چرا می‌گویند سقف کشسان؟ همه چیز درباره سقف کشسانسقف کشسان,سقف کششی

سقف کشسان چیست

 

آیا از جذابیت‌های سقف کشسان در دکوراسیون خبر دارید؟ از چگونگی نصب سقف کشان چطور؟! متریالهای جدید و جالب توجه، همواره زیبایی و حس خاصی به دکور هر فضا می‌بخشند و از همین رو، اگر می‌خواهید تغییر منحصربه‌فردی در سقف خانه و هر محیط دیگری ایجاد کنید، پیشنهاد ویژه‌ای برای شما داریم! روش‌های زیادی برای جلوه دادن به سقف فضاهای مختلف داخلی وجود دارد، اما باید بدانید که قابلیت های سقف کشسان بسیار زیاد است و درواقع سقف کشسان یکی از پرکاربردترین و پراستقبال‌ترین روش‌های اجرایی است که ترکیب حسی بسیار ویژه‌ای به ساختمان‌تان خواهد بخشید.

 

برخلاف تفکرات رایج، خوب است بدانید که این تکنولوژی را می‌توان بر روی دیوار هم اجرا کرد و از زیبایی فوق‌العاده آن لذت برد.

 

این مدل پوشش به عنوان دیوار پوش یا پوششی بر روی جداره‌ها و سطوح، در اشکال مختلف ساده یا سه بعدی به کار می‌رود و برای زیبایی بیشتر، حتی به صورت معلق نیز اجرا می‌شود.

 

چرا می‌گویند سقف کشسان ؟

معمولاً جنس کشی را به پارچه نسبت می‌دهند و از همین رو باید گفت که سقف کشسان هم از نوعی پارچه pvc با قابلیت انعطاف پذیری بالا، مقاوم و در حقیقت کشسان ساخته شده است. بنابراین خاصیت کشسانی این مدل سقف، دلیلی بر نام معروف آن شده است.

 

حال دلیل کشسانی سقف کشسان چیست و نحوه‌ی کار با آن به چه شکل است؟ بخاطر کشسان بودن این سقف، نصاب‌ها برای فرم‌دهی و صاف نصب کردن سقف، راحت‌تر عمل می‌کنند. این امر توسط دستگاه‌های گرمازایی انجام می‌شود که از فاصله یک الی دو متری به پارچه مخصوص حرارت می‌دهند و از دو سمت پارچه کش داده می‌شود. به همین دلیل، این سقف به عنوان سقف کششی یا سقف کشسان شناخته شده است.

 

با مزایا و مزیت سقف کشسان آشنا شوید.

مزایا و مزیت سقف کشسان چیست؟؟ خوب است با مزایا و مزیت سقف کشسان آشنا شوید تا از جلوه‌های زیبایی که می‌توانید بعد از نصب در دکوراسیون فضا مشاهده ‌کنید، با خبر شوید.

 

• اجرا در طرح و رنگ‌های متنوع

• ساخت در اندازه‌ها و اشکال مختلف هندسی

• نصب بسیار راحت و سریع و بدون دغدغه

• مقاومت در شرایط دمایی مختلف

• مقاومت در برابر رطوبت

• عدم جذب گرد و غبار

• انعطاف‌پذیری بسیار بالا در برابر ضربه‌های ناگهانی

• نصب بسیار ساده و امکان انتقال به مکانی دیگر

• عدم انقباض انبساط و پارگی

• قابل شستشو

• دکوراتیو

• قابل استفاده برای محیط‌های استریل شده و تمیز مانند اتاق عمل و آزمایشگاه‌ها

 

قابلیت‌های سقف کشسان در زیبایی دکوراسیون

برای خلق یک دکوراسیون زیبا، با دانستن قابلیت‌های سقف کشسان، می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید و بدانید که بهتر است از سقف کشسان در کجا و به چه شکل استفاده کنید.

