیدی و یا بخشی از یک مقاله را در کادر جستجو وارد کنید تا مقالات مرتبط را نمایش دهد و یا با داشتن شناسه DOI مقاله مد نظرتان به سادگی اقدام به دانلود آن کنید. از طرفی می‌توانید از مقالات و کتاب‌های ترجمه‌شده‌ این سایت نیز برای مطالعه استفاده کنید.

 

در قدم های ابتدایی و در صورت عدم تسلط کافی به زبان انگلیسی و تمایل به داشتن ترجمه مقاله مورد مطالعه‌تان برای فهم بهتر معانی و مقایسه با ترجمه مد نظر خودتان می‌توانید از امکان سفارش ترجمه تخصصی در این سایت بهره بگیرید و کار ترجمه را به مترجمان حرفه‌ای بسپارید.

در ادامه می‌خواهیم به مزایای مطالعه اشاره کرده و تاثیر این مورد را بر افزایش مهارت زبان انگلیسی نیز بررسی کنیم.

 

بهبود روان‌خوانی متون

اگر برای بهبود درک خود و یادگیری زبان مطالعه می‌کنید، باید متمرکز باشید. به این معنا که زمان خاصی را برای این مطالعه در نظر بگیرید. تعیین کردن زمان برای مطالعه به شما این امکان را می‌دهد که بدون وقفه و به خوبی تمرکز کنید. در این زمان محیط اطرافتان باید آرام باشد و از پرت شدن حواستان خودداری کنید.

 

تمام وسایل الکترونیکی خود را در حالت بی‌صدا قرار دهید (یا آن‌ها را خاموش کنید) و کنار بگذارید. باید سعی کنید هر روز حداقل ۳۰ دقیقه را صرف مطالعه متمرکز کنید. با این روش می‌توانید مهارت‌ خواندن زبان انگلیسی را به طور جدی و موفقیت آمیز بهبود بخشید. هر چه بیشتر بخوانید، بیشتر پیشرفت خواهید کرد.

 

افزایش دانش

خواندن در وهله اول دانش و اطلاعات ما را در هر حوزه بالا می‌برد. هر چیزی که می‌خوانید شما را سرشار از اطلاعات جدیدی می‌کند که هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است به کارتان بیاید. هرچه دانش بیشتری داشته باشید، برای مقابله با هر چالشی که با آن روبرو خواهید شد، مجهز‌تر خواهید بود.

 

به‌علاوه، نکته قابل تامل دیگر این است که اگر زمانی در شرایط سختی قرار گرفتید، به یاد داشته باشید که اگرچه ممکن است همه چیزهای دیگر از جمله شغل، دارایی، پول و حتی سلامتی خود را از دست دهید، اما هرگز نمی‌توان علم و دانشتان را از شما گرفت.

 

به این منظور می‌توانید از ابزار ترجمیار برای ترجمه صحیح مقالات وکتاب‌هایی که به صورت فایل پی‌دی‌اف هستند کمک بگیرید. به این ترتیب می‌توانید از صحت ترجمه‌ی انجام شده توسط خودتان مطمئن شوید و ترجمه‌ی آن را معیار مناسبی قرار داده تا در یادگیری زبان انگلیسی کارآمد باشد. از طرفی این ابزار سرعت مطالعه‌ و درک متون را بالا می‌برد. به این صورت که فایل را بارگذاری کرده و چند لحظه صبر می‌کنید تا ترجمه برایتان نمایش داده شود.

 

ترجمیار حاوی محیط شبیه‌ساز ورد مایکروسافت آفیس است و کاربران به راحتی می‌توانند ترجمه خود را در آن به شکل ورد یا پی‌دی‌اف ذخیره کنند و در نهایت ترجمه‌ای روان و سلیس داشته باشند. این ابزار در ترجمه مقالات علمی و تخصصی بسیار قدرتمند ظاهر شده‌ است. همچنین در صورت تمایل برای خواندن سریع چندین مقاله به همراه ترجمه متن آن‌ها در گوشی می‌توانید از مقاله‌خوان ترجمیار کمک بگیرید.

