اثر هنری یک ربات که ۶۸۸ هزار دلار فروخته شد اثر هنری یک ربات,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
نقاشی ربات سوفیا ۶۸۸ هزار دلار فروخته شده و گفته می‌شود این ربات در زمینه موسیقی هم فعالیت خود را آغاز می‌کند. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از فاکس نیوز، سوفیا رباتی است که توانایی‌های زیادی مثل صحبت کردن، حس شوخ طبعی، خواندن آهنگ و حتی انجام کار‌های هنری دارد. در ماه مارس وقتی یک اثر دیجیتالی که او خلق کرده بود در یک حراجی به صورت توکن غیرمثلی به فروش رسید،سر و صدای زیادی را در بازار NFT ( افراد می‌توانند حق محتوای دیجیتال را دریافت کنند) به پا کرد.

 

دیوید هانسون، رئیس کمپانی هنگ کنگی هانسون رباتیکز و سازنده ربات سوفیا، برای بیش از دو دهه پیش در زمینه توسعه ربات‌ها فعالیت می کرد. او معتقد است که ربات‌های واقعگرایانه می‌توانند با انسان‌ها ارتباط بر قرار کنند و ما را در صنایعی مثل بهداشت و سلامت و آموزش یاری کنند.

 

 اثر هنری یک ربات,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

سوفیا از ربات‌های معروف کمپانی هانسون رباتیکز است که می‌تواند واکنش‌های صورت انسان را تقلید کند، مکالماتی را انجام دهد و افراد را از یکدیگر تشخیص دهد. در سال ۲۰۱۷ به این ربات تابعیت عربستان سعودی اهدا شد و سوفیا به اولین ربات جهان تبدیل شد که تابعیت یک کشور را می‌گیرد.

 

سوفیا با هنرمند ایتالیایی به نام آندریا بوناستو همکاری داشته که تصاویر سوفیا را کشیده است. این ربات سپس از طریق شبکه عصبی مصنوعی آثار دیجیتالی خود را خلق می‌کند. این اثر او بیش از ۶۸۸ هزار دلار در ماه مارس فروخته شد.

 

 اثر هنری یک ربات,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

هانسون می‌گوید که سوفیا به فعالیت خود در زمینه نقاشی ادامه می‌دهد و قدم بعدی این ربات در زمینه هنر، ممکن است موسیقی باشد. او روی چندین پروژه موسیقی به نام سوفیا پاپ فعالیت دارد که در آن به همراه انسان‌های موسیقی دان برای خلق موسیقی و اشعار همکاری می‌کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------