عکس | پرسه زدن موجودی عجیب در آب‌های آمازون!موجودی عجیب در آب‌های آمازون ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
به گفته محققان، اخیراً گونه جدیدی از ماهی در حال پرسه زدن در کف رودخانه‌ای در جنگل های آمازون کشف شده است. 

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس مطالعه ای که در ۹ آوریل در مجله زیست شناسی ماهی منتشر شد، این موجود - یک گربه ماهی با رنگ زرد و بدن صاف - با لب های عجیب است که آن را متمایز می‌کند. در طی یک سفر در ایالت آمازوناس در غرب برزیل، تیمی از محققان بین‌المللی هشت نمونه از گونه‌های گربه‌ماهی ناشناخته را از ریو نگرو، شاخه‌ای از رودخانه آمازون، بیرون کشیدند.

 

موجودی عجیب در آب‌های آمازون ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

مشخص شد که این ماهی از جنس Rhadinoloricaria است که از گربه ماهی در آمریکای جنوبی تشکیل شده است. برجستگی های عجیب و غریب روی لب این موجود نشان می دهد که یک گونه قبلاً بدون سند بوده است.

 

برآمدگی‌ها که به نام پاپیلای دراز شناخته می‌شوند، پیچک‌های گوشتی هستند که از لب پایین گربه‌ماهی آویزان شده‌اند و به نظر می‌رسد که منحصر به این جنس هستند. محققان این ماهی را Rhadinoloricaria papillosa نامیدند.

 

موجودی عجیب در آب‌های آمازون ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

به گفته سرویس پارک ملی، مشخص نیست که پاپیلاها چه هدفی را دنبال می‌کنند، اما سایر ماهی‌ها، به ویژه گونه‌ای از غارماهی‌ها، از پاپیلاهای حسی برای حرکت استفاده می‌کنند.

 

محققان به این نتیجه رسیدند که گونه جدید نادر است زیرا در طول یک سفر ۱۰ روزه، تنها هشت نمونه صید شد. آنها توصیه کردند که آن را به عنوان گونه در معرض خطر طبقه بندی کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------