قیمت جیرجیرک در این کشور از طلا بیشتر استآیا تا به حال درباره مبارزه جیرجیرک‌ها شنیده‌اید؟ اگر به چین رفته باشید بدون شک آن را دیده و یا درباره‌اش شنیده‌اید، زیرا جنگ انداختن جیرجیرکها سرگرمی محبوب مردم چین از هزاران سال پیش تاکنون است، و به دلیل درآمدزا بودن این سرگرمی، مردم زیادی به آن روی آورده‌اند و پول‌های زیادی به خاطر آن جا به جا می‌شود.

 

اینجا جیرجیرک‌ها ارزش طلا را دارند

 قیمت جیرجیرک ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

  

به دلیل افزایش محبوبیت جیرجیرک‌ها این شهر چینی تصمیم گرفت این سرگرمی را توسعه بدهد و در آن سرمایه‌گذاری کند. آنها جیرجیرک‌هایی مزارع شهر سیدیان استان شاندونگ چین را که ویژگی های منحصر به فرد دارند پرورش می‌دهند. قیمت یک جیرجیرک تا ۵۰ هزار یوآن چینی معادل با ۷۶۰۰ دلار قیمت دارد.

 

پیشینه تاریخی؛ سرگرمی طبقه بورژوا و ثروتمند 

نبرد جیرجیرک‌ها به خاندان تانگ ۶۱۸_۹۰۴ میلادی باز می‌گردد. این جیرجیرکها بزرگ و جنگنده هستند. بنا بر این گزارش، گفته می‌شود امپراتوری‌های چین علاقه زیادی به جیرجیرک‌های شهر سیدیان داشتند. فقط ثروتمندان می‌توانستند آنها را بخرند و این سرگرمی در انقلاب فرهنگی چین به عنوان سرگرمی طبقه بورژوا مورد توجه قرار گرفت.

 قیمت جیرجیرک ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 پایان تابستان و آغتز پاییز و چرخه پولی قابل توجه

در اواخر فصل تابستان و پاییز هر سال، ۸۰ درصد از ساکنان محلی این منطقه جیرجیرک‌های قوی را از زمینهای کشاورزی گردآوری می‌کنند. این فعالیت چرخه مالی گسترده‌ای برای اهالی منطقه دارد، بومیان جیرجیرکها را با دریافت مبالغی زیاد پرورش داده و آموزش می‌دهند.

 

هشدار کارشناسان 

 قیمت جیرجیرک ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

شهر سیدیان بزرگترین بازار جیرجیرکهای جهان را در شمال چین دارد و خانواده‌های این منطقه با خرید و فروش و پرورش جیرجیرک‌ها تا قیمت ۱۵۳۰۰ دلار به سود بالایی دست می‌یابند. حتی قیمت یک جیرجیرک تا ۴۶ هزار دلار هم رسیده‌ است. به همین دلیل، برخی از مردم طماع شانگهای در برخی فصول سال به شهر سیدیان چین می‌روند تا جیرجیرک جمع کنند و بفروشند، این اتفاق روی جمعیت جیرجیرکهای چین اثر گذاشته و با وجود تلاش‌های مختلف از سوی رسانه‌های چینی و هشدار کارشناسان محیط زیست، مردم این شهر دست از خرید و فروش و به جنگ انداختن جیرجیرک‌ها برنمی‌دارند.

 

 قیمت جیرجیرک ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------