بغل کردن الاغ، راهکار کاهش استرس پرستاران در اسپانیااز حیوان درمانی برای مقابله با استرس، افسردگی و اضطراب استفاده می‌شود، اما استفاده از اسب بیش از الاغ متداول است. انجمن ۲۳ الاغ در محلی روستایی در نزدیکی پارک دوویانا در منطقه اندلس (جنوب) دارد که قبلاً برای کمک به بیماران آلزایمری یا کودکانی که از اختلالات روانی رنج می‌بردند، استفاده می‌شده است.

  انجمنی در اسپانیا جلسات استراحت رایگان را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی فراهم کرده، که یک نوع درمان برای رهایی آنها از خستگی و استرس عصبی ناشی از شرکت در مبارزه با ویروس کرونا است، و ویژگی بارز این درمان این است که توسط الاغها انجام می‌شود.

 

«مونیکا مورالس» در حالی که یک کره‌الاغ ده روزه را در آغوش دارد از خوشحالی گریه می کند.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بغل کردن الاغ

مونیکا که در بهار، یعنی در اوج بحران کرونا به مدت دو ماه در یک بیمارستان مادرید کار می کرد، می‌گوید: آنچه ما در طول موج اول همه گیری زندگی کردیم، غیرمنصفانه بود و امروز نیز اتفاق می افتد.

 

این پرستار که اکنون در هولوا (جنوب) کار می‌کند، افزود: بیماران بیشتر یعنی تشنج بیشتر؛ چه بین همکاران و یا در خیابان. وی با اشاره به الاغ ها ادامه می‌دهد: ماندن با آنها کمک بسیاری به من می‌کند.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بغل کردن الاغ

پروژه «الاغ درمانی» در اواخر ماه ژوئن گذشته آغاز شد و هدف آن کمک به کارکنان بهداشتی است که از نظر روانی تحت تأثیر مشارکت خود در نبرد با ویروس کرونا قرار گرفته اند. همه گیری در اسپانیا، نزدیک به یک میلیون نفر را مبتلا کرده است که بیش از ۳۳۰۰۰ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده اند.

 

از حیوان درمانی برای مقابله با استرس، افسردگی و اضطراب استفاده می‌شود، اما استفاده از اسب بیش از الاغ متداول است. انجمن ۲۳ الاغ در محلی روستایی در نزدیکی پارک دوویانا در منطقه اندلس (جنوب) دارد که قبلاً برای کمک به بیماران آلزایمری یا کودکانی که از اختلالات روانی رنج می‌بردند، استفاده می‌شده است.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بغل کردن الاغ

«ماری لوپز» که بعد از یک ساعت پیاده روی در جنگل با الاغی به نام «ماگالین» احساس بهتری داشت  گفت: حیوانات لطافت زیادی می‌دهند و احساس راحتی ایجاد می‌کنند و به ما کمک می‌کنند تا فراموش کنیم.

 

لوئیز پچارانو مسئول انجمن ۵۷ ساله می‌گوید: این یک مسئله بهداشت روانی است، فشار روانی که مبارزه روزانه با کووید_۱۹ برای کادر درمان ایجاد کرده است؛ اما آنها به لطف درمان با خرها در یک جنگل زیبا دوباره در اینجا احیا می شوند.

 

وی خاطرنشان کرد که آنها قبل از بازگشت به جنگ با ویروس، باتری‌های روح خود را در جنگل شارژ می‌کنند. ایده این روش درمانی هنگامی به رئیس انجمن رسید که وی کتابی در مورد «الاغ های جنگل» خواند که در ژاپن به عنوان درمانی برای استرس عصبی و افسردگی استفاده می شود.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بغل کردن الاغ

بعد از اینکه متخصصین مراقبت در این برنامه درباره الاغ اطلاعاتی دادند، پرستاران در یک مسیر مشخص همراه با راهنما به پیاده روی می‌روند و وقتی احساس اعتماد به نفس می کنند ، اگر بخواهند می توانند خودشان با الاغ به جنگل برگردند و مدت بیشتری آنجا بمانند..

 

روانشناس «ماریا جس ارش آرچی»، که در توسعه این برنامه شرکت کرد ، تأیید می کند که برقراری ارتباط با یک حیوان در جنگل به فرد اجازه می دهد آزادانه در مقابل موجوداتی که مورد قضاوت قرار نمی‌دهند، عمل کند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بغل کردن الاغ

وی توضیح داد که مطالعات نشان داده است که حیوان درمانی می تواند هورمون لذت اکسی توسین را تحریک کند و  سطح اندورفین را افزایش دهد و کورتیزول ، هورمون استرس را کاهش دهد.

 

تاکنون 25 پزشک و پرستار در این پروژه شرکت کرده اند که قرار بود تا نوامبر ادامه داشته باشد. اما لوئیز بچارانو در حال بررسی تمدید آن است ، زیرا می ترسد همه گیری "سالها" طول بکشد..

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,بغل کردن الاغ

 

تابناک باتو  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی