زنی که ۲۵ سال ناخن‌های دستش را نچید حالا 12 متر ناخن دارد (+عکس)رکورد‌های جهانی گینس ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
دایانا آرمسترانگ از مینه‌سوتا آمریکا، رکورد‌های جهانی گینس در طولانی‌ترین ناخن روی یک جفت دست را در قسمت زنان از آن خود کرد.  

به گزارش فرارو، آخرین باری که آرمسترانگ از ناخن‌گیر استفاده کرد، در سال ۱۹۹۷ میلادی یعنی ۲۵ سال پیش بود. او در آن سال دختر ۱۶ ساله خود را بر اثر حمله آسم از دست داد و از آن تاریخ دیگر ناخن‌هایش را کوتاه نکرد.

 

دختر او که لاتیشا نام داشت و کسی بود که ناخن‌های مادر را به طور مرتب مانیکور می‌کرد.

 

هر دو دست این زن ۶۳ ساله دارای ناخن هایی به طول ۱۲.۸ متر هستند. ناخن انگشت شست راست او از تمام ناخن هایش بلندتر است و اندازه آن ۱۲۱ سانتیمتر است، در حالی که ناخن انگشت کوچک دست چپ او کوتاه‌ترین ناخن او با طول ۹۱ سانتیمتر است.

 

او می‌گوید: هر زمان که به قطع کردن آن‌ها فکر می‌کردم، به لرزه می‌افتادم که انگار دوباره باید آن غم را پشت سر بگذارم. من نمی‌خواستم دوباره آن را تجربه کنم، بنابراین فقط آن‌ها را نگه داشتم. آرمسترانگ به شبکه محلی فاکس گفت: مثل این است که دخترش را نزدیک خود نگه دارم.

 

دایانا می گوید: وقتی شروع به پرورش ناخن ها کردم، قرار نبود در کتاب رکورد‌های جهانی گینس ثبت شود. حالا به مردم می‌گویم: شما نباید دیگران را قضاوت کنید، زیرا نمی‌دانید آنها چه چیزی را پشت سر گذاشته‌اند.

 

ناخن‌های بلند آرمسترانگ برخی از کار‌های ساده مانند برداشتن وسایل از روی زمین و بستن زیپ‌ها را بسیار دشوار کرده است. راه حل او؟ از انگشتان پا برای گرفتن اشیا از روی زمین استفاده می‌کند.

 

او خاطرنشان کرد: اگر مجبور باشم از زمین پول جمع کنم، می‌توانم اسکناس‌ها را بردارم. اما اگر پول خرد را روی زمین بیاندازم، همان جا باقی می‌ماند!

 

آرمسترانگ  رانندگی را نیز متوقف کرده است، زیرا ناخن‌های او هدایت یک وسیله نقلیه را بسیار سخت کرده است.

 

روند انجام مانیکور نیز پیچیده است. او هر چهار تا پنج ماه یک بار به سالن زیبایی می‌رود. دستان او به ۱۵ تا ۲۰ بطری لاک ناخن و یک ابزار نجاری برای سوهان نیاز دارد.

 

او حتی نوه هایش را برای کمک به رنگ آمیزی انگشتانش که دوست دارند آن‌ها را با الگو‌ها و طرح‌های روشن رنگ آمیزی کنند، استخدام می‌کند.

 

آرمسترانگ فاش کرد: فکر می‌کنم او [لاتیشا] به من افتخار می‌کند، زیرا او آخرین کسی است که ناخن‌های من را درست کرده است. هنگامی که ناخن هایم را رشد می‌دهم به او فکر می‌کنم که دخترم است.

  

رکورد‌های جهانی گینس ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 

رکورد‌های جهانی گینس ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 

رکورد‌های جهانی گینس ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 

رکورد‌های جهانی گینس ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 

رکورد‌های جهانی گینس ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------