عجیب‌ترین تمساح جهان/ شکارچی شگفت‌انگیزی که در اعماق زمین زندگی می‌کند! / عکسعجیب‌ترین تمساح جهان ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
با اینکه سال‌ها است دانشمندان از وجود کروکودیل‌های نارنجی باخبر شده‌اند اما اطلاعات چندان زیادی درباره آن‌ها وجود ندارد. جالب‌تر اینکه تا دو سال پس از کشف شدنشان، کسی نفهمید که آن‌ها نارنجی هستند!

به گزارش خبرآنلاین، یکی از عجیب‌ترین کروکودیل‌های جهان، کروکودیل نارنجی است. در حقیقت تیمی پژوهشی که دنبال نشانه‌های زندگی انسان‌های نخستین به غاز آباندا در گابن رفته بود، به صورت اتفاقی این موجودات شگفت‌انگیز را پیدا کردند.

 

کروکودیل‌های نارنجی گابون از خانواده کروکودیل‌های کوتوله‌ هستند که به ندرت طول بدنشان بیشتر از یک متر و نیم می‌شود. ویژگی اصلی آن‌ها همانطور که از نامشان پیداست، رنگ نارنجی خاص پوستشان است. به باور دانشمندان زندگی در غار و برخورد با موادی که خاصیت سفیدکنندگی دارند، سبب شده است که پوست آن‌ها به این رنگ درآید.

 

کروکودیل‌ها چطور به غارهای آباندا رسیده‌اند؟ 

غارهایی که کروکودیل های نارنجی در آنها پیدا شده اند به نام غارهای آباندا شناخته می شوند. غارهای آباندا در واقع از دو شبکه غار مستقل تشکیل شده اند و در کنار عجیب‌ترین گونه‌های کروکودیل جهان، محل زندگی بیش از صدهزار خفاش هستند.

 

عجیب‌ترین تمساح جهان ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

دانشمندان هنوز به یقین نرسیده‌اند که این کروکودیل‌های نارنجی عجیب چطور به این غارها رسیده‌اند. بیشتر نقاط دسترسی غار، حفره‌های عمودی هستند. البته حفره‌های افقی هم وجود دارند که با آب پر و خالی می‌شوند و گمان بر این است که نخستین‌ کروکودیل‌ها از طریق آن‌ها به غار وارد شده‌ باشند.

 

شباهت کروکودیل‌های نارنجی به کروکودیل‌های کوتوله آفریقایی بسیار زیاد است اما نمی‌توان از تفاوت‌های بزرگشان هم چشم پوشید. نخستین تفاوت رنگ نارنجی بدنشان است که در نور کافی کاملا عیان می‌شود. دومین تفاوت در چشم‌های تقریبا قرمز رنگ این گونه است که احتمالا به دلیل محیط تاریک غار بینایی خوبی هم ندارند. در نهایت رژیم غذایی آن‌ها است که به دلیل زندگی در غار محدود به خفاش، صدف و حلزون شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------