 

اولین و مهم‌ترین زبان ارتباطی در دنیا زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی,دانلود مقالات روز دنیا از وب‌سایت فری‌پیپر

افزایش دانش زبان با مطالعه

 

گسترش دایره واژگان

این با موضوع بالا همخوانی دارد.

هرچه بیشتر بخوانید، کلمات بیشتری در معرض دیدتان قرار می‌گیرد و به دایره لغات روزمره شما راه پیدا می‌کنند.

 

افرادی که مطالعه بیشتری دارند، به نسبت کسانی که دایره لغات کمتری دارند و از ادبیات، پیشرفت‌های علمی و رویدادهای جهانی بی‌اطلاع هستند، بهتر صحبت می‌کنند، اعتماد به‌نفس بیشتری دارند، از موضوعات مختلف آگاه هستند و در شغل خود سریع‌تر ترفیع می‌گیرند.

 

خواندن کتاب و مقالات برای یادگیری زبان‌های جدید نیز حیاتی است، زیرا افراد غیر بومی با کلماتی که در متن استفاده شده آشنا می‌شوند، که باعث روان‌تر شدن گفتار و نوشتار آن‌ها می‌گردد.

 

زمانی که در مقالات یا کتاب‌ها و متونی که مطالعه می‌کنید با کلمات جدیدی روبرو می‌شوید و قادر به تشخیص دقیق معنی کلمه نیستید، می‌توانید به کمک موتور ترجمه ترگمان، معنای کلمات و مترادف‌های مختلف را برای درک بهتر مفهوم متن پیدا کنید. از این وب‌سایت می‌توانید به صورت کاملا رایگان در گوشی، تبلت، لپ‌تاپ و دسکتاپ بهره بگیرید.

 

بهبود مهارت های نوشتاری

این مسئله با افزایش دایره لغات شما همراه است. مطالعه‌ی آثار منتشرشده‌ای که به خوبی نوشته شده، تاثیر قابل‌توجهی بر نوشتار خود فرد دارد، زیرا مشاهده ریتم و آهنگ متن، روان بودن و سبک‌های نوشتاری نویسندگان دیگر همواره بر کار شما تأثیر می‌گذارد.

 

همانطور که نوازندگان بر یکدیگر تاثیر می‌گذارند و نقاشان از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که توسط استادان قبلی ایجاد شده است، نویسندگان نیز یاد می‌گیرند که چگونه با خواندن آثار دیگران نثر بنویسند. از طرفی، با خواندن متون انگلیسی، تسلط بیشتری بر ساختار جملات پیدا خواهید کرد که در مهارت نوشتن به شما کمک خواهد کرد. 

 

بهبود و افزایش تمرکز 

امروزه در دنیای اینترنت در بازه زمانی ۵ دقیقه‌ای، یک فرد زمان خود را بین کار کردن بر روی یک پروژه، چک کردن ایمیل، چت کردن همزمان با چند نفر، تعامل با همکاران و چک کردن گوشی خود تقسیم می‌کند. این نوع رفتار باعث افزایش سطح استرس و کاهش بهره‌وری می‌شود.

 

وقتی کتاب یا مقالات و حتی روزنامه‌ای را می‌خوانید، تمام توجه شما معطوف متن می‌گردد و می‌توانید خود را در جزئیات ظریفی که شما را جذب می‌کند غرق کنید.

 

سعی کنید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از شروع کارتان مطالعه کنید (مثلاً هنگام رفتن به محل کار، اگر از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی استفاده می‌کنید)، پس از اینکه به دفتر می‌رسید از اینکه چقدر تمرکزتان بیشتر شده است شگفت‌زده خواهید شد.

 

بهبود روان‌خوانی متون,یادگیری زبان,بهبود یادگیری زبان

آموزش زبان انگلیسی

 

توسعه تفکر انتقادی

مطالعه‌ی زیاد به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا با ایده‌ها و راه‌های متفاوتی برای درک جهان مواجه شوند، و آن‌ها را وادار به فکر کردن درباره اعتقادات خود می‌کند. مهارت‌ تفکر انتقادی نیز از جمله مهارت‌های بسیار ارزشمند در محیط کار به شمار می‌آید و باعث کمتر تجربه کردن رویدادهای منفی در زندگی می‌شود.

