از الماس زرین تا جمجمه دایناسور؛ حراج اجناس نادر و باارزش در بنگاه ساتبیز ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
بنگاه حراج ساتبیز در آمریکا در آستانه تعطیلات پایان سال میلادی در «هفته لاکچری» خود شماری از اجناس نامتعارف و باارزش از جمله جمجمه یک دایناسور و نسخه‌ای از قانون اساسی ایالات متحده را به فروش می‌گذارد. یک الماس معروف به «قناری زرین» که قیمت آن ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده نیز از جمله اشیاء به حراج گذاشته شده است. بنا به اعلام موسسه ساتبیز این الماس ۳۰۳ قیراطی در دهه ۱۹۸۰ به طور تصادفی توسط دختری در جمهوری دموکراتیک کنگو کشف شد. 

به گزارش یورو  نیوز؛ این احتمال مطرح شده است که معدنچی‌ها سنگ این الماس را دور انداخته بودند و متوجه الماس درون آن نشده بودند.

 

 ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

الماس «قناری زرین» قرار است روز چهارشنبه به همراه برخی دیگر از اجناس باارزش و نامعمول در بنگاه ساتبیز در نیویورک به حراج گذاشته شود.

 

یک جواهر زمرد که از داخل لاشه یک کشتی متعلق به قرن هفدهم میلادی کشف شد از دیگر اجناسی است که در حراج ساتبیز عرضه خواهد شد. صاحب این جواهر زمرد در نظر دارد با فروش آن به امور بشردوستانه در اوکراین کمک کند. قیمت این زمرد بین ۵۰ تا ۷۰ هزار دلار تخمین زده شده است اما تاریخچه آن ممکن است باعث شود با قیمتی فراتر از این به فروش برسد.

 

یکی از ۱۳ نسخه اصیل قانون اساسی ایالات متحده از دیگر اشیایی خواهد بود که خریداران امکان رقابت برای تصاحب آن را خواهند داشت. این نسخه اصیل از قانون اساسی آمریکا تنها یکی از دو نسخه اصیلی است که صاحبی خصوصی داشته است. این نسخه اصیل آخرین بار در جریان مراسم حراج در سال ۱۸۹۴ در شهر فیلادلفیا دیده شده بود.

 

 ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

یکی از نسخه‌های اصیل قانون اساسی آمریکا سال گذشته به قیمت بیش از ۴۲ میلیون دلار در ساتبیز به فروش رسید.

 

با این حال قدیمی‌ترین جنس به فروش گذاشته شده در ساتبیز نه الماس «قناری زرین» است و نه نسخه اصیل قانون اساسی آمریکا. این عنوان احتمالا متعلق به جمجمه یک دایناسور تیرانوسوروس خواهد بود.

 

این جمجمه فسیلی کامل‌ترین نمونه کشف شده از جمجمه یک دایناسور تیرانوسوروس محسوب می‌شود.

 

تیرانوسوروس‌ها گونه‌ای از دایناسورهای گوشت‌خوار و دو پا بودند. قدمت این جمجمه دایناسور که در ایالت داکوتای جنوبی آمریکا کشف شد به حدود ۷۶ میلیون سال پیش باز می‌گردد. تخمین زده می‌شود که این جمجمه ۹۱ کیلوگرمی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار به فروش برسد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022