 

نورپردازی در سقف کشسان جذابیت این کار را چند برابر می‌کند :

یکی از کارهایی که جذابیت سقف کششی را بیشتر می‌کند، نورپردازی است. فرض کنید، یک منظره زیبایی را با نورپردازی مشاهده کنید. مطمئنا بیشتر متوجه جلوه و زیبایی کار هنری می‌شوید. نورپردازی در سقف کششی هم به همین منظور است. با این تفاوت که به جای تاباندن نور از کناره‌های سقف، نور از پشت سقف به منظره و طرح انتخابی می‌تابد. این کار باعث زیبایی بیشتر کار  و تابیدن نور یکدست و طبیعی در فضا می‌شود.

 

سقف کشسان,سقف کششی

سقف کشسان

 

نگران عبور نور از صفحه  نباشید. این سقف به خاطر خاصیت کشی و پارچه‌ای خود مانند یک پنجره عمل می‌کند و نور طبیعی در داخل فضا ایجاد که جلوه فضا را بسیار رمانتیک و دیدنی می‌کند.

 

قابلیت استفاده از انواع پوشش‌ها برای این مدل سقف:

پوشش‌های مختلفی برای اجرای سقف کشسان وجود دارد که معمولا در چند دسته‌بندی قرار می‌گیرند. براق، مات، نورگذر، ساتین و پارچه‌ای. هر کدام از این مدل‌ها دارای ویژگی‌ها مختلفی هستند و به نوع خاصی نور را از خود عبور می‌دهند.

 

سقف کشسان براق: این مدل سقف به نام براق شفاف نیز شناخته می‌شود و نسبت به مدل‌های دیگر بیشترین میزان نور را از خود عبور می‌دهد.

 

سقف کشسان مات: این مدل نسبت به مدل براق نور کمتری از خود عبور می‌دهد. اما این کار کاملا یکنواخت انجام می‌دهد.

 

سقف کشسان نورگذر: این مدل ظاهری کاملا شفاف دارد و نور بسیار شفاف از خود عبور می‌دهد.

 

سقف کشسان پارچه‌ای: این مدل جز گران‌‌قیمت‌ترین نوع سقف‌های کششی با ظاهر آن بین مدل مات و براق است و نور تقریبی از خود عبور می‌دهد و برای استفاده بسیار مناسب است.

 

ظرافت و زیبایی که مدل پارچه‌ای دارد، در ساختمان‌های شیک و مدرن بسیار دیده می‌شود.

 

امکان چاپ باکیفیت‌ترین عکس روی سقف:

یکی از قابلیت‌های سقف کشسان امکان چاپ با کیفیت‌ترین عکس‌ها و منظره است تا شما هر منظره و طرحی دوست دارید؛ بر روی سقف اجرا کنید. همچنین این امکان برای شما فراهم است که متناسب با فضای محیط بهترین طرح را انتخاب و هماهنگی خاصی در فضا ایجاد کنید.

 

در واقع، با اجرا هر طرحی بر روی سقف به آسانی تغییر خیره‌کننده‌ای در فضا ایجاد می‌کنید. به شما قول می‌دهیم، اگر مناسب‌ترین طرح را بگزینید، بی‌شک هر فردی که وارد فضا شود، مجذوب آرامش محیط و دکور سقف خواهد شد.

 

نصب آسان سقف کشسان:

مطمئنا پیش خود فکر می‌کنید که نحوه نصب سقف کشسان چگونه است؟؟؟ چه دردسرهایی برای اجرای و نصب سقف کشسان وجود دارد؟؟ اول از همه باید بگوییم، یکی از قابلیت‌های سقف کشسان، نصب در ابعاد و اندازه‌های مختلف است.