 

افزایش سلامت ذهنی و عاطفی

مطالعه می‌تواند سلامت ذهنی و عاطفی را افزایش دهد. اثر درمانی خواندن و مطالعه به کتاب درمانی معروف است که از دو کلمه یونانی biblion به معنی کتاب و therapeia به معنی شفا گرفته شده است. این اصطلاح اولین بار در سال ۱۹۱۴ توسط وزیر و نویسنده آمریکایی ساموئل کروترز استفاده شد که کتاب درمانی را به عنوان "فرآیندی توصیف کرد که در آن ادبیات خاص، چه داستانی و چه غیرداستانی، به عنوان دارو برای انواع بیماری‌ها تجویز می‌شد."

 

اخیراً، تحقیقات فواید خواندن برای سلامتی را ثابت کرده است که عبارتند از:

 

کاهش استرس – بر اساس تحقیقاتی که انجام شد، مطالعه می‌تواند استرس را تا ۶۸ درصد کاهش دهد. آن‌ها دریافتند که خواندن آرامش‌بخش‌تر از گوش دادن به موسیقی، پیاده‌روی یا نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه است. در طی تحقیقات به این نتیجه رسیدند که دکتر دیوید لوئیس، متخصص اعصاب و روان، می‌گوید: «غرق شدن در یک کتاب نهایت آرامش است... این چیزی بیش از یک حواس‌پرتی صرف، بلکه درگیر کردن فعال قوه‌ی تخیل است، زیرا کلمات چاپ‌شده روی صفحه، خلاقیت شما را تحریک می‌کنند.

 

مدیریت افسردگی - طی مرور بر مطالعاتی که در سال ۲۰۱۷ به بررسی کتاب‌درمانی و افسردگی می‌پردازد، نتیجه اینطور بیان شد که «به نظر می‌رسد در کاهش علائم افسردگی بزرگسالان در درازمدت مؤثر است و یک درمان سریع و مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهد که می‌تواند مصرف داروهای بیشتر را کاهش دهد». مقاله‌ای در سال ۲۰۱۳ که اثربخشی کتاب‌درمانی را در ۹۶ بزرگسال مبتلا به افسردگی بررسی می‌کرد، نشان داد که کتاب‌درمانی منجر به بهبود‌ آمار قابل‌توجهی در علائم افسردگی و شناخت می‌شود.

 

کاهش ضعف حافظه - یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ با تقریباً ۳۰۰ شرکت‌کننده نشان داد افرادی که در طول زندگی خود به فعالیت‌های شناختی بیشتری (مانند مطالعه) می‌پرداختند، نسبت به افرادی که این کار را نمی‌کردند، دیرتر دچار کاهش قدرت و عملکرد مغز و ابتلا به آلزایمر می‌شدند. وقتی متنی را می‌خوانید، باید مجموعه‌ای از مطالب و جزئیات ظریف آن‌ها را به‌خاطر بسپارید. مطالعه هر متن جدید سیناپس‌های (مسیرهای مغزی) جدیدی ایجاد و سیناپس‌های موجود را تقویت کرده که به یادآوری حافظه کوتاه مدت و همچنین تثبیت خلق و خو کمک می‌کند.

 

کلام آخر

زبان انگلیسی این روزها از اعتبار و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همه ما در پی پیدا کردن راه‌هایی برای بهبود آن هستیم. مطالعه یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و در عین حال مفیدترین روش‌ها برای محقق ساختن این هدف می‌باشد. از جمله بهترین منابع مطالعه نیز می‌توان به مقالات اشاره کرد زیرا زبان مقاله معمولاً ساده و قابل فهم است، عنوان آن محتوای خود را فاش می‌سازد و در هر حال از طراوت و تازگی بیشتری نسبت به کتاب برخوردار است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------