 

این مزیت موجب می‌شود شما برای هر دیوار و سقف، سقف کششی را نصب کنید. ابتدا برای نصب سقف کشسان ریل‌هایی در کنار محیط سازه قرار می‌گیرد. سپس توسط گیره‌های نگهدارنده مخصوص پارچه به ریل وصل می‌شود. تمام مدل‌های سقف کششی به همین صورت بر روی دیوار یا سقف نصب می‌شود. اما برای اجرای طرح‌های سه بعدی نیاز به نگهدارنده‌های متفاوتی است.

 

سقف‌های کششی کاملا ایمن و ضدحریق هستند:

پارچه‌هایی که برای انواع سقف‌های کشسان استفاده می‌شود، خاصیت ضد حریق دارد و کاملا ایمن هستند؛ تنها متریال به کار رفته در آن‌ها فرق می‌کند.

 

سقف کششس را می‌توان برای انواع فضاهای تجاری، صنعتی، نمایشگاهی، مسکونی به کار برد. به خاطر همین ویژگی، استقبال زیادی از پوشش‌های کششی شده است. بی‌شک آینده این نوع تکنولوژی بسیار جذاب و خلاقانه خواهد بود.

 

پنهان‌سازی هر نوع تاسیسات در پشت سقف کشسان :

هر نوع تاسیساتی که بر روی دیوار یا سقف باشد؛ به راحتی با سقف کشسان پوشانده می‌شود و مشکلی بابت تعمیر سقف و دیوار نخواهید داشت.  در واقع، نصب این ابزار هیچ شرایطی لازم ندارد.

 

قیمت سقف کششی چقدر است؟

 قیمت سقف کششی براساس هر متر مربع حساب می‌شود. اما پارچه استفاده شده برای این ابزار مهمترین عامل تعیین‌کننده قیمت است. معمولاً پارچه‌ها با حداکثر یک میلی‌متر ضخامت، توانایی تحمل وزن بسیار بالایی را دارند. بخاطر همین، هنگام بروز حوادثی مانند زلزله یا سقوط شی، هیچ خسارت مالی به وقوع نمی‌پیوندد.

 

طراحی سایت دکوراسیون 

برای سفارش طراحی سایت با متخصصین خبره + مشاوره رایگان کافی است سایت مدنظرتان را در زمینه دکوراسیون داخلی و آپشن هاییکه میخواهید را با مراجعه به نشانی : Datacss.ir و تماس از طریق بخش تماس با ما ارسال نمایید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن سایت دلخواهتان را آنالیز کرده و باشما تماس میگیرند.

 

چگونه سقف کششی مناسب برای محیط مورد نظر خود انتخاب کنید؟

 

سقف کشسان,سقف کششی

هزینه سقف کشسان

 

حال که با مزایا و مزیت‌های سقف کشسان و قابلیت‌های آن آشنا شدید، مطمئنا دغدغه خرید را در ذهن خود دارید. چگونه سقف کششی مناسب را خریداری کنید که هم با دکوراسیون محیط همخوانی و هم به کیفیت و اجرا آن اطمینان کامل داشته باشید.

 

اولین نکته‌ای که باید هنگام انتخاب مجموعه برای اجرای این مدل سقف در نظر بگیرید، داشتن گواهی‌های مربوط به کیفیت کالاست. سقفی که قرار است برای شما اجرا کنند ساخت چه کشوری است؟ آیا بعد از اجرا نیاز به بازسازی دارد؟ گارانتی چطور؟؟ در چه شرایطی می‌توان از گارانتی استفاده کرد؟؟

 

همچنین در کنار اجرای سقف کششی، نصب لوستر ظاهری متفاوت و دیدنی به سقف بخشد.

 

به کار بردن اشکال مختلف هندسی مانند بیضی، گرد، شکسته، قوسی و اشکال ترکیبی در اجرای سقف کششی جذابیت کار را دوچندان می‌کند. این ویژگی باعث شده است بسیاری از ایده‌ها و تفکرات جذاب معماران به راحتی با سقف کششی قابل اجرا